Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333646/mid_pes-jejiho-velicenstva-fgq-333646.jpg 4 212 69

Štěně corgiho, kterého se jeho bezohlední chovatelé chtějí kvůli převislému uchu nemilosrdně zbavit, zachrání britská královna, a tak se malý corgi ocitne na zámku ve Windsoru, ve světě rudých koberců a přepychových komnat – a bez hromad špinavého prádla. Okouzlující Nelson si rychle získává náklonnost všech členů královské domácnosti a dává nahlédnout do života královny ze své psí perspektivy. Stává se svědkem jejích setkání s celebritami, filantropy a poradci, a slýchává jejich vzácné postřehy o tajemství života. Díky jednomu z nejtajemnějších poradců Její Výsosti zjišťuje, jak starodávné zvyky a symboly působí mocně i v současnosti. Poznává také nejpřekvapivější vlastnost královny: jemné a zároveň neochvějné očekávání, že každý, s kým se setká, ze sebe dává to nejlepší. Pes Jejího Veličenstva je plný radosti ze života, humoru a dobrodružství. Nelsonův sáhodlouhý seznam přečinů a přehmatů hravě strčí do kapsy jeho dobrosrdečnost a hluboká moudrost, která určitě potěší každého, kdo ví, jak se psi dokážou usmívat a jak vřelý mají jazyk.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Synergie

The Queen's Corgi: On Purpose , 2016

lucka1998
06.06.2020 5 z 5

Skvělá odpočinková kniha, líbí se mi vztah Nelsona (psího vypravěče) a jeho "rádce životem" Winstona. Tuto knihu by si mělo přečíst více lidí, ne jen kvůli humorným situacím, ale i kvůli poselstvím tohoto příběhu.

BludickaJulie
22.04.2020 5 z 5

Táto kniha bola úžasná, zábavná, dojemná ako aj nenásilne poučná. Našla som v nej neuveriteľné množstvo myšlienok, ktoré sa mi páčili a musela som si ich poznačiť.
No a obal, prosto rozkošný. Určite vrelo odporúčam.

Simi
07.04.2020 3 z 5

(audiokniha) ALE JÓ, průměr, ale dalo se. Nečetla jsem Dalajlamovu kočku, takže nedotčená stylem tohoto autora. Přemoudřelé štěně mluvící jak z naučné knihy pro děti o životě. Královna prý o sobě nečte, ani se jí nedivím.

pip11
05.04.2020 5 z 5

Milé a pohodové čtení, kdy nechtěné štěně získá nový domov u samotné královny. Příběh se mi líbil, bylo zajímavé nahlédnout do (asi lehce imaginárního) soukromí královské rodiny. Pěkná oddychová kniha.

JointlieKat94
22.03.2020 4 z 5

Krásná kniha, ostatně jako všechny od tohoto spisovatele. Mám ráda tu moudrost a laskavost z nich.. avšak, osobně se mi líbila víc asi série Dalajlamova kočka, tady už to bylo takové napodobování.. samozřejmě hezký nápad, pokračovat v tom, akorát mi tam prostě nesedla ta královská rodina, i když samozřejmě, jak název hovoří.. :D

No, úplná TOPka to ale nebyla., spíš zatím nejslabší kniha od něj, a že mi chybí už jen jedna.. Bylo to hezké. Hezky se mi četlo. Bavilo mě to. Myslím, že 4* jsou odpovídající. :)

eliskaz
04.03.2020 3 z 5

Moc milé čtení, ale člověk se nemůže ubránit pocitu, že tím autor pouze nastavuje Dalajlamovu kočku. A bohužel mě rušily i faktické nepřesnosti (jako třeba Nelsonem přesně popsané barvy, či tvrzení, že lidské tělo je tvořeno z 90 % vodou...).

Vojslava
23.01.2020 4 z 5

How lovely, chtělo by se říci. Původně jsem si myslela, že to bude jen takové roztomilé povídání o psech a královské rodině, ale nakonec musím říci, že několik vtipně podaných hlubokých myšlenek je dost slušnou přidanou hodnotou - úplně vidím, jak si v nich Nelson rozumí dokonce i s některými konkrétními světci. :-) A protože jsem víc kočkomil než psomil, zkusím třeba i Dalajlámovu kočku...

