Pekáreň s vôňou škorice

Pekáreň s vôňou škorice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480870/bmid_pekaren-s-v-nou-skorice-iK2-480870.png 4 379 106

Voňavý príbeh o láske a škoricových slimákoch z malebného švédskeho mestečka Halleholm. Začítajte sa do krásneho voňavého príbehu, ktorého jedinečná atmosféra vás prinúti oddychovať a vychutnávať si aj tie najmenšie radosti života. V idylickom švédskom mestečku Halleholm už na vás čaká príbeh jednej starobylej pekárne plnej vôní, spomienok a zakázanej lásky. Jedného dňa sa Lovisa rozhodne vrátiť z Londýna do rodného mestečka, malebného švédskeho Halleholmu. Po starých rodičoch tu zdedila krásnu historickú budovu z 18. storočia, bývalú pekáreň s kaviarničkou, kde jej dedko Johan piekol svoje vychýrené škoricové slimáky a babička Amelia mala na poschodí krajčírsky ateliér. Bez dlhého premýšľania sa Lovisa rozhodne budovu zrekonštruovať a voňavú pekáreň znovu otvoriť. V tej chvíli však ešte netuší, že okrem pekárne zdedila aj trpké nepriateľstvo medzi dvoma vetvami rodiny. Najväčšie ťažkosti jej spôsobuje Reuben Halleholm, ktorý ju priam neznáša a intrigami sa ju snaží primäť k tomu, aby v podnikaní neuspela a pekáreň mu predala. Lenže Lovisa sa tak ľahko nevzdáva a je odhodlaná bojovať nielen za svoje sny, ale aj za odkaz svojej milovanej babičky. Podarí sa jej nakoniec zlomiť nenávisť medzi dvoma znepriatelenými rodinami? A ochráni svoje srdce pred láskou, ktorá by mala byť raz a navždy zakázaná?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Halleholm - Lovisas val , 2020

Kristy.Seb
14.08.2021 4 z 5

Vyrovnat se s bolestí, to je daleko těžší než překonat nenávist.

Moc hezky napsaný příběh dvou rodin. Jen se mi zdálo, že těch rodinných linií bylo zbytečné moc. Vůbec jsem se v tom neorientovala.

LaBobule
08.08.2021 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, ideální četba na léto. Kromě romantické linky, která není nijak přeslazená, zde můžeme sledovat rozkrývání rodinného tajemství - křivdy a neshody, které se táhnout napříč generacemi. Hlavní hrdinka to nemá vůbec jednoduché. Po nevydařeném vztahu se snaží vzkřísit pekárnu, kterou zdědila po babičce.

Ivana11
04.08.2021 4 z 5

Moc pěkné.

happy-smile
31.07.2021 4 z 5

Začátek mi přišel takový zvláštní a nemohla jsem se začíst. Nakonec se z toho vyklubal pěkný příběh, kombinující vyprávění o životě Lovisiny babičky a o současnosti v Halleholmu. Samozřejmě romantická linka nechyběla ani v jedné rovině. Pěkné a milé.

alzbeta4340
11.07.2021 5 z 5

Známý motiv o nepřátelství dvou rodin je zde zpracovaný zajímavě a svým způsobem i originálně. Příběh se odvíjí jasně, i když je vlastně založený na odbočkách do minulosti. Celé se mi to líbilo - vlastně víc než jsem čekala, je vidět, že si autorka děj důkladně promyslela a dala si s ním práci.
Neváhejte a navštivte pekárnu ve švédském městečku, nebudete zklamáni!

lucakuca
09.07.2021 4 z 5

Jejdanánky to bylo tak hezký! Takové milé, čisté a voňavoučké oddechové letní čtení. Sliby se utvrzují chlapským podáním ruky a zlotřilci jsou potrestáni trestem spravedlivým.
Romeo a Julie na švédský způsob, není to žádný drámo jako originál.
A mají čiči Krasavce :-)

akinomV
02.07.2021 4 z 5

I když se dá dopředu poznat, jak to skončí, stejně mě autorka dokázala vtáhnout do děje a příběh jsem si užila.

Luciska13
20.06.2021 5 z 5

Krásná kniha z úžasného prostředí, která se čte úplně sama. Není to ale pouze přeslazená romantika, naopak bych řekla, že kniha je dost ze života, který není vždy růžový a romantická zápletka se zde objevuje jen ve zdravé míře na okraji. Hlavní roli v tomto příběhu hraje pekárna a dva znepřátelené rody a člověk se ani chvíli nenudí.

Buchtičkajani
15.06.2021 5 z 5

Chtěla jsem oddechovku a dostala jsem přesně to co jsem očekávala. Nečekejte moc velkou romantiku, spíše příběh rodinného majetku, ale četlo se to dobře, děj vás hned vtáhne a nepustí.

Slůník
06.06.2021 4 z 5

Není radno číst s prázdným žaludkem - vůně skořice je neodolatelná!

princesse
05.06.2021 3 z 5

Čtivé to bylo, ale čekala jsem asi lepší příběh. Něco tomu prostě chybělo. Bez dalšího dílu se zcela jistě obejdu.

keiko33
04.06.2021 5 z 5

Kniha ma velmi milo prekvapila. Cakala som klasicku romantika. Ale pribeh mal v sebe ovela viac. Rodinna nenavist, ktora pretrvala niekolko generacii, ktora nakoniec ani nemusela byt. Cely cas som trpla, s cim podlym zase pride Reuben. Pacilo sa mi Lovisino odhodlanie preskocit kazdu Reubenovu prekazku. Alex bol take zlaticko, presny opak svojho brata. Mam rada pribehy z malych miest, kde sa kazdy s kazdym pozna. Kedze autorka je svedka, tak aj jej styl je odlisny, co dodava knihe originalnost.

nicole1990
15.05.2021 5 z 5

Příjemná oddychovka, o nepřátelství dvou rodin. Lovise jsem od začátku fandila, aby se jí podařilo rozjet pekárnu. Vše nakonec dobře dopadne i když samozřejmě ji Reuben hází klacky pod nohy,ale Lovisa je silná žena a vše ustojí a pro pekárnu, která dřív byla jejího dědečka udělá maximum. Už se těším na pokračování.

ovecka535
12.05.2021 5 z 5

Krasná kniha, velice sympatická hlavní postava, děj měl spád.

