Petr a Lucie

Petr a Lucie https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1584/bmid_petr-a-lucie-oMP-1584.jpg 4 7533 875

Milostná novela, jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůzy první světové války. Oba mladí lidé žili svou bezmeznou láskou a svými romantickými sny a ve velikonočním týdnu se měli zcela oddat jeden druhému...

Literatura světová Novely
Vydáno: , Melantrich

Pierre et Luce , 1920

Huvra
02.10.2017 4 z 5

Podle mého krásný příklad toho, že autor nepotřebuje popsat přes 300 stránek, aby si čtenáři stihli hlavní postavy zamilovat, seznámit se s nimi a ke konci smutnit kvůli jejich lásce, která mohla být tak krásná.

KateBeckett
27.09.2017 5 z 5

Příběh se mi moc líbil. Cítili k sobě tolik lásky a měli hodně plánů co spolu v budoucnu podniknou. Ale bohužel osud zakročil jinak. Smutné.

michaela1992
27.09.2017 4 z 5

Ačkoli nejsem typ vyhledávající romány, tenhle titul je skvělý. Jednoduše má přesah. Válečná dějová linka je tak úzce spjata s linkou romantickou a dohromady tvoří úžasnou atmosféru. Kolikrát jakoby z knihy promlouvalo Sokratovské krédo: tedy "poznej sám sebe". Tohle dílo v sobě nese hodně životních myšlenek.
Za mě musím ale říct, že to není lehká, oddechová četba. Určitě ve Vás zanechá nějakou tu vrásku na srdci.

Domca1
26.09.2017 5 z 5

Jedna z tých kníh, ktorá dokazuje, že v jednoduchosti je krása. Dej sa dá zhrnúť jednou vetou , o hrúbke ani nehovoriac. Napriek tomu ma očarila, pretože práve vďaka jej prostote vynikajú mnohé krásne myšlienky. A bez toho, aby ste museli rozmýšľať o zložitom príbehu, si uvedomíte, že láska je vlastne to jediné, na čom záleží.
Jednoduché, však?

Nymeria_
20.09.2017 3 z 5

Ale jo

Artos
19.09.2017 3 z 5

Když jsem to dočetl, tak jsem si v duchu řekl (aspoň že to má málo stran) :D. Hlavní představitelé mi nějakým neznámým způsobem nesedli. Celkově mi to přišlo hrozně škrobené.
Tahle klasika mě tedy nenadchla. Sorry Rollande.

nikol1774
16.09.2017 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se chystala už hrozně dlouho, akorát jsem měla strašně moc dalších knih do kterých jsem se chtěla pustit a nedostala jsem se ke koupi téhle. Nakonec to ale dopadlo tak, že jsem si tuhle knihu vybrala k maturitě a dostala se mi do rukou. Měla jsem nějaké starší vydání a tato knížečka byla malinká akorát do ruky a měla malinko stránek, takže byla přečtená hned. Byla nádherná od začátku až do konce. Jsem strašně ráda, že jsem si knihu mohla přečíst a budu se modlit za to abych si jí vytáhla i u maturity.

Lucissia
16.09.2017 3 z 5

No, i když autor i jeho knihy jsou poměrně známé a učili jsme se o něm ve škole, tak tohle se mi tedy moc nelíbilo. Rozvláčné, naivní, Lucie mi tedy moc sympatická nebyla. A celkově styl psaní mi nesedl... Proto jen tři hvězdy. :-)

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Pre mňa jedna z mojich najobľúbenejších kníh.
Milujem tú atmosféru v knihe a tak trošku surovosť a nepredvídateľnosť, pokiaľ sa bavíme o tom, že ju niekto ide čítať 1.krát.
Ja som ju čítala ako povinné čítanie k maturite, no nepotiahla som si ju a bola to jedna z prvých kníh, pri ktorej mi aj slza vypadla.
U mňa Peter a Lucia ďaleko predbehli aj obľubovaného Malého Princa.
Viem, asi som divná, ale každému srdce za iným piští :)

Siimona23
08.09.2017 3 z 5

Knížku jsem četla jako povinnou četbu k maturitě. Vybrala jsem si ji na základě toho, že má málo stránek, ale četla jsem ji poměrně dlouho. Děj mě moc nebavil a celkově ani nezaujal. Nesedělo mi ani to, jak to bylo napsané. Knížku hodnotím jako průměr.

