Pekáreň s vôňou škorice

Pekáreň s vôňou škorice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480870/bmid_pekaren-s-v-nou-skorice-iK2-480870.png 4 379 106

Voňavý príbeh o láske a škoricových slimákoch z malebného švédskeho mestečka Halleholm. Začítajte sa do krásneho voňavého príbehu, ktorého jedinečná atmosféra vás prinúti oddychovať a vychutnávať si aj tie najmenšie radosti života. V idylickom švédskom mestečku Halleholm už na vás čaká príbeh jednej starobylej pekárne plnej vôní, spomienok a zakázanej lásky. Jedného dňa sa Lovisa rozhodne vrátiť z Londýna do rodného mestečka, malebného švédskeho Halleholmu. Po starých rodičoch tu zdedila krásnu historickú budovu z 18. storočia, bývalú pekáreň s kaviarničkou, kde jej dedko Johan piekol svoje vychýrené škoricové slimáky a babička Amelia mala na poschodí krajčírsky ateliér. Bez dlhého premýšľania sa Lovisa rozhodne budovu zrekonštruovať a voňavú pekáreň znovu otvoriť. V tej chvíli však ešte netuší, že okrem pekárne zdedila aj trpké nepriateľstvo medzi dvoma vetvami rodiny. Najväčšie ťažkosti jej spôsobuje Reuben Halleholm, ktorý ju priam neznáša a intrigami sa ju snaží primäť k tomu, aby v podnikaní neuspela a pekáreň mu predala. Lenže Lovisa sa tak ľahko nevzdáva a je odhodlaná bojovať nielen za svoje sny, ale aj za odkaz svojej milovanej babičky. Podarí sa jej nakoniec zlomiť nenávisť medzi dvoma znepriatelenými rodinami? A ochráni svoje srdce pred láskou, ktorá by mala byť raz a navždy zakázaná?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Halleholm - Lovisas val , 2020

VasnivaCtenarka
24.02.2022 4 z 5

První díl knižní série Pekárna s vůní skořice nese stejný název, jako série samotná. Autorce Ruth Kvarnström-Jonesové se podařilo napsat milý romantický příběh, který vás přenese nejen do malebného prostředí Halleholmu, ve kterém poznáte část jeho obyvatel a sílu jejich přátelství, ale také do pekárny, ve které vůni skořice ucítíte při čtení opravdu ve svém nose. Je to kouzelný příběh lásky, nenávisti, ale také přátelství, pocitu štěstí i neštěstí.

Musím uznat, že první příběh Ruth Kvarnstöm-Jonesové se ji opravdu velmi povedl. Dokázal vás naprosto vtáhnout do děje a prožívat emoce se všemi hrdiny. Lovisu a její laskavost, tvrdohlavost a umíněnost budete milovat stejně, jako budete nenávidět toho zatraceného Reubena, který je vůči všem povýšený a arogantní. Přestože byl Axel důležitou součástí knihy, měla jsem dojem, jako by byl ve stínu Lovisy a Reubena. Osobně bych ocenila, kdyby měl v příběhu více prostoru a mohla tak ještě více vyplout na povrch jeho laskavost v kontrastu s nepřátelskou povahou Reubena.

Děj knihy mi přišel celkem dobře promyšlený, i když docela předvídatelný, ale to mi vůbec nekazilo dojem ze čtení. Naopak jsem se těšila z toho čekání na potvrzení či vyvrácení mých předzvěstí.

Celý příběh byl rozdělen do 87 krátkých kapitol a tempo bylo velmi zdařilé. V knize jsem nenašla žádná hluchá místa, která by mne při čtení jakkoliv obtěžovala.

Popis jak osob tak i prostředí byl tak věrohodný, že ve vás vzbudil jak emoce vůči hlavním postavám, tak vám bylo umožněno nasát atmosféru Halleholmu i pekárny. Zkrátka vás ta atmosféra úplně pohltila.

