Neviditelný zloděj

Čtvrtý díl série PAX pro mladé čtenáře. Hlad, který se nedá utišit… V Mariefredu se ztrácejí peníze, věci i zvířecí mazlíčci a hlavním podezřelým je Alrik. Kdo jiný by mohl mít krádeže na svědomí než jeden z bratrů, kteří se sem před nedávnem přistěhovali do pěstounské rodiny? Většina lidí má okamžitě jasno a ani je nenapadne, že by za mizením věcí mohlo být něco jiného. Třeba magie. Plány černé čarodějnice se tak pomalu mění ve skutečnost… Série PAX je nakažlivá jako knihy o Harrym Potterovi, napínavá jako příběhy Percyho Jacksona a tak originální, jak jen nová klasika může být. PAX je desetidílná městská fantasy série pro čtenáře od deseti let odehrávající se ve světě tajemných nadpřirozených bytostí z hlubin severské mytologie. Zároveň jde o dojemný příběh o tom, jak se naučit znovu důvěřovat lidem a vybojovat si své místo v životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/255615/pax-neviditelny-zlodej-F4K-255615.jpg 4.335

Pax (4.)

Bjäran (2015)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

Kniha Neviditelný zloděj

martin7848
12.09.2018

Oproti první části mé nadšení poněkud vyprchává. I když jak se to vezme. Třetí příběh je docela hororový a dokáži si ho velmi dobře představit zfilmovaný - v knize mě až zas tak moc nebral. I když holčička s nůžkami ukazující na tebe a říkající ti: "Ty, ano!" má docela sílu. Čtvrtý příběh opět vrací tempo na roveň prvních dvou příběhů a rychle běží ke konci. Nemůžu jinak než poslouchat co bude dál....

pipa36
09.05.2018

Série si drží svůj standard - je to napínavé, místy až hororové, ale skvělé. Poslouchala jsem to s dětmi jako audioknihu a bavilo mě se dívat, jak jsou děti napnuté k prasknutí. Kdyby u nás někdo zaklepal na dveře... nevím nevím, co by se v tu chvíli stalo... Skvělé podání p. Vondráčka, doporučuji!

Herbi
26.04.2018

Skvělý díl nevím proč ale knížky jsem snad nikdy nečetl ale u této vydržím i hodinu moc povedená knížka

Ailee
18.02.2018

Série Pax je prostě skvělá. Ač je psaná pro děti, čemuž odpovídá i styl vyprávění, mě přesto výborně vyhovuje. Líbí se mi ta originalita. Grimové, mlíkosajové... A taky fakt, že jsem dosud neodhalila, kdo za tím vším zlem ve skutečnosti stojí. A to je u mě velké plus. Teď na konci je sice jedna podezřelá, ale něco mi říká, že tak snadné to nebude.

ElisR1
30.03.2016

Opět výborný díl. Tentokrát se více zaměřuje na sociální stránku sourozenců, než na samotnou hororovou linku, ale přesto se ho vyplatí přečíst.

Autoři knihy

Åsa Larsson