Zátiší s vránami

Zátiší s vránami https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23484/bmid_zatisi-s-vranami-rbk-23484.jpg 5 461 80

Pendergast série

Medicine Creek, Kansas. V městečku, kde se nic neděje a na hlavní třídě jsou jen dva bloky starých a zaprášených obchodů, se stala příšerná vražda. Neznámá oběť byla nalezena na vymýceném prostoru v obrovském kukuřičném poli, zohavené tělo se stalo součástí propracovaného živého obrazu. Do čtyřiadvaceti hodin ubezpečuje šerif spoustu reportérů od novin a nervózních místních obyvatel, že je to ojedinělá smrt. V dusném srpnovém dni však přijíždí zvláštní agent Pendergast a oznamuje, že vražda je dílem masového zabijáka. Zanedlouho začínají mizet sousedé – najdou je potom mrtvé uprostřed nepopsatelně ohavných scén. Vyděšení místní obyvatelé si začínají šeptat o legendárním prokletí Pětačtyřiceti. Nikdo není před vrahem v bezpečí – své oběti vyhledává za příkrovu noci… na jeho groteskní zločiny pod nemilosrdným letním sluncem upozorňují kroužící černí ptáci. Pendergast s pomocí Corrie Swansonové, místní osmnáctileté „ztracené existence“, odhalí tajemství tohoto odlehlého města – od temné historie jeho obyvatel po ještě temnější záhady ukryté v bezmezných kukuřičných polích. A konečně odhaluje místní prokletí a pravdu o největší záhadě Medicine Creek, přízračného masakru Duchů válečníků z roku 1865, a ocitá se tváří v tvář nepředstavitelnému zlu v srdci tohoto maloměsta.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Horory
Vydáno: , BB art

Still Life with Crows , 2003

trudoš
09.01.2018 4 z 5

V pořadí čtvrtý román se zvláštním agentem Pendergastem nás zavádí do slunného Kansasu, zemědělské oblasti, kde nejen že chcípnul pes, ale taky kočka, myš i hejno blech. Proto série brutálních vražd ospalým městečkem Medicine Creek pořádně zacloumá. A i když se místní šerif snaží vše vysvětlit přirozenou cestou, Aloysius X. L. Pendergast si rozhodně myslí něco jiného. Zlo, které se v Medicine Creek probudilo, má podle něj s přirozeností hodně málo co společného...
Zátiší s vranami má vše, v čem jsou Douglas Preston a Lincoln Child tolik dobří - nenáročný děj, punc hororu, živé postavy a sympatického hrdinu. Nejde o přelomové dílo v žánru, na to jsou oba autoři příliš šestákoví, ale jako oddechovka je to naprosto ideální. Možná jen konec působí dojmem horké jehly a pár stehů se nepovedlo tak úplně zahladit, ale pro tu parádní jízdu předtím dokážu nad tímhle nedostatkem klidně přivřít oči. Jižanský agent navíc v tomto díle vůbec poprvé vystupuje v hlavní roli a vyprávění to jen svědčí.

gordon13
08.12.2017 5 z 5

Nejlepší kniha s Pendergastem, vynikající, napínavé, šokující...absolutní špička!

Don-Leo
07.12.2017 4 z 5

Romantický název. Zato příběh už tak romantický není. Moje první kniha s tímhle agentem a bylo to fajn čtení. Napětí, má to spád, užil jsem si to.

PetK
18.10.2017 4 z 5

Sérii jsem začala čtverkou, ale ráda se poohlédnu i po ostatních. :-) Myslím, že agent Pendergast (mně to pořád připomínalo poltergeista :-) ), se mi zamlouvá, a kniha je originální, děj napínavý, taková trochu duchařina a trochu thriller... a vlastně je to celé hodně smutné.
Čtyřmi hvězdami ovšem nehodnotím audio provedení, které jsem měla k dispozici. Evidentně to byla hodně amatérská nahrávka, a kdyby mě děj tak nebavil, vykašlala bych se na to. Tahle knížka by si rozhodně zasloužila profesionální provedení.

