Pavouk

Pavouk https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528918/bmid_pavouk-658a793ef1470.jpg 4 1361 1361

Joona Lina se vrací s devátým případem a opět mu jde o krk. Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Spindeln , 2022

markulina711
22.04.2023 2 z 5

Tak tohle už je hodně nastavovaná kaše. Do horoucích pekel už s Jurkem ! A začít něco nového nebo nepsat vůbec. Mám z toho silný pocit, že je to vytvořeno na efekt,aby se to co nejlépe prodávalo.

StrYke
20.04.2023 4 z 5

Předchozí díly série jsem nečetl, takže mě, na rozdíl od ostatních, spojitost s Jurkem nijak nerušila. Kniha se četla skoro sama. Text je psán jednoduše a čtivě, kapitoly jsou krátké a co věta, to odstavec. Vraždy jsou správně brutální a nekompromisní. Co mi ale vadilo byla možná až příliš nízká komplexita příběhu a především nulová snaha detektivů celý případ vyřešit. Veškeré vyšetřování lze popsat očekáváním další vraždy a marnou snahou ji v posledních pár minutách zabránit. Nehledě na občas až tristní nelogické chování ze strany téměř všech hlavních i vedlejších postav...

strippedd
18.04.2023 3 z 5

No jo zase Jurek . Jak píšou kolegové níže, Jurka už bylo dost. Zrcadlový muž, byl skvělý, ale pavouk se zase plácá v tom samém. Asi se mi to nějakým způsobem líbilo, ale jen, protože je to proste Kepler a já ho žeru, ale už by to chtělo nový náboj. Třeba nová posílá týmu, která začne novou dějovou linku. Stejně to s nimi nevzdám :).

Katja
18.04.2023 4 z 5

Prosím, nechte už Jurka spát.

monte
15.04.2023 4 z 5

Dlouhé čekání se vyplatilo. Velmi napínavé a drsné. Joona mě baví

Sulmo
14.04.2023 1 z 5

(SPOILER) Nechápu vysoké hodnocení. Hrozné. Pobit celý policejní sbor,a najednou šup, na všechno přijdeme a vše vyslídíme... drastické. hvězdička za to,aby stromy neplakaly,že padly na tuto knihu.

Lenka.Vílka
12.04.2023 3 z 5

Těšila jsem se na Pavouka? Trochu jo a trochu ne. Fakt jsem se bála, že to už bude moc. Vzhledem k tomu, jak skončil předchozí díl. A potom držím knihu v ruce a tam je napsáno:

"Varování
Lars Kepler varuje, že v Pavoukovi dojde k odhalení některých detailů z knih Lazar a Písečný muž."

A já si říkám, že si za to "Keplerovi" můžou sami. Píšou knihy, který lidi kupují jiným lidem k Vánocům bez toho, aby věděli o co jde, protože jim to poradí v knihkupectví. A je úplně jedno, že by každý čtenář detektivek měl znát "První pravidlo detektivkářovo: Série se čtou od prvního dílu.". Jako kdyby nestačilo už jenom to, že během těch všech dílu porušili všechny pravidla Knoxe nejspíš i opakovaně. Takže díky? Zase se budeme znova přehrabovat v tý stejný kupě? Proč?!

Otázka pro bystré:
Proč je můj nejoblíbenější díl Lovec králíků?
A) neřeší se tam žádný kraviny kolem Jurka a všech těch magoř kolem
B) neřeší se tam žádný kraviny kolem Jurka a všech těch magoř kolem
C) neřeší se tam žádný kraviny kolem Jurka a všech těch magoř kolem
(Možná je v tom chyták.)

Jestli tam vyskočí z křoví další brácha, nějakej další fanoušek nebo třeba bachař, kterému se Jurek díval do očí déle než pět vteřin, což způsobilo, že se naladili na emoční efekvenci pochopili se, a to zlo se přeneslo do bachaře, slibuju, že už na tuhle sérii kašlu. Protože to by mohlo takhle potom být pořád dokola...

Byla jsem na straně osmdesát, furt se tam něco děje, byť se nestalo ještě vůbec nic, jenom tři mrtvolky, nebo kolik už, a já raději píšu tyhle trapný keci než to číst dál...

Nakonec to nebylo zase tak špatný. Možná jsem byla odrazená začátkem. Protože od druhé poloviny to chytne pořádnou rychlost a vlastně jsem se i dost bavila. Jenže i tak mám tentokrát s dějem trochu problém. Jako kdybych si řekla, že tyhle stejný triky na mě už nebudou fungovat. A je jedno, jak se duo snaží tlačit na pilu. A tady to bylo fakt moc. Pavouk není špatná kniha. Nemá (nakonec) ani špatný děj, ale většinu času jsem se nudila. Proto jsem se rozhodla nikomu nenadržovat a bohužel výš s hodnocením jít nemohu...

