Pavouk

Pavouk https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528918/bmid_pavouk-658a793ef1470.jpg 4 1361 1361

Joona Lina se vrací s devátým případem a opět mu jde o krk. Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Spindeln , 2022

kolacky
08.05.2023 4 z 5

Tak a tímto s Keplerem končím. Za prvé, mám plné zuby Jurka Waltera. Za druhé, Saga a Joona, sympatičtí, psychicky poznamenaní a sami proti všem. Za třetí, neuvěřím, že jedna duševně labilní dívka, byť s vysokým IQ, dokáže sama povraždit hromadu lidí, z toho většinu policajtů. Jasně, je to fikce, ale i tak. A za čtvrté a hlavně, mám plné zuby Jurka Waltera. Odehnívá už v několikátém příběhu a hrozně mi to vadí. Takže řečeno s Poeovým krkavcem, never more.

Fondis
08.05.2023 5 z 5

Velká jízda. Opět pecka.

Vendys
08.05.2023 2 z 5

Tak to mám za sebou. Doufám, že už končí sága (ne Saga) s Jurekem Walterem.
Těším se na desítku s novým příběhem.

Hannik
07.05.2023 4 z 5

Případy Joony Liny mám ráda, ale bohužel tento díl mně už připadal trošku přitažený za vlasy. Knížka se jinak četla dobře.

Pdede
07.05.2023 5 z 5

Opět něco neuvěřitelného

Anastazie0810
06.05.2023 5 z 5

Další případ Joony Liny, je to stále čtivé, stále napínavé, stále přečteno jedním dechem.
Doufám však že už necháme démony spát a probudí se noví. Musím totiž souhlasit, že to někdy bylo přitažené za vlasy. Musím však říct že vrahův příběh a modus operandi mě bavil nejvíc.
Za mě tedy super.

Kaja1
06.05.2023 2 z 5

Já nevím celé Švédsko honí pachatele, který by opravdu neměl být nad jejich síly. Přijedou za deset minut a už je pozdě? To nejsou schopni vypátrat auto s navijákem, jako kdyby jich po Švédsku jezdilo tisíce. No ani se mi to nechtělo dočíst....

LeSk
04.05.2023 odpad!

Absolutně nic se mi na knize nelíbilo. Ani jsem nedočetla, bylo by to jen trápení. Stačilo mi 200 stran, které nedávaly hlavu ani patu. Ostatní knihy se mi doposud od tohoto autora líbily.

Christeene
04.05.2023 3 z 5

Jako vzdy skvele napsane a prelozene. Cte se to samo, jen tedy za me uz je zde dost nelogicnosti.

Floriška7
02.05.2023 2 z 5

S velkým sebezapřením jsem ji dočetla a opět jsem se přesvědčila, že nic pro mě. Nesedělo mně v knize vlastně vůbec nic.

Kochy84
29.04.2023 4 z 5

Podobně, jako se v díle L. Keplera dostává lidem do hlav Jurek Valter, mě se tam evidentně dostal Pavel Rímský. Protože ačkoli jsem tuhle knihu četl sám osobně, v hlavě mi to předčítal právě P.R., snad proto, že všechny předchozí díly jsem konzumoval jako audioknihy. ale to jen tak na okraj.
První polovina mě neskutečně bavila. Brutální akční jízda, temná atmosféra, velmi zajímavé modus operandi (napodobení lovu pavouka mě osobně přišlo jako jedna z nejoriginálnějších zápletek za hodně dlouhou dobu). Nicméně zhruba od poloviny to začne být takové nějaké, jak říkají dnešní mladí, meh. Konec mě osobně nešokoval, neuchvátil a přišel mi docela odflaknutý.
Za mě rozhodně nadprůměrná knížka, v rámci série spíš k těm brutalnejším dílům (jako byl lovec králíků třeba) a už teď se těším na desátý díl.

Hana62
29.04.2023 4 z 5

Trochu zklamání. Zase Jurek, už to chce změnu. Vůbec by mi nevadila detektivka s jednou vraždou a méně brutality.

Pavlína2019
28.04.2023 5 z 5

Já jsem spokojená, opět se kniha četla sama, nedalo se přestat.

Napínavé, brutální, krátké kapitoly, každá věta má význam a vše odsýpá jedna radost.
Prostě "Kepler".

Mě se naopak návaznost na minulost líbí.

Určitě doporučuji... a plus knihy číst pěkně popořádku.
:-)

adela2316
27.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Opět velice napínavé, odolala jsem pokušení podívat se na konec knihy, jak to dopadne :-D
To moje napětí u každé další oběti, jestli tentokrát to vyjde a stihnou ji zachránit, to bylo na infarkt. Sagy mi bylo líto, když sama čelila obvinění z oněch vražd, jak se to dokáže v mžiku změnit, najednou je z vysetrovatele obviněný.
Joona jako vždy velký sympatak.

Pavlnka
26.04.2023 4 z 5

Určitě napínavé, brutální, ale už jsem z té série asi vypadla. Některé úseky mi přišly zbytečné.

Dashmo
26.04.2023 2 z 5

Ajajajaaaj. Napisane to bolo, samozrejme, velmi napinavo a ako kazda cast tejto serie, sa aj tato citala takpovediac sama. Aleuz toho bolo vela. Vela Jureka, vela zvlastnych nahod, vela zvlastnych reakcii zainteresovanych osob. Chcelo by to bud ukoncit Joonu, alebo vdychnut tomu novy zivot. A prosim prosim uz netrapte tu Sagu tolko. Ved koniec bol znova taky, zeasi to ona v dalsej casti nebude mat lahke

Colletka
26.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Další super kniha od autora. Ubírám jednu hvězdu za ,,hon na Sagu" to mě prostě nebavilo a přišlo mi to zbytečné. Doufám, že Jurka už z hrobu v dalších dílech autor tahat nebude.

knihomolka78
26.04.2023 5 z 5

Konečně další kniha, a opět výborná, nechybí napětí, čte se sama. Ale zase Jurek. Jak píšou čtenáři níže, Jurka už bylo dost. Myslela jsem, že když konečně zemřel, tak se objeví nové příběhy. Mám pocit, že téma už je vyčerpané, a že z toho už nejde těžit, aby to ještě nezačalo nudit. Autoři píšou skvěle, mám ráda jejich vyšetřovatelský tým, těším se na ně v dalších akcích, ale proč ve Stockholmu musí vraždit jen Jurek a to i po smrti?

magika7566
25.04.2023 2 z 5

Zklamani uz prislo na prvni strance, kdyz jsem se dozvedela, ze se opet bude zdimat po 150 jedno ohrane tema. Vadilo mi neustale vyvrazdovani bez logiky vramci soku ctenare. Dale porady tymu, kde se neustale probiralo "co mame noveho" - uz jsem si pripadala jako ve filmu Rychle a zbesile.

Chybi mi stary dobry spravnak Joona, ktery je tvrdohlavy, jde si za svym a ktery ma vzdy pravdu. Zadny ubreceny fetak, ktery potrebuje psychiatra. Chybi mi Nahlen, Anja...a stare dobre vysetrovani, kde tahne Joona a nikoliv "Dom a jeho rodina".

Po Lovci kraliku to jde proste z kopce.

Pine
23.04.2023 4 z 5

Dva roky čekání a těšení na další příběh s Joonou. Úvod mě úplně nechytil, podařilo se mi začíst po cca 70