Perfektní manželství

Perfektní manželství https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484549/bmid_perfektni-manzelstvi-BfV-484549.png 4 266 91

Sarah Morganová je úspěšná a mocná právní zástupkyně ve Washingtonu D.C. Ve svých třiatřiceti letech je partnerkou ve firmě a její život vypadá přesně tak, jak si plánovala. To samé ovšem nelze říct o jejím manželovi Adamovi. Jako spisovatel se snaží, ale jeho kariéra se za příliš úspěšnou označit nedá. Vztah se Sarah ho začíná nudit, protože jeho manželka neustále pracuje. V odlehlé oblasti plné lesů, kde si pořídili druhý dům, Adam naprosto propadne vášnivému poměru s Kelly Summersovou. A pak se jednoho rána vše změní. Adam je zatčen za Kellyinu vraždu poté, co byla nalezena ubodaná v jejich domě. Sarah se záhy ocitá v roli obhájkyně svého manžela, muže obviněného z vraždy své milenky. Je ale Adam skutečně nevinný?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Perfect Marriage , 2020

Špekyn
06.04.2023 4 z 5

Velmi povedený thriller. Příběh je napínavý, o zvraty není nouze. Vcelku dobře napsáno, člověk se dokáže vcítit do emocí postav. Ačkoliv Sarah je chladná a Adam trochu pitomec. Konec je šokující a dost neodpovídá předchozímu vykreslování a řadě detailů.

MiskaMa
01.04.2023 4 z 5

Chladnokrevné, napínavé, konec byl velikým překvapením.

Jak už bylo níže psáno, knížka měla asi nějaké mouchy, které čtenáři neuniknou. Přesto, že je to autorčina prvotina, musím říct, že fakt podařená. Ráda si od autorky přečtu i další knížky.

Leena
20.03.2023 4 z 5

Pěkně napsané, jako prvotina promyšlené, ale..
Autorka se dopustila několika hrubých chyb, což už zmiňovala TVer.
Bylo toho tedy více, ale nejhorší se mi zdálo to, že Adam nepoznal, že Kelly už je mrtvá, když ji několikrát!! políbil.. Zdála se mu vlhká, a tak si tu "vlhkost" otřel do kalhot, aniž by zpozoroval, že tam má krev? A navíc byl asi bez čichu, protože pach tolika krve by asi poznal hned. A asi i zraku, protože střikance krve by viděl i v šeru:-)
Tahle scéna se autorce tedy nepovedla.

anája
11.03.2023 4 z 5

Už jednou jsem knihu odložila. Manzelka chladná, ani jedna z postav není sympatická.Ovšem napodruhé jsem nějak proběhla začátek, který mě nezaujal a ejhle kniha byla napinava a ctiva. Nakonec se mi líbila.

Miro67
04.03.2023 5 z 5

Kniha koupená v akci, takže za málo peněz hodně muziky. Napínavé, dobře promyšlené a s peckou na posledních pěti stránkách. Sarah musíte obdivovat. S rozmazleným neúspěšným manželem a jeho fakt otřesnou matkou byla její trpělivost neuvěřitelná. Ale všeho dočasu, že?

Dendulka118
21.02.2023 5 z 5

Tato kniha mě naprosto pohltila a hltala jsem každou stránku až do konce. Velice se mi líbilo, ze byla kniha psaná z pohledu muže a ženy (pro me to dalo úplně nový rozměr knihy a příběhu). Pro me jako milovnici thrilleru byla tato knížka hezkým čtením. Vývoj postav byl zajímavý a některý mnohdy nečekaný. Já tuto knihu hodnotim jako 5 z 5. Rozhodne doporučuji ostatním aby knihu přečetli. Za me kniha nebyla zklamáním.

TVer
15.02.2023 1 z 5

(SPOILER) Celá kniha nedává smysl.
Námět je dobrý, příběhově zajímavý. Ale následně celá kniha....
Postavy jsou chabé, nemají žádnou osobnost, Adam je naprostý idiot, Anne se akorát cpe Sarah do zadku, Eleanor je úplně bláznivá ženská.

Policie si absolutně nedělá svou práci, vyštřování uzavřou pořádně ještě předtím než vlastně začne, odmítají to znouv otevřít i při kopě novývh důkazů. Scott je násilník, který zmlátí Adama ve vyšetřovací místnosti (z čeho by měl každý právník svátek), pošlou ho pryč, ale 3 dny na to už zatýká Adama v právní kanceláři, kde ještě pro jistotu zmlátí i právníka Boba.

Adam koná absolutně nelogicky a je neskutečně hloupý, vidí fotku Boba, následně vidí jeho tvář asi o 30 minut později a přemýšlí, kde jen tuto tvář teď nedávno viděl. Vážně? Dotkne se (už mrtvé) Kelly při odchodu z domu, otře si její krev do kalhot, ale nikdy víc toto není zmíněno, ani to, že logicky on musel být také celý od krve, jelikož ležel na matraci, která byla nasáklá krví.