Za mne to byl skvělý debutový příběh, který se Ruth Kvarnström-Jonesové opravdu povedl a myslím, že by se tato kniha mohla líbit i vám.

Určitě stojí za přečtení, pokud toužíte po oddechové knížce a příjemné atmosféře, která ve vás bude evokovat chuť sladkého pečiva s kávou. Na druhý díl se už opravdu moc těším…. brzy na něj přijde řada.

iskrizka
23.02.2022 3 z 5

Pekáreň s vôňou škorice je na jednej strane typický ženský román o dievčine, čo sa po sklamaní v láske vráti do rodného mesta. Hoci je sprvu nesťastná, po chvíli sa rozhodne otvoriť pekáreň po starých rodičoch, oživí staré priateľsvá a nájde si aj novú lásku.
Zápletka má však viacero vrstiev, vraciame sa do minulosti, ktorá ovplyvnila životy hrdinov zo súčasnosti.
Páčila sa mi najmä tá historická linka, ale ani dej zo súčasnosti sa nečítal zle. Myslím, že sa autorke podarilo vystavať príbhe, ktorý má hlavu aj pätu a vyznieva uveriteľne.
Taktiež postavy stoja za pozornosť. Hlavná hrdinka je síce trochu trdlo, čo robí sem-tam blbé rozhodnutia, ale je to vlastne celkom sympatické, lebo kto z nás ich nerobí?
Výborne som si pri tejto knihe oddýchla.
Dokonca to ani nie je až tak červená knižnica, ako som predpokladala, ale skôr pekná rodinná dráma.
Ak máte chuť na nenáročné čítanie s pekným príbehom, pripravte si niečo sladké, kanvicu čaju a pustite sa do tejto knižky.

Hatshepsut
19.02.2022 4 z 5

Moc krásně zpracovaný příběh. Jak se jedna nešťastná událost dvou zpřízněných rodin nese z minulosti až do současnosti. A nakonec dojemné vyuzlení. Škoda jen přátelství Amélie a Marcuse, to mě asi mrzelo nejvíce. Uvidíme co přinese další díl.

Fidibus
18.02.2022 5 z 5

(SPOILER) "Věrnost babičce Amélii musí stát na prvním místě."
Příběh dvou částí znepřátelené rodiny s historickou vysvětlující vsuvkou. Lovisa bojuje o svou pekárnu, občas se chová naivně a potřebuje si ujasnit, co vlastně chce. Konec není jen sladký, ať už pocitově nebo díky pekárně, dávné spory jsou vyřešeny. A kocour? Tenhle malý exhibicionista má svou misku jistou...
"Tak to dopadá, když se spí s nepřítelem."
"Je Lindgrenová." "To je mi jedno."

Terka18
14.02.2022 1 z 5

Asi jsem měla velké očekávání podle anotace a moc jsem se těšila,protože tohle pro mě bylo zklamání a trápení. Příliš mnoho postav,zbytečně natažený děj, nakonec jsem ani nevěděla o čem jsem četla určité pasáže v knize.

cukrovka
07.02.2022 4 z 5

Příjemné a čtivé vyprávění. Zajímavý byl příběh nejen ze současnosti, ale i ten Lovisiny babičky.

Newkacka
06.02.2022 5 z 5

Knihu jsem si uzila s hrncem caje pri osklivem pocasi. Libilo se mi jak se prolona minulost a soucasnost.

Renike
05.02.2022 5 z 5

Moc krásný příběh a už se těším na další pokračování:)

Balenka
04.02.2022 1 z 5

Napriek mnohým pozitívnym hodnoteniam, mňa táto kniha vôbec nebavila. Dej nebol ničím prekvapivý, zbytočne množstvo postáv, v ktorých som sa strácala, pričom žiadna z postáv ma nezaujala a čerešničkou pre mňa bola romantická láska medzi príbuznými (naozaj sa nenašla lepšia postava na zamilovanosť?). Nútila som sa dočítať do konca a vlastne aj ľutujem, že som neprečítanú knihu neodložila.
Najviac ma upútala pasáž z minulosti, ktorá však bola žalostne krátka, preto aj dávam 1*.