KuroHaru
31.08.2017 4 z 5

Originální děj, originální vyšetřovatel s originální asistentkou; občas přeběhne i nějaký ten mráz po zádech, takže kniha výborně naplňuje svůj účel :)

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Napínavé, čtivé, super.

Kerberos
20.06.2017 5 z 5

Podivín vyšetřuje podivné věci.

ERIK 2
05.06.2017 5 z 5

Dobré počteníčko i trošku děsivé scény,ano dávám pět bodů.

HonzaT
01.05.2017 5 z 5

Už to pomalu dočítám...Jaký je pocit z Pendrgasta? Něco jako, že to je upír, který místo krve pije zelený čaj. Navíc i on se mně zdá má nadpřirozené schopnosti viz, když se "zmeditoval" u třech mohyl a nahlédl do historie roku 1865 a zjistil v podstatě vše - pointu. Čili na jednu stranu zklamání ze zjednodušené dedukce, na druhou stranu mám rád Douglase P., tak nevím esli pokračovat. Ty příběhy o agentu P. jsou prakticky všechny stejné, byť jsem četl jen 5 knih.
Ta jednoduchá elegance agenta je možná návyková.
Min 4 hvězdičky tomu asi střelím, napětí se správně stupňuje - krausovy kaverny :)
edit: Dočteno, nejlepší Pendrgast z 5 knih co jsem četl.
Pozor boojler! Jsem rád, že přežil Dent Hazen, líbil se mi jeho charakter. Proč si policie nevzala, krom brýlí i baterky??
Skvělý příběh, napětí hutné, atmoška.

petulka.sasanka
19.01.2017 5 z 5

Kniha velice napínavá. Zatím ji hodnotím jednu z nejlepších ze serie s Pendergastem!!!

Cassandra88
10.12.2016 5 z 5

Děsivé, ale trochu předvídatelné. Nicméně Pendergast nezklame.

Mako123123
26.10.2016 4 z 5

kniha bola podla mojho názoru dobrá ale mala svoje muchy... vid diskusiu...

kratochwilova
23.10.2016 3 z 5

Začátek se mi líbil, pěkná atmosféra. Pak najednou to začalo být nudné,značná snaha o natahování patrná. Tak jsem asi 300 stran přeskočila a dočetla poslední tři strany.Kdyby to zkrátili udělali by líp.

Bruno636
06.10.2016 5 z 5

už 3x prečítaná,. a stále nenudí,. dúfam že raz tieto pendergastovky zfilmujú kvalitne,..

mrliš
18.09.2016 5 z 5

Jsem nadmíru spokojen. Čtivě psané, prostředí děje vybrané dobře, postavy skvěle fungují, atmosféra příjemně ponurá. Pendergast se svou povahou a stylem jednání je opravdu velmi zajímaví. Vřele tuto knihu doporučuji. Ponořte se do vyšetřování vražd v Medicine Creek zvláštním agentem Pendergastem a šerifem Hazenem.

Elea
09.04.2016 5 z 5

Tajemné, napínavé, místy děsivé, ale hlavně hodně zajímavé čtění.

karel9045
10.10.2015 3 z 5

Tak nevím. Napínavé to určitě bylo, atmosféra maloměsta jakoby odříznutého od civilizace byla také nádherně tísnivá. Ale to rozuzlení příběhu! To přece nemůže brát nikdo vážně ani v rámci thrilleru. Navíc agent Pendergast je zřejmě obdařen jakýmisi nadpřirozenými schopnostmi, což by nevadilo v žánru fantasy, ale tady?

JanaG.
17.09.2015 5 z 5

napínavé od začátku do konce

paul2843
04.09.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem četl první ze série Pendergast a musím říct, že tato kniha dělá Pendergasta Pendergastem ;)

Dandy1
10.06.2015 5 z 5

Lehce strašidelná, napínavá... Krásně popsané prostředí i povahy postav.

vraždy thrillery horory

Autoři knihy

Lincoln Child
americká, 1957
Douglas Preston
americká, 1956

Kniha Zátiší s vránami je v