Zátiší s vránami

Zátiší s vránami https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23484/bmid_zatisi-s-vranami-rbk-23484.jpg 5 461 80

Pendergast série

Medicine Creek, Kansas. V městečku, kde se nic neděje a na hlavní třídě jsou jen dva bloky starých a zaprášených obchodů, se stala příšerná vražda. Neznámá oběť byla nalezena na vymýceném prostoru v obrovském kukuřičném poli, zohavené tělo se stalo součástí propracovaného živého obrazu. Do čtyřiadvaceti hodin ubezpečuje šerif spoustu reportérů od novin a nervózních místních obyvatel, že je to ojedinělá smrt. V dusném srpnovém dni však přijíždí zvláštní agent Pendergast a oznamuje, že vražda je dílem masového zabijáka. Zanedlouho začínají mizet sousedé – najdou je potom mrtvé uprostřed nepopsatelně ohavných scén. Vyděšení místní obyvatelé si začínají šeptat o legendárním prokletí Pětačtyřiceti. Nikdo není před vrahem v bezpečí – své oběti vyhledává za příkrovu noci… na jeho groteskní zločiny pod nemilosrdným letním sluncem upozorňují kroužící černí ptáci. Pendergast s pomocí Corrie Swansonové, místní osmnáctileté „ztracené existence“, odhalí tajemství tohoto odlehlého města – od temné historie jeho obyvatel po ještě temnější záhady ukryté v bezmezných kukuřičných polích. A konečně odhaluje místní prokletí a pravdu o největší záhadě Medicine Creek, přízračného masakru Duchů válečníků z roku 1865, a ocitá se tváří v tvář nepředstavitelnému zlu v srdci tohoto maloměsta.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Horory
Vydáno: , BB art

Still Life with Crows , 2003

zuzana13
14.05.2015 5 z 5

Krásná strašidelná kniha. Víckrát přečtená.
Moje oblíbená. Doporučuji.

eliska4569
15.10.2014 5 z 5

Úžasné čtení. V některých pasážích se mi zatajoval dech. Vřele doporučuji

Ladinek
13.10.2014 4 z 5

Atmosféra maloměsta je úžasná a autoři více využili potenciál, který bizarní postava agenta Pendergasta nabízí. Závěrečná honička byla sice trochu dlouhá, ale celkově je to mnohem lepší než předchozí knihy v sérii.

Milan68
14.06.2014

Oba autory mám rád a jsem hrdým vlastníkem všech jejich dosud vydaných knih. Musím ale uznat. že jejich tvorba je poněkud nevyvážená .. některé knihy jsou opravdovou lahůdkou, některé mne (možná díky přehnanému očekávání) zklamaly. Zátiší s vranami je ale jednoznačně "masterpiece" = mistrovský tah štětcem obou autorů :-)) Kniha se čte velmi dobře, děj je napínavý od první do poslední stránky. Moc pěkné čtení na dobrou noc .... nemohu dát jinak, než 5 z 5ti ...

Nicki
13.03.2014 5 z 5

První kniha, kterou jsem od těchto autorů četla, takže se s ní váže trocha sentimentality, ale i bez ní jsem nucena napsat, že si mě kniha (stejně jako autorská dvojice) získala. Styl psaní autorů mi vyhovuje, těšila jsem se na každé další otočení stránky, naprosto si mě získal tajemný agent Pendergast a další postavy i děj.

bela
10.02.2014 4 z 5

Mám ráda všechno, co autoři napsali. Tajemné, napínavé. Výborné čtení.

rose
16.11.2013 5 z 5

Naprosto jedinečně vystižená atmosféra malého města. To dusné horké léto mezi kukuřičnými lány jsem úplně cítila a při čtení scén z jeskyní jsem se klepala zimou. Hrůza přicházející „odnikud“ uprostřed noci byla hodně sugestivní. Pendergast jako vždy dokonalý, další postavy zajímavé. Hezky jsem si početla a krásně jsem se bála. Dávám plný počet.

kocour_mikeš
07.11.2013 3 z 5

Příjemná odreagovávačka, dobře se čte, napínavé, jednoduché a očekávané.
Dávám 65%.

Moňule13
16.10.2013

Jedna z nejlepších knih ze série o agentu Pendergastovi. Vlastně to byla moje první, kde jsem se s ním setkala. A chytla mě natolik, že jsem ji četla už potřetí. Skvělá atmosféra, děsivé vraždy, geniální Pendergastovy metody na dopadení zločince... co víc si přát.

Hespik
27.08.2013 5 z 5

napínavé a očekávám, že Corrie se objeví v dalších dílech a nebude jen epizodní postavou, Pendergast opětovně nezklamal

horvis
04.08.2013 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl ze série Pendergast.
Už mám přečeteno dvakrát.
Skělý děj, atmosféra i reálie.

LG73
06.06.2013 5 z 5

Tato autorská dvojice nikdy nezklame. S každým dalším dílem ještě více oceňuji jejich úžasné a strašidelné dějové zápletky. Už po pár stránkách vás při četbě nezvykle mrazí v zádech a jste rádi, že se nacházíte daleko od vraždícího monstra. Od poutavé četby se však dokážete otrhnout až po přečtení poslední stránky. Už se těším na další díly.

Kortexo
06.03.2013 5 z 5

Ultimátní horor s parádní atmosférou.

ajaworld
05.03.2013 5 z 5

Můj první podivný a tajemný pan Pendergast...(knihu jsem objevila jako e-knihu úplně náhodou)
Určitě doporučuji, knihu přečtete jedním dechem. Use chystám na další knihy autora (bože, kde vzít čas na všechny knihy, co chci přečíst :-)

jarin58
25.05.2012 5 z 5

Můj také první Preston,při další příležitosti jdu do něj znovu.Tohle je moje parketa

Luca287
06.03.2012 5 z 5

Napínavý příběh, užasný Pendergast jako vždy... četla jsem jedním dechem dlouho do noci, a pak jsem měla strach jít na wc... Knihy těchto autorů mě vždy dostanou...!!!

sidonie kermack
06.02.2012 5 z 5

Moc se mi do téhle knížky nechtělo, ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem během jediného dne! Perfektní, líbí se mi postava agenta Pendergasta, že to není žádný namachrovaný macho, který ženy kácí na postel hned po první vteřině, ani nerudný bručoun, a také že se tam nevyskytují sprostá slova a žádné sexuální scény. Závěr mě úplně dostal, po delší době zase autor, který si s tím dá práci a nekončí to tím, že policajt či někdo jiný vytáhne pistoli a bum, konec. Tohle bylo opravdu perfektní.

peklo
17.10.2011 5 z 5

Vynikající knižní thiller, můj první Preston a musím přiznat, že už se těším, až si přečtu další příběh s tajemným agentem Pendergastem

bela
08.06.2011 4 z 5

Napínavá kniha, až se tají dech. Kdo se rád bojí - doporučuji.

mariana
13.05.2011 4 z 5

Napínavá, originální a zajímavá knížka. Pointa je trochu jak od Agáthy Christie - vraždění podle básniček. Ke konci jsem už věděla, jak to dopadne, ale jinak na knihu nedám dopustit:-))) Detektivka a horor v jednom!

vraždy thrillery horory

Autoři knihy

Lincoln Child
americká, 1957
Douglas Preston
americká, 1956

Kniha Zátiší s vránami je v