Zároveň je tam spousta nezodpovězených otázek. Konec je nepředvídatelný a nedává smysl, jelikož je celá kniha formou vnitřních monologů, a nastává tak obrat o 180°, který je absolutně nelogický. I tak jsem ale asi od půlky knihy věděla, že Bob v tom musí mít prsty.

lucakuca
04.02.2023 4 z 5

Ajta krajta! Třešničkové překvapení! Čtivé, zamotané a ten lahodně bestiální konec :-).
No vždyť je to vlastně pochopitelné, jak to dopadlo. :-) :-) :-) Plácám se do čela a vrtím nad sebou hlavou a protáčím oči a říkám si: "Ach ty naivko!"

ennlady
01.02.2023 5 z 5

Neskutečně až návykově čtivé. Během vyšetřování a sbírání důkazů a indicií k případu, kde úspěšná právnička hájí svého manžela podezřelého z vraždy, jsem vytipovala několik podezřelých a postupně je zase vyškrtla. Konec mě hodně překvapil a musím říct, že bych si potřebovala knížku přečíst ještě jednou a pozorněji, abych vše líp pochopila. Přesně, jak píše Mandlevest, i já bych potřebovala být pozornější čtenář.

Eva398
25.01.2023 4 z 5

Kniha mě moc překvapila. Čtení takové pohodové. Jako bych se vcitila do ženy, která je podvedená a chce pomoci svému muži. Vsechno jsem ji uvěznila. Ale závěr překvapivě úplně jiný než bych čekala. Chladná až mi šel mráz po zádech. Takový konec jsem nečekala. Za mě dobré čtení.

Lenka_S
15.01.2023 4 z 5

Nazev Perfektní manželství nemá s manželstvím až tak moc společného, spíš se jedna o vztah právník a neposlušný klient :-) , ale i tak jsem si příběh užila. Sice mě rozuzlení napadlo poměrně brzy, ale autorce se povedlo mě tak zmást, že jsem část knihy pochybovala o svém odhadu.

Mandlevest
26.12.2022 5 z 5

Napínavý thriller, který mě bavil natolik, že jsem neřešila chování hlavních hrdinů, často dost nelogické. Po dočtení knihy jsem pochopila, že často ty nelogičnosti byly vlastně zakuklené indície, které by hodně pozorného čtenáře spolehlivě dovedly k pointě :-). No nic, já to nebyla :-), stránky lítaly jedna za druhou, a tak byl pro mě závěr docela překvapivý. Svižné, napínavé čtení, velmi čtivě napsané a já dostala přesně to, co jsem od knihy očekávala.

hanjana
22.12.2022 3 z 5

Šla jsem do toho s velkým očekáváním a jako taková je knížka super, čte se svižně a zápletka je více než napínavá. Ale to rozuzlení mě tak nějak zklamalo, ne že by neměl zvrat dostatečně 'wow' efekt, to rozhodně měl a byla jsem překvapená, ale tak nějak mi nedávalo smysl.

marwinmh
19.12.2022 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, přestože mi hlavní postavy byly nesympatické, děj však plynul svižně, i když byl dost přitažený za vlasy. Přečíst se to dalo, ale je to takové to klasické "nenadchne/neurazí".

Makůvka
04.12.2022 4 z 5

Moc dobře propracovaný a promyšlený thrillery, který je hned od první kapitoly svižný a čtivý. Knížka je psaná ze dvou pohledů, z pohledu obviněného Adama a z druhého pohledu jeho ženy, právničky. Kniha byla plná zvratů a napětí a i když celý příběh směřoval k takovému vyústění, tak se musím přiznat, že úplný závěr mě mírně šokoval.

Emma27
26.11.2022 5 z 5

Kniha se mi četla dobře,krátke kapitoly, příběh kterému sem moc nedávala,mě překvapil svým koncem.Osobně jsem nečekala v takovou dohru. Hodně napínavá kniha.

Aileena
09.11.2022 4 z 5

Slušný námět, vyhovaly mi krátké kapitoly. Vrah mi došel s mírným předstihem (ono tam těch možných kandidátů zase nebylo tolik), to však příběhu neubíralo na kvalitě.
Co mě rušilo byl přítomný čas vyprávění. Některé věci při něm totiž sednou jako pěst na oko (např. ...rozletí se dveře, kácím se k zemi, hlavou narazím do stolu a krev mi stéká po obličeji. Vykřiknu.), Výkřik na samém konci nezapadá, a to že mu teče krev si člověk obvykle také neuvědomí právě v tu danou chvíli. Vím, jsem detailista, ale mám za to, že právě tyto drobné detaily dělají z dobré knihy skvělou. Také mi trochu vadilo nelogické chování hlavní postavy obviněného sloužící pouze svému účelu, ale jinak naprosto nedostatečně odůvodněné.
Vezmu-li v potaz, že jde o prvotinu, celkově hodnotím kladně a další autorčině knize dám určitě šanci.

miloslav5679
02.11.2022 5 z 5

Kniha dobre napísaná, krátke kapitoly striedavo jeden a potom druhy manžel opisoval, čo sa stalo, nie vždy sa snažím uhádnuť vraha, ale tu to bolo dosť rýchle predvídateľné. Napriek tomu to knihe nijako neublížilo

Dandulka
26.10.2022 5 z 5

Skvělé čtení, napínavé a plné různých zvratů. I když od jistého okamžiku se dal konec z jistých náznaků předvídat. I tak se kniha moc dobře četla. Za mě je to takový odpočinkový thriler.

NelaMaty
13.10.2022 5 z 5

Nová autorka, kterou jsem po přečtení knihy zařadila mezi své oblíbené. Za mě perfektní dílo - čtivé, napínavé do poslední stránky a ten konec...