TheMelorry
28.04.2021 5 z 5

Můžu říct jediné, jsem nadšená. Kniha je skvělá, čtivá, zajímavá. Nejedná se jen o romantický příběh, ale řeší se i témata, jako rodinné problémy, snaha o vytvoření a udržení vlastního podniku, významnou roli hrají mezilidské vztahy mezi rodinou, přáteli, sousedy, partnery... Navíc v nádherném prostředí švédského malého města a s vůní pečiva (a skořicových šneků).
Velkým plusem je také retrospektivní pasáž vracející se o několik generací zpět do doby vzniku oné "shakespearovské" rodinné křivdy, která je stále živá i po mnoha letech.

Nelička
27.04.2021 2 z 5

Tak teda žádný zázrak, upřímně..:-( Měla jsem asi přehnaná očekávání. Nádherný a pozitivní přebal knihy láká na stejně fajn a sympatický příběh o Pekárně.. Jenže celá kniha je vlastně o neutišené křivdě, rodinných svárech a tahanicích o majetek... škoda :-( Bohužel ani nikdo z hlavních postav mi nebyl nijak extra sympatický....

Kristyna_Bubu
15.04.2021 3 z 5

Chtěla jsem oddechovku, tu jsem dostala. Ne však žádnou červenou knihovnu, to já nerada, ale pěknej příběh, se kterým se na několik stran přeneseme i do minulosti a sledujeme konflikt dvou rodin, který se táhne až po současnost a zasahuje i po tolika letech do života několika lidí. Udělala jsem chybu, že jsem si na začátku, kdy se vyprávění začalo hemžit jmény, neudělala rodokmen :-) I ke konci knihy jsem občas musela přemýšlet, kdo je kdo... Na muj čtecí vkus se děj docela dost táhl. Atmosféra ale super, člověk úplně cítí v nose vůni a na jazyku chuť skořicových šneků! Znám lepší oddychovky, neurazí, nenadchne :-)

Zomy
15.04.2021 3 z 5

Na knížku jsem se hodně těšila a slibný začátek mě v tom těšení ještě podpořil. Z knížky je cítit, že si autorka s příběhem vyhrála, že to psala s nadšením a s chutí.

V první části na mě dýchla atmosféra starých časů, společenské rozdíly, náznak větší zápletky. Přesto jsem se nemohla dočkat linky ze současnosti. A tady přišlo zklamání. Není to špatné, čte se to dobře, ale všechno se to tady tak nějak rozhodilo.

Bylo to trochu hygge, to bylo fajn. Trochu reálné - snaha znovuvybudovat rodinný podnik. A taky hodně naivní - velký zloduch, co všechno ničí, ale naštěstí je kolem Lovisy tolik opravdových přátel, že to společně překonají.

A pokud jde o slibovaný příběh po vzoru Romea a Julie, tak ten tam nebyl vůbec. Celá ta milostná linka (a to je tedy dost přehnané pojmenování) je zpracována tak nějak ... asi skandinávským způsobem - velice chladně.

Přesto to bylo čtivé, i když znovu knížku asi číst nebudu. Takže tak 3,5 hvězdy.

SBH
14.04.2021 3 z 5

Opět jsem zatoužila po romantice, avšak tentokrát se mi jí nedostalo. Ne že by to bylo vyloženě špatně, ovšem určité zklamání nastalo. Ve skutečnosti jsem se ponořila do obšírného líčení rodinné historie a velké křivdy, k níž mezi jejími členy došlo.
Tak za prvé – Halleholmovi o sobě tvrdí, že jsou „malá rodina“, jenže vzhledem k dlouhé řadě generací a propleteném příbuzenském křížení jsem měla v postavách a vztazích totální hokej.
Za druhé – ano, sem tam nějaký žhavý pohled a „nohy křížem“ (komu se vlastně takové obraty líbí? mně rozhodně nikoli) nastaly, ovšem ve skutečnosti se jednalo o analýzu obchodních praktik podnikatele typu Zdeněk Bakala 2.0.
Za třetí – překvapivě dobře se to četlo, ačkoli ze začátku mě postavy vůbec nezaujaly. Ale Švédsko ze stránek přímo dýchalo a postupné odkrývání různých tajemství mělo rozhodně své kouzlo. Konec jsem zhltla pod napětím.
Za čtvrté – opět ránu pěstí pro korektora. Nebo autorku? Hovorové výrazy dávkované nesystematicky a ojediněle působily křečovitě. Ony ve Švédsku borovice na podzim mění barvu jehličí? A noci se zkracují? Jako fakt? A podobně.
Takže za tři. Četlo se to dobře a jo, ten konec mě překvapil, humoru jak šafránu, ale občas se podařil úderný vtípek. Ale pochybuji, že ve mně příběh zanechá hlubší stopu.

LilianaFalcon
12.04.2021 4 z 5

Myslela jsem, že se tam bude víc péct a čtenář si bude moct užívat atmosféru pekárny a tu vůni skořice. Místo toho se v podstatě jen řešio rodinné drama.
Ale byo to čitvé a zajímavé. Bavily mě obě časové linky a naštěstí se mi knížka i tak strefila do noty.