Petr a Lucie

Petr a Lucie https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176210/petr-a-lucie-176210.jpg 4 7542 7542

Působivý příběh tragické mladé lásky, inspirovaný bombardováním Paříže na Velký pátek v roce 1918.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Nádherný, romantický a zároveň velice smutný příběh, který se čte jedním dechem. Vřele doporučuji!

Peťulka8
07.01.2017 3 z 5

Skvělý a strhující příběh dvou zamilovaných lidí. Kniha se smutným koncem.

EliaBooks
30.12.2016 4 z 5

Pěkný příběh i když na lásku na první pohled úplně nevěřím, tato se mi celkem líbila. Nejhezčí je stejně jazyk knihy. A lepší než příběh je nejspíš to, že je to knížka na zamyšlení... :)

eva4036
27.12.2016 4 z 5

Překrásná, smutná knížka s nečekaným koncem.

miska98
17.12.2016 2 z 5

Pro mě strojené, přecitlivělé dílko, do kterého jsem se pořádně nedokázala začíst. Nepochopila jsem, co na sobě ti dva viděli, stejně jako v Romeovi a Julii. Zřejmě pro mě tento typ knih o teenagerovských láskách na první pohled není. Ještě jsem nečetla žádnou, která by mne dokázala přesvědčit, že se něco takového může stát. Obě hlavní postavy mi připadaly ploché a nezajímavé, asi jako Daisy v knize Velký Gatsby. Jediný a podstatný rozdíl je v tom, že Velký Gatsby o Daisy není...

Dvě hvězdičky dávám za kouzelný jazyk, kterým je to psáno. Pro mě nezvyklá poetičnost byla prakticky tím jediným, co se mi na knize líbilo.

kara
08.12.2016 4 z 5

Krásné, ale smutné.

AllyKumari
08.12.2016 3 z 5

Krásný, silný příběh, dokazující, že intenzita je důležitější než délka. Přesto jednu hvězdičku strhávám. Občas jsem se ve vodopádu básnění trochu topila, a Luciina mateřská něha k Petrovi v některých chvilkách byla.... poněkud nevhodná vzhledem k povaze jejich vztahu.

LucKub
07.12.2016 5 z 5

Jako mlade divce, kdyz jsem mela knihu v povinne cetbe na skole, se mi knizka libila, ted, jako zrala zena mi prijde naprosto uzasna. Cetla i poslechla jsem si ji jako audioknihu a byla jsem nadsena z obou verzi.

aneta6526
01.12.2016 4 z 5

Kniha milostná i když smutná, ale určitě bych si ji přečetla znovu. Ne jen proto, že je jedna z mých knih povinné četby.

28401
28.11.2016 3 z 5

Stará dobrá povinná školní četba

Hoshi
20.11.2016 5 z 5

Klasika, která se stala mojí srdcovou záležitostí. Krásný, bohužel smutný příběh o dvou mladých lidech, kteří pro lásku byli ochotni udělat vše.

maky11
14.11.2016 3 z 5

Je to zkrátka příběh z jiné doby a dnes už to nikdo nedokáže pořádně ocenit. Celkově jsem se na začátku trochu nudila a kniha mě začala bavit asi v půlce. Nebylo to ale tak, že bych nemohla přestat číst. Byla jsem ráda, že už ji mám za sebou jako povinnou četbu. Jsem tak trochu zvyklá číst jaksi akčnější knihy. To ale knihu neodsuzuji, jen si myslím, že ji málokdo může správně ocenit na ZŠ (9. třída). Třeba se mi bude líbit víc, až trochu vyrostu, vážně nevím. za mě 3*.

adevis
10.11.2016 5 z 5

Srdcovka. Povinná četba na SŠ, čteno nahlas před třídou. Okamžitě jsem si knihu zamilovala. Krásné personifikace, metafory. Úža!!! Četla jsem ji několikrát a jelikož zdobí mou knihovnu, tak se k ní určitě ještě párkrát vrátím.

pecinka21
10.11.2016 3 z 5

Klasika, kterou si mohu odškrtnout, že mám přečteno. Nadšená jsem z knihy ale rozhodně nebyla.

Doemit
09.11.2016 4 z 5

Na to, že jsem tito knihu dostala ve škole jako pov. četbu. Byla jsem až překvapená jak mě kniha dostala a to i přes to, že jsem v tu dobu čtení neměla vůbec oblibě.

KristýnaK.
06.11.2016 2 z 5

Kniha neměla žádný děj. Celý příběh působil kýčovitě. Souhlasím s tím, že nějakou emoci ze mě dokázal vyvodit jen konec, ale taky se přitom mohl autor rozepsat víc.

Davina
31.10.2016 3 z 5

Co se mi na tom vlastně líbilo? Ten konec, jediná část, která se mi opravdu líbila, byl konec. Postavy byly bezcharakterní a nudné. Děj samotný téměř o ničem a jediná část, která ve mně vyvolala aspoň zárodek nějakého citu, byl jen a pouze konec.

shenandoah
28.10.2016 4 z 5

Působilo to na mne jako soubor pocitů, myšlenek a vzdechů, které zůstanou, když něco skončí. Jako by to autor obrátil a chtěl to všechno vyjádřit před koncem, protože ten konec přijde velmi náhle.

Elizabeth666
23.10.2016 4 z 5

Knížka krásná a chvíli trvalo si zvyknou na styl psaní.
Už od začátku jsem nějak tušila že kniha nedopadne dobře.

Ale hodně mě zklamal konec.
Jednou větou ukončit krásnou knihu.
Kniha je krásná a doporučuji

VercaV
17.10.2016 2 z 5

Bohužel mě kniha moc nezaujala. Děj mi přišel nudný, postavy bez charakteru.