Grim přízrak

Grim přízrak https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236393/bmid_grim-prizrak-236393.jpg 4 117 18

Pax série

Druhý díl ze série PAX pro mladé čtenáře. Poznej svého nepřítele... Z hlubin věků někdo přivolává temné síly. Tajná knihovna je opět v ohrožení a ochránit ji bude čím dál těžší. V Mariefredu po nocích řádí záhadný tvor podobný ohromnému psovi a napadá obyvatele městečka. Bratři Viggo a Alrik ho musejí zastavit dřív, než dojde k dalším neštěstím. Může to být vlkodlak? A jak s něčím takovým bojovat? Bratři se usilovně snaží najít odpověď v tajné knihovně a setkávají se přitom se záhadným čarodějem Damírem, který přišel varovat strážce před smrtelným nebezpečím. Mohou ale podivnému návštěvníkovi věřit?... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Grimmen , 2014

dájavídek
18.01.2024 5 z 5

Ještě lepší než první díl.

Sybelle
21.04.2023 3 z 5

Druhý díl prakticky navazuje na děj v ten samý den, co skončil první. Opět je to skvělý odpočinkový poslech velmi dobře namluvený. Věřím, že i v papírové formě by se příběh skvěle četl. Jak se zdá potíže s holí prokletí byly jen taková příprava na to, co bratry a strážce knihovny čeká. Pokračování je již ve frontě.

pipa36
23.02.2021 5 z 5

Sérii znovu posloucháme v rámci jarních prázdnin s dětmi a moc se nám to líbí. Napětí, humor, tajemství, magie... to vše ve spojení s přednesem pana Vondráčka z příběhu dělá něco, od čeho se nedá odejít. I napodruhé super.

Knihomilka19
08.12.2020 5 z 5

Prostě boží

Honza1515
21.10.2019

Moc rád nečtu ale tuto knihu sem si vybral na povinnou četbu a musím říct že je to fantastická kniha.Určitě si koupím další díly

martin7848
07.09.2018 5 z 5

Sice nejsem úplně ta správná cílová skupina (alespoň ne věkem :-)), ale tohle je vážně skvělá záležitost. Mistrně napsané. Krátké a jasné věty vás vtahují do děje a vás prostě zajímá jak to bude dál. V audiopodobě jde o parádní kousek. Jdu se shánět po dalším díle, prostě jsem se chytil a chci vědět jak to dopadne.

pipa36
11.04.2018 5 z 5

Náhodou jsem to dětem půjčila v knihovně jako audioknihu (namluvenou J. Vondráčkem), která vyšla jako spojené vydání prvního a druhého dílu. Kniha je bezesporu velmi napínavá, ale místy až hororová, takže sem tam bych určený věk dětí zvýšila na 12+ (někdy jsem se bála i já). I tak se nám to ale moc líbilo, takže jdu koupit další díly :-).

Ailee
10.01.2018 4 z 5

Trošku mi vadí, jak je děj popisován v přítomném čase. Je to trošku nezvyk. Ale jinak mi přijde nápaditý a originální. Je to psáno skutečně velmi stručně, takže kdyby nebylo na knize 10+ doporučovala bych to i mladším čtenářům k "rozečtení".

KukuGIRL
15.12.2017 5 z 5

úžasné

Dawe_zacek
18.05.2017

Výborná kniha něco jako horor pro mladší.
Všem doporucuji;-).

Vlahoš
27.12.2016 5 z 5

Myslím že kniha byla velice dobrá a i když si to většina z vás zřejmě nemyslí podle mě lepší než první díl.

adam9108
02.10.2016

super kniha moc mě baví

danielosbourne
01.05.2016 4 z 5

Druhý díl se mi četl o něco lépe než první díl, ale kvalitativně jsou oba díly na stejné úrovni. Mladí čtenáři budou z těchto knih nadšeni, ale i starší čtenáři si knihu užijí. Rozhodně mě bude zajímat, jak bude série pokračovat.

Vlahoš
04.04.2016 5 z 5

Super!!!

ElisR1
27.02.2016 3 z 5

První díl mi připadal lepší, ale tenhle také nebyl špatný. Už se těším na další.

Nini650
06.05.2015 5 z 5

Po přečtení prvního dílu, jsem se nemohla dočkat, až se začtu i do toho druhého. Kniha přímo navazuje na předchozí díl a vysvětluje jeho konec.
Grim přízrak je rozhodně napínavější a temnější než první díl, který já osobně vnímám jako skvělý úvod. Místy jsem skoro nedýchala a snažila jsem se co nejrychleji dočíst, abych veděla, jak to dopadne a musím přiznat, že rozuzlení je nečekané, protože vše vypada úplně jinak než se zdá.
Druhý díl knihy jsem doslova nedokázala odlozit a přečetla jsem ji jedním dechem.
Už se nemůzu dočkat třetího a čtvrtého dílu... A těch zbylých šesti, které mají přijít... ;)

lussysa
26.04.2015 5 z 5

Tak už tu máme druhou knihu, která je strašidelnější než ta první. Grim je opravdu děsivý ať už o něm čtete nebo se díváte na ilustrace. A máme tu i nové postavy. Vtipná postava mně přišel Henry Nazdárek :DD. Kniha je napínavější a děsivější než ta první až jsem se místy bála. Tato kniha jako ta první je opět skvělá a dobře napsaná. Moc se mi líbí a těším se na trojku a čtverku :)

martinstefko
12.04.2015 4 z 5

Kniha „PAX 2: Grim přízrak“ skvěle pokračuje v tom, co začala první kniha „PAX 1: Hůl prokletí“. Příjemný malý svět se rozvíjí jen kolem pár postav, což je dobře, protože mi to sedí. Není to moc překombinované, takže se v tom malí čtenáři neztratí, zůstává to ale dostatečně zajímavé i pro dospělé. Konec je samozřejmě otevřený, abyste se mohli těšit na další díl,

příšery, monstra

Část díla