Ishir
02.02.2022 4 z 5

Dvě znepřátelené rodiny, které si po několik generací dělají naschvály. Dokud nepřijde mladá generace a celý spor se jednou pro vždy uzavře.

Kudík
15.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Velmi čtivé, ať již současnost s Lovisou, anebo minulost s její babičkou Amélií. Příběh smutný i milý s různorodostí postav.
Obě dvě si byly evidentně podobné nejen svým zjevem. Lovisa byla na jednu stranu bojovnice a její obliba "Krasavce" (původně Krále) mi byla sympatická, i když z hygienického hlediska by to neprošlo. U příběhu Amélie jsem se původně obávala neurčitého zklamání ze strany jejího otce, takže to, co se jí stalo, mi celkem vzalo dech. Zde by i nenávist byla na místě. O to víc jsem nechápala Markuse, dokud jsem v závěru nezjistila, že s Magdalenou neměl ani ponětí, co vše vlastně způsobila. Stejně mi přijde divné, že největší drbna Greta to nevybalila už dřív, anebo dědeček Johan si to nešel vyřídit. A ohledně postavy Reubena se raději nevyjadřuji. Ráda si přečtu i další díl.

veronika4937
14.01.2022 5 z 5

To byla taková krása! Moc hezký příběh, spousta zvratů a člověk si nemohl být jistý, jak nakonec vše dopadne. Četla jsem jedním dechem, celý příběh je dělený do krátkých kapitol a celý děj rychle utíkal. Zpočátku jsem se trochu ztrácela v postavách a generacích, ale zorientovala jsem se a nakonec to nebyl žádný problém. Trochu jsem viděla podobnost s romantickými útěky od Julie Caplin, ale děj je rozhodně propracovanější a nepředvídatelnější.

LiLinka
09.01.2022 4 z 5

Kniha je na objemná, má přes 400 stran a přitom ji máte přečtenou za chviličku. Čte se sama, příběh plyne velmi přirozeně, je zajímavý a bude vás bavit. Co příběhu dodává to pravé ořechové, jsou dvě dějové linky, v současnosti a minulosti. Trošku jsem se občas ztrácela ve vedlejších postavách, ale to byla maličkost.

pch1976
26.12.2021 5 z 5

Moc hezky se četlo. Nemohla jsem se odlepit a potřebovala jsem dočíst najednou. Velmi zajímavý příběh, kde se prolíná minulost se současností. Vůbec to nebylo přeslazené a předvídatelné. Po delší době jsem měla šťastnou ruku při výběru knihy.

nina3905
20.12.2021 4 z 5

Oddychové romantické čítanie zo švédskeho prostredia.

Malinali
01.12.2021 4 z 5

Krásný příběh, výborný na zimní večery. Prolíná se minulost a přítomnost.

lady78
13.11.2021 5 z 5

Krásný příběh, který se moc dobře čte...

MirrorIsis
26.10.2021 5 z 5

Román pro ženy, ale děj je strhující, ač jde o staré téma Monteků a Kapuletů...Knihu jsem přečetla za noc, protože jsem se nemohla odtrhnout...Doporučuji!

lucie3944
10.09.2021 4 z 5

Líbilo se mi to. Milostný příběh se tam odehrával spíš bokem, ale ničemu to nevadilo. Po dlouhé době jsem nečetla klasickou slaďárnu a jsem spokojená, Další díl, pokud vyjde, si určitě s chutí přečtu.

hapac
27.08.2021 4 z 5

Hezký příběh se severu. Četl se skvěle a odvedl mne alespoň na chvíli od všech starostí.