Perfektní manželství

Perfektní manželství https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484549/bmid_perfektni-manzelstvi-BfV-484549.png 4 266 91

Sarah Morganová je úspěšná a mocná právní zástupkyně ve Washingtonu D.C. Ve svých třiatřiceti letech je partnerkou ve firmě a její život vypadá přesně tak, jak si plánovala. To samé ovšem nelze říct o jejím manželovi Adamovi. Jako spisovatel se snaží, ale jeho kariéra se za příliš úspěšnou označit nedá. Vztah se Sarah ho začíná nudit, protože jeho manželka neustále pracuje. V odlehlé oblasti plné lesů, kde si pořídili druhý dům, Adam naprosto propadne vášnivému poměru s Kelly Summersovou. A pak se jednoho rána vše změní. Adam je zatčen za Kellyinu vraždu poté, co byla nalezena ubodaná v jejich domě. Sarah se záhy ocitá v roli obhájkyně svého manžela, muže obviněného z vraždy své milenky. Je ale Adam skutečně nevinný?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Perfect Marriage , 2020

Leniii
12.09.2023 5 z 5

Super knížka. Zajímavá zápletka a ten konec? To jsem absolutně nečekala

alzbeta2843
10.09.2023 4 z 5

Ani neviem ako by som túto knihu hodnotila. Námet si ma hneď získal a už od anotácie som nevedela na koho stranu sa postaviť. Keďže kniha je písaná z oboch pohľadov, strana sa mi neústale striedala i keď správanie Adama mi veľmi často liezlo na nervy. A i chovaniu Sarah som občas nerozumela, čo ma teda rozčuľovalo, ale s odstupom času musím povedať, že asi to bol asi zámer autorky, aby nás viac vtiahla do deja alebo zmiatla a tým si ma autorka získala.

Danago
09.09.2023 5 z 5

Tak toto je přesně můj šálek kávy. Po celou dobu čtení nevíte na čem jste, konec je perfektně vysvětlený a uzavřený a co hlavní poměrně neočekávaný.
Opravdu napínavý příběh, který ve vás vyvolá spoustu emocí, perfektně vykreslené charaktery a jednání postav.
Originální námět, napínavě napsáno.
Já jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Moc povedená kniha.
Určitě vyzkouším i další autorčinu knihu.

Veronika_mad
08.09.2023 5 z 5

Skvělá kniha! Vyhovoval mi styl psaní i rozdělení kapitol z pohledu obou manželů. Příběh je perfektní a konec hodně nečekaný.
Co mi vadilo, tak to byla demence Adama - utíkání z vazby, žádost o pomoc od absolutně cizí osoby. Čtu a říkám si "Nedělej to!"... Ale to byl jen lehký odvar. Postava, která mě vytáčela nejvíc byla matka Adama. Omlouvám se za vulgaritu, ale bože!!!! Ta mě srala! Samozřejmě charaktery postav nejsou nijak na škodu, každý je nějaký a věřím, že někdo jako Eleanor po světě běhá a jsem ráda, že moje tchyně taková není. Musím jí zavolat a říct, že je skvělá :D

annettka1098
26.08.2023 5 z 5

Příběh vypráví Sarah i Adam a kapitoly jsou krátké, takže mě kniha okamžitě vtáhla. Hodně jsem ocenila, že vidím do hlavy obou hlavních postav. Za začátku to vypadalo, že celý příběh bude poměrně jasný, ale postupně se to začalo tak zamotávat, že jsem opravdu nevěděla komu věřit. Neustále to gradovala a závěr mi celkem vyrazil dech. Nějaké tušení jsem měla, ale zdaleka jsem si nedokázala představit kam až to celé zajde.

_Michelle_
20.08.2023 3 z 5

Ke knize mě přivedl neotřelý námět a poutavá obálka. Je nepochybně zajímavé pouvažovat o tom, zda by člověk hájil podle svého nejlepšího vědomí a svědomí záletného manžela. U čtení mě udržovala zvědavost. Samozřejmě mě zajímalo kdo je vrah a proč čin spáchal. Doufala jsem v racionální rozuzlení a precizní zaklapnutí všech dílků pomyslné skládačky. Za mě se výše uvedené autorce úplně nepodařilo. Ne vše totiž mělo logický rámec a ne vše bylo dotaženo do uspokojivé míry. Proto dávám pouhé tři hvězdičky a knihu doporučuji spíše nenáročnému čtenáři.