work
11.04.2023 2 z 5

Momentálně jsem přibližně ve 30% knihy. Říkám si, že bych možná měl to hodnocení napsat teď, protože nevím jestli to dočtu. Samozřejmě že to dočtu, protože Alexander and Alexandra, skrývající se za pseudonymem Lars Kepler, umějí psát velmi dobře - na tom se s přibývajícím počtem thrillerů na jejich kontě nic nemění. Pavouk má pro mě ale hodně momentů, které mě nebaví.
Stěžovat si na Jurka Waltera nemá cenu - jeho posmrtný návrat jsem předvídal už při recenzování Lazara, takže mě to vlastně nepřekvapuje. Co mi vadí je, že se žádná z postav nechová normálně. Možná to tak ve Stockholmu prostě je? Každá má buď nějakou deviaci, nebo vážný psychický problém, popřípadě se o ni zajímá policie, sociálka, nebo všechno dohromady. Platí to i o dříve veskrze kladném Joonovi, který sjíždí opium a je ovádán vnitřními démony, platí to i o blonďaté nordické bohyni Saze, která se chová - no přinejmenším hodně zvláštně. Evidentně si na postavách léči spisovatelská dvojice svoje vlastní problémy, které jim musí přerůstat přes hlavu, ale znáte to - když jste slavní, tak se deviace považují jen za roztomilé podivínství. Druhá věc, která mi vadí, jsou časté popisy co kdo kam a jak strkal a jakým způsobem to sál. Asi tu platí totéž - Alexandro a Alexandře, je potřeba navštívit odborníka a nebrat si čtenáře jako rukojmí. Jinak je Pavouk vlastně zábava, uvidíme, co bude dál...

Toledo
05.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Opět další díl nabitý akcí, tentokrát je tam požehnaně mrtvol a vykreslení jednotlivých vražd je dost brutální....si říkám, jestli tou rychlostí s jakou umírají v každé knize lidi jim tam za chvilku nějaké postavy zbydou.
Četlo se to samo, pořád se něco děje, takže opět super díl.

harena
03.04.2023 5 z 5

Jako všechny knihy této manželské dvojice napínavé čtení od začátku do konce. Zapeklitý případ, napínavé, rychlý spád, krátké kapitoly a krátké věty, hádanky a brutální vraždy. Mám ráda Joonu i Sagu, ale tentokrát jsem o ni měla obavy. Zvlášť poslední třetina byla docela děsivá. Jsem zvědavá, jestli autoři chystají pokračování nebo nám dají jiného hrdinu. Těším se na cokoliv, co napíšou.

Čand@
01.04.2023 4 z 5

Nie sú tí dvaja manželia tým JW akýsi posadnutí? Ani po jeho smrti s ním nedajú pokoj. Ale inak všetko tak ako má byť: kopec mŕtvych, neschopná polícia, vrah stále o malý krôčik napred, veľa krvi a spôsoby smrti, aké normálny človek nevymyslí. Už si vravím, že autori niečoho takého predsa sami musia byť psychopati, lebo komu inému by také veci prišli na um. A my, čo sa nám to páči čítať, asi tiež nebudeme úplne ok :)).

Bax9
31.03.2023 5 z 5

Napínavé, četlo se skoro jedním dechem. Na tento díl jsem se těšila a nebyla jsem zklamaná, je to pořád Kepler ve formě. Jen souhlasím s řadou předchozích komentářů, že Jurka bych už nechala odpočívat (ne v pokoji, ale doufám, že se řádně smaží).

ivoiro
30.03.2023 5 z 5

Za mně se jedná o naprosto skvělou knihu. Napětí drží od začátku do konce. A myslím, že další díl nás ještě čeká. Protože matematika se nemýlí.

juliesze
30.03.2023 3 z 5

Autoři opět skvěle gradují. Zajímavá detektivka, která opravdu umí zaujmout. Za mě to ale celé bylo tak zběsile nepředstavitelné a absolutně nemožné, jako posledních snad pět knih ze série, kdy vždycky Jurek nějak vyvázne a vpodstatě vše se k němu vrací. Takové přizažené za vlasy. Druhá část knihy rozhodně lepší!

Ha-nulka
30.03.2023

Přečteno jedním dechem. Ale připadalo mi, že vyšetřovatelé NOO kromě Joony jsou trochu hysteričtí a moc neví, co dělat. To mě zklamalo.

Nepri
29.03.2023 5 z 5

Jako vždy autorské duo nezklamalo, je to pecka, ale přitvrzují. Způsob vraždění je opravdu brutální. Docela brzo jsem poznala, po kom vrah skutečně jde, ale až na konci se dozvíte proč. A Jurka bych už nechala v propadlišti dějin. Doporučuji

Evule81
26.03.2023 5 z 5

Miluju Joonu,Sagu a celou sérii. Snad se brzy dočkáme pokračování

Dajine
26.03.2023 5 z 5

Na tuto spisovatelskou dvojici je spoleh.

KatkaK13
24.03.2023

Kvalitní detektivka, zajímavá zápletka, promyšlený příběh. Druhá polovina knihy o moc lepší než první, takže odpustíte v první části, že se to trochu táhlo. Ale téma Jurek bych už nechala pohřbené a nevracela se k tomu.. i když možností na návaznost si nechal autor dost. Pro tentokrát 4 hvězdy. Rozhodně doporučuji přečíst, ale Kepler má lepší knihy.

martinaandulka
22.03.2023 5 z 5

Tak už mám 9 serii za sebou,už leta sbírám nové díly a stále se drží na špičce.Je dobré to číst postupně jsou tam souvislosti z minulých dílů.