Janík61
21.01.2020 2 z 5

Vcelku docela vtipné čtení z pohledu psa jejího veličenstva, i když v reálném světě vystupování a chování celé královské rodiny nebude tak ve všem skvělé. Prostě kniha je fajn oddechovka, která pobavila, zkusím ještě Dalajlámovu kočku.

jaroiva
21.01.2020 2 z 5

Dalajlámova kočka přes kopírák.
Ze začátku mě to bavilo, potom mi to ale začalo nápadně připomínat Dalajl.kočku a zjistila jsem, že skutečně jde o stejného autora.
To, co u Dalajlámy je celkem přirozené, mi ale pro královnu připadá poněkud násilně naroubované.
Druhá kopie téhož už moc nefunguje.

niki-chan
05.06.2019 3 z 5

Velmi zajímavý a milý příběh o corgim, ale určitému srovnání s Jeskou se nelze vyhnout, zvláště, když se náměty opakují. Tady tomu prostě něco chybělo, celkem bych dala 3 a půl *.

Dajine
22.04.2019 5 z 5

V příštím životě chci být psem Jejího Veličenstva.

Peťulka3
23.03.2019 4 z 5

Hezké,ale ten Michael tam být nemusel.

surikata246
18.03.2019 4 z 5

Pohodové čtení,které celkem plynulo,ale nemělo takovou hloubku jako Dalajlámova kočka.

Auwi
20.10.2018 3 z 5

Od začátku do konce jsem se nemohla vyvarovat srovnávání s Dalajlamovou kočkou. Paralel je tam totiž mnoho, autor se asi pokoušel navázat na úspěch "kočky" tím, že "psa" vystaví obdobným situacím. Hned v úvodu je zachráněn před jistou smrtí, dostává se mezi mimořádné osobnosti, dozvídá se životní moudra stejným způsobem jako Dalajlamova kočka. Přestože autor sám prý corgiho vlastnil, připadalo mi to jak se vžil do kočky věrohodnější. Příhod o vyměšování je v "psovi" trochu příliš, kdežto v "kočce" takový popis působil ještě vtipně. Čtenář mohl očekávat, že opět dojde i na kastraci, ale ta je pro změnu vnímána pozitivně a na početí potomků nedojde. Od přečtení "kočky" už uběhla určitá doba, během které jsem stihla přečíst nespočet knih s tematikou osobního rozvoje. S většinou myšlenek jsem tak již setkala např. u Sharmy nebo Gounella. Novinkou v "psovi" bylo duchovno vyjádřené setkáním s duchy.

LadyCotton
14.09.2018 3 z 5

Z této knihy mám relativně smíšené pocity. Není špatná, ale...
Autor píše velice poutavě, na humorném a zajímavém příběhu čtenáři nabízí myšlenky (nejen) buddhismu (k zamyšlení).
Bohužel na můj vkus byly myšlenky čím dál více viditelnější (vnucující se). A jelikož se už nějaký ten pátek zajímám o královskou rodinu, bylo mi v příběhu spousta věcí těžko uvěřitelná (např. chování členů královské rodiny i královny samotné v některých situacích).
Pro mě osobně byl vyprávěný příběh sice těžko uvěřitelný, nicméně i přesto bych knihu nezatracovala - její smysl není ani tak v realitě jako spíše v poslání.
Zkusím přečíst raději Dalajlámovu kočku (dle anotace bude kniha velice podobná). O Dalajlámovi toho totiž moc nevím, tak by mne během čtení nemusely rušit reálná fakta.

Elulilinka1
24.06.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která má nezávaznou formu a součastně pojednává o velmi citlivých tématech.
Velmi se mi líbí autorův styl psaní ve kterém nechybí důvtip a humor. Určitě bych si také chtěla přečíst sérii - Dalajlamova kočka...

vterinka
11.06.2018 5 z 5

Kniha byla pěkná, čtivá. Nenadchla mě sice tolik jako série Dalajlamovy kočky, ale možná je to jen tím, že mám doma kočku, ne psa, takže jsem se s Jeskou více ztotožnila, každopádně kniha nebyla špatná. Myšlenky opět zajímavé na zamyšlení. Příběh byl zcela nenáročný a předposlední kapitola mě dojala. Kdo má rád pejsky, určitě doporučuji si knihu přečíst.

mikika
24.04.2018 4 z 5

roztomilé a moudré, moje první kniha od tohohle autora a překvapivě fajn, nesnaží se nikomu vnutit svoje názory.

ujira
19.04.2018 5 z 5

Obdivuji autorovu schopnost propojit život zvířete a filosofické myšlenky. Je to velmi nenásilné a edukativní. Kdybych měla doporučit pedagogům, jak děti seznámit s filosofií pozitivního jednání, doporučila bych jim číst tuhle knihu nebo jiné autorovy.
Koneckonců nejen dětem.

Akťavs