Marluksa
07.08.2023 3 z 5

Tahle kniha mě dostala od samého začátku. Zajímavé téma, skvěle napsáno, super styl a hezky pěkně postupně odkapitolováno.
Četla se velmi dobře.
Ale...
Ten "prapodivný" konec celý příběh totálně rozsekal.
Jakoby autorce došly nápady, nějak se točila v kruhu, udala čtenářům pár indicií, které nikam nevedly a prostě to jen nějak ukončila.
A ani ve snu by mě nenapadlo, že zrovna takhle.
Takže buď dokonale promyšleno (o čemž pochybuji, páč tomu nic nenasvědčovalo) nebo odfláknuto. Ne všechny příběhy končí happyendem, ale tohle...
Po hodně dlouhé době kniha, kdy jsem byla po dočtení fakt naštvaná.
A z toho důvodu hodnotím 3***

lucisek5056
05.08.2023 5 z 5

Super knížka,perfektní příběh.Už se teším na její novou knížku až vyjde.

ERIK 2
30.07.2023 5 z 5

Skutečně perfektní manželství.Ten konec je fakt super.

Kačen
07.07.2023 4 z 5

Ty jo,tak to teda byla pecka.Ze začátku jsem si musela zvyknout na formu, ale všechno sedí tak jak má...a teda vraha jsem neodhalila.Zaver byl naprosto super..Od půlky jsem nemohla knížku odložit.Za mě po dlouhé době opravdu strhující příběh.

Maus
03.07.2023 5 z 5

Knížka se mi moc líbilo. Jediné co mě trochu mrzí je, že jsem od začátku tušila, kdo je vrah.

Anahk1
25.06.2023 4 z 5

Ahhha... tak za mě teda napínavá jízda.. velmi čtivé, měla jsem tip na vraha a celou dobu jsem si lámala hlavu, jak by to provedl a ejhle úplně jednoduše.. :-) .. konec velké překvapení!!! Doporučuji..

mary2019
19.06.2023 4 z 5

Za mě naprostá pecka! Nebyla jediná kapitola, která by byla v knize jakkoliv zbytečná. To se mi u knihy už dlouho nestalo. Líbilo se mi, že byl příběh psaný z pohledu obou hlavních hrdinů. Krátké kapitoly taky super. Po celou dobu čtení jsem byla v napětí a zvědavosti. Četla se sama.
Tohle vás bude bavit! Doporučuji. Za mě 5 .

Janniska
19.06.2023 5 z 5

Moje detektivní oko je zamžené.Tipovala jsem úplně někoho jiného.Moje tipy na vraha se postupem čtení měnily ,ale tohle by mě nenapadlo.Čtení fajn, i když postavy mi neseděli.Ani jedna z nich mi nebyla sympatická.
Napínavé až do samého konce.Správná detektivka.

Terka18
18.06.2023 4 z 5

Dobrý příběh a skvěle promyšlená vražda. Jen mě mrzelo, že jsem vraha odhadla docela dost rychle, hned na začátku knihy. Ale i tak jednotlivé souvislosti byly velice zajímavé a některé i nepředvídatelné.

Gabusza
04.06.2023 5 z 5

Dost dobře promyšlená vražda.
Konec byl překvapivý, ke konci knížky mě blesklo hlavou, kdo by moh bejt vrah a skutečně jsem se trefila -))

Příběh je čtivý, nejsou ani moc dlouhé kapitoly a střidají se z pohledu obou manželů.
Musím teda říct, že Adam na mě působil jako totální blbec a chlap, kterej neví co chce, věčně ufňukanej a ovlivněnej svou příšernou matkou.
Sarah, naopak dost chladná a emancipovaná ženská a šla si opravdu za svým cílem, její dětství totiž nebylo vůbec ideální.