Karoli282
01.09.2017 4 z 5

Příběh mě zaujal, ale bohužel ty strojené dialogy mi dojem mírně kazily.

Ivuska97
01.09.2017 2 z 5

Tak jo, fakt se stydím, že jsem tuhle knížku louskala celý týden.. Díky tomu, že jsem to měla v maturitní četbě a v podstatě jsem byla jediná ze všech, co maturitní četbu četli, tak jsem vůbec neměla elán a chuť to dočítat. Nebavilo mě to, ALE myslím si, že kdybych to neměla povinné, tak bych se začetla mnohem radši :) 2*

mirektrubak
26.08.2017 3 z 5

Roztomilý příběh o čisté lásce. Nebo možná o romantické představě čisté lásky, který také obsahoval několik zajímavých myšlenek a pár šikovně vystavených scén.
Jinak se ale musím přiznat, že jsem nebyl schopen se přinutit k tomu, abych tuhle lovestory bral vážně, protože jsem měl pocit, že dialogy obou milenců (a vlastně celá zápletka) byly příliš vzdálené reálnému životu - na můj vkus až moc teatrální, příliš afektované.
Vzhledem k nepatrnému rozměru knihy (v mém případě něco málo přes 2 hodiny audioposlechu) jsem s konzumací Petra a Lucie neváhal, ale bylo to spíš ze zvědavosti.

omgjako
19.08.2017 4 z 5

...když jste ještě příliš mladí a žijete s pocitem přicházejícího konce... Z mého pohledu to není knížka, která se dá číst rychle. Je útlá , nepřináší napínavý děj nebo tak něco, vnímám, že u ní je důležité zkusit pochopit ten pocit, jaký zažíval Petr. I když ten pocit je pro většinu z nás spíš nepředstavitelný.
Závěr naprosto nečekaný.

Zikus
15.08.2017 1 z 5

Čekal jsem více. Otravovali mě strojené a prázdné dialogy milenců a vypravěčovo tlachání. A taky mi přišlo, že vývoj vztahu mezi Petrem a Lucií je dost nesouvislý.

-markéta-
12.08.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla kvůli povinné četbě a jsem za ní nesmírně ráda!
Je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla!
Kniha má krásný děj, který nadchne i člověka, který nemá rád romány (jako mě). Určitě doporučuji a není to naposledy, co jsem knihu četla!

katkaq
02.08.2017 2 z 5

Když jsem tuhle knížku objevila u babičky a na svém seznamu knížek k maturitě, vrhla jsem se pro ni, protože byla tenká. Ráda čtu, ale povinná četba obvykle nejsou knížky, které by mě nadchly. Přečetla jsem ji a svůj názor jsem nezměnila. Romantická, milá knížka o dvou lidech, kteří mají na svět úplně jiný pohled a být spolu je pro ně vidina štěstí. Jediné,co mě na ni nadchlo, je to, že všechno změní poslední věta knížky. Kdy se vám stane, že se děj obrátí na jednom řádku?

SeverusSnape
26.07.2017 5 z 5

Krásný milý příběh o lásce,pochopení a válce.Ikdyž se jedná o povinnou četbu,tak se krásně čte a myslím si,že by mohl nadchnout i mou současnou generaci,která moc ráda nečte

Fedex
24.07.2017 5 z 5

Petr a Lucie, povinná četba, která čtenáře neumoří, ba dokonce nadchne. Jednoduchý příběh, velmi čtivé. Celý příběh lásky z Paříského prostředí jakoby zahalen mlhou, za kterou se nachází mnoho velmi zajímavých myšlenek a rad do života.

Terunacte
18.07.2017 3 z 5

Precteno v ramci povinne cetby, ale hodne mile prekvapila. Neni to nic, co bych si chtela precist znova, ale rozhodne ve mne neco zanechala