Peter a Lucia

Peter a Lucia https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70399/bmid_peter-a-lucia-pUS-70399.jpg 4 7538 7538

Působivý příběh tragické mladé lásky, inspirovaný bombardováním Paříže na Velký pátek v roce 1918.

Literatura světová Novely
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Pierre et Luce , 1920

Terezk-a
04.06.2014 4 z 5

Pohodová novela.
Po přečtení si uvědomíte, jak silná a nepřekonatelná může být láska. :)

MarieAnnaSarah
22.05.2014 4 z 5

Krásná kniha prodchnutá láskou skrz na skrz. Psána sice trochu krkolomnějším jazykem, ale bez něj by neměla takové kouzlo. Je s obdivem, že Rollandovi stačila necelá stovka stran, aby vyjádřil to, k čemu ostatní potřebují alespoň čtyřnásobek. Klobouk dolů :)

Verrrunka
08.04.2014 4 z 5

Krátká novela o dvou zamilovaných… Pro mě moc romantiky,ale je to krasná kniha… a jsou v ní nádherné citáty.

adorjas
18.03.2014 5 z 5

Asi romantické príbehy nesadnú každému ( a to nie som na romantické knižočky), a nesadne každému ani Rollandove vyprávanie deja (ja sama mám problém pri jeho iných knihách), ale táto novela ma uniesla do iného obdobia a chytila ma.

Guepp
17.03.2014 3 z 5

Ani vlastně nevím, co k této knize napsat. Maturanty potěší, protože je kraťoučká, ale to je jí akorát na obtíž. Asi si ji budu muset přečíst znovu, abych plně ocenila příběh.

makovec.h
15.03.2014 4 z 5

hezky jednoduse napsany pribeh obcas se spoustou opisovani okolo ale je hezky a mily a clovek po chvili zacne milencum fandit :)

lesumir
08.03.2014 4 z 5

Novela par excellente! Rollandův styl psaní nesedne každýmu, bud Petr a Lucie je zabitou nudou nebo neotřelým lýskyplným příběhem. Pro mě dvojka, super čtení!

Jujkyna
04.03.2014 3 z 5

Již z dřívějška vím, že autor je mistr nudění čtenáře, proto mě nepřekvapilo, že se na začátku tak dlouze věnoval popisům a "nudě". Naštěstí pro nás všechny není toto dílo nijak rozsáhlé, a proto se čtenář pravděpodobně dostane i k samé podstatě díla. Ta je strhující, jemně až naivně smutná. V mnohých zanechává tento smutek a díky tomu se zamyslí nad absurdností války. S odstupem času kniha přidává na síle. A i když je mnohem lepší než jsem čekala, Romain Rolland mi úplně nesedí.

Suzz
24.02.2014 5 z 5

Popis na začátku díla jsem musela trochu přetrpět, ale ve chvíli seznamování Petra a Lucie mě děj strhnul. Velice smutný příběh. Válka je už tak depresivní a smutná a do toho ještě obraz zahynulé lásky. Až mi trhalo srdce při představě dvou zamilovaných lidí, kteří by spolu nejraději zestárli a malovali si svou budoucnost a přitom věděli, že brzy zemřou. A ten konec! Tak krásné a dojemné a najednou bum - smrt :'(

Abekara
04.02.2014 5 z 5

Kniha mě okouzlila a nadchla. Autorův vyprávěcí styl mi připadá svěží a neotřelý.

Konec mi nepřipadá až tak smutný - tedy z pohledu Petra a Lucie. Vždyť co reálného dobrého by je dál mohlo potkat?

GOD-Complex
04.02.2014 4 z 5

Roztomila love story, kterou na 4* vypalil pusobivy konec. 7/10

PetikLozik
29.01.2014 3 z 5

Je těžké číst něco, když už vám všechno řekli ve škole...spoilery opravdu nemám ráda :D

DanielaH
26.01.2014 5 z 5

Velmi dojemný příběh, smutným koncem. Bylo mi z ní smutno.

YvLeZa
09.01.2014 4 z 5

Pěkná, krátká a čtivá kniha. Velmi smutný děj, u kterého jsem skoro i brečela = poprvé i knihy.

Alisce
07.01.2014 3 z 5

Tragický příběh trochu podobný dílu Romeo a Julie, ale přece jen jiný. Lásce Petra a Lucie brání válka. Kdoví jak by to bylo, kdyby je chrám nepohřbil. Příběh je to sice smutný, ale krásný. Kniha čtená kvůli povinné četbě. Nečetla se úplně snadno.

Stamby
06.01.2014 5 z 5

Kontrast války a čisté lásky nám dává poznat nejen velikost nezměrného utrpení válečného, ale i krásu a čistotu mladé lásky. Rolland nás v průběhu čtení donutí ztotožnit se nejen se ztraceným Petrem, ale i s Lucií. Jemný a krásný jazyk vypráví děj (pocity? ) velice lehce a plynule, a proto se čte s takovým potěšením.

Weasley
02.01.2014 3 z 5

Na četbu této knihy, jsem se velice těšila, protože jsem ze všech stran slyšela jen, jak se mi tato kniha bude líbit, jak jí budu mít rychle přečtenou a jak si jí budu chtít přečíst znovu a znovu... bohužel mě kniha dost zklamala. Netušila jsem, že na poho pouhých 92 stránkách se může odehrát něco tak nudného. Některé části knihy se mi líbili hrozně moc a četla jsem dál, protože mě to zajímalo, ovšem lhala bych, kdybych řekla, že jich bylo hodně.

Tess.96
16.12.2013 5 z 5

Krásné, krátké čtení. Daleko lepší než harlequiny. Příběh o dvou zamilovaných lidech s tragickým koncem, něco jako Romeo a Julie. Každopádně konec knihy mě velice překvapil a doufám, že si od autora přečtu knih víc.

kvapsv
13.12.2013 5 z 5

Knihu jsem četla již dávno, ale pamatuji si doteď jaké ve mě vyvolávala emoce. Krásný příběh dvou mladých lidí..plný lásky, vzájemného pochopení a bohužel i války.

Luxiee Axony
11.12.2013 5 z 5

Nádherná povídka. Chvílemi se mi u ní chtělo až plakat. Neočekávala jsem toho od ní tolik, co jsem dostala. Doporučuji si přečíst. Povídka vás zavede do prostředí válečné Paříže a do niter dvou zamilovaných jedinců, kteří se navzdory války bezmezně milují.