Mojepočteníčko
08.05.2023 4 z 5

Adam píše knížky a převážnou část svého osobního a pracovního života tráví doma, kde by měl rád i svou manželku. Jenže Sarah věčně bojuje za práva lidí v soudní síni. Chybí jí čas snad úplně na všechno. Jenže kariéra se nedělá sama, víme?
Adam si najde milenku. Krásnou a vášnivou Kelly. Jenže ouha! Po jedné obzvlášť vášnivé noci je právě Kelly nalezena mrtvá v Adamově posteli. A tak náš malý záletníček čelí obvinění z vraždy. Noo joo, zazvonil zvonec a tajemství je konec!

Bylo to skvělý, čtivý, napínavý a vraha jsem předčasně rozhodně neodhalila. Moje detektivní schopnosti jsou na nule, ale mě to vlastně vůbec nevadí. Užila jsem si to!

adela.hol
03.05.2023 3 z 5

Sarah a Adam Morganovi jsou již přes deset let manželé. Zatímco ze Sarah se stala úspěšná právnička, Adamova kariéra spisovatele spíše stagnuje. Sarah tráví většinu času v práci a Adama už nebaví její neustále rušení domluvených schůzek a omluv, že musí zůstat v práci přesčas. Což nakonec vede k tomu, že si Adam najde milenku. Scházejí se ve druhém domě, který si se Sarah pořídili, a tak se mu daří svůj poměr skrývat. Jenže jednoho dne je Kelly Summersová nalezena brutálně ubodána. Kde? Přímo v Adamově posteli.
Prvním podezřelým se tak pochopitelně stává Adam. Byl by ale natolik hloupý, že by na sebe tak snadno upoutal pozornost? Nebo právě v tom má být ta finta, aby se na něj nepřišlo? Zabil ji Adam? Anebo někdo úplně jiný?
Případu se ujímá Sarah. Dá se ale vůbec zvládnout obhajoba nevěrného manžela a zároveň si udržet profesionální tvář?

Kniha je vyprávěna z pohledu obou hlavních postav, takže můžeme sledovat jejich aktuální myšlenky. Také sledujeme další možné podezřelé z Kellyiny vraždy a rozplétáme, kdo mohl mít jaký motiv.
Zápletka knihy je rozhodně zajímavá, kniha se četla dobře, ale musím se přiznat, že jsem měla problém v podstatě se všemi postavami. Nad jejich nelogickým chováním v určitých situacích jsem jen valila oči. K tomu některé vyšetřovací postupy mi přišly úplně mimo.
Hlavní zápletku knihy jsem neodhalila, až do poslední chvíle jsem netušila, kdo Kelly zabil a proč. Díky tomu se alespoň jisté momenty v knize vysvětlily.

Monni
28.04.2023 3 z 5

Kniha je velice čtivá, což je velké plus, ale bohužel je škoda, že se autorka nezamyslela a více nepropracovala detaily. Některé souvislosti nedávají moc smysl a některé náhody jsou až moc úsměvné. Nicméně Adam je takový pitomec až se člověk musí smát :D. Co se týče pachatele, tak ten se s průběhem knihy měnil, ale jedno podezření jsem měla (nepotvrdilo se) a rozuzlení je až na konci knihy a já osobně na to koukala, jakoby kniha právě přiletěla z vesmíru. Rozhodně by mě to nenapadlo a nechápu, jak to mohlo napadnout autorku a ještě nechápu žádné odůvodnění a prostě celkově mi to nějak nedávalo smysl, ale WOW tam teda bylo i když ne takové jaké bych si přála.

LivN
18.04.2023 4 z 5

(SPOILER) No tak takový konec asi nečekal nikdo. Až na posledních stránkách se dozvíte rozuzlení. Kniha byla úžasné čtivá a vážně mě bavila, ale musím dát 4 *, protože měla jisté trhliny. Určitě věřím, že autorka na mezerách zapracuje a překvapí nás ještě lepším thrillerem. Určitě tomu dám šanci a už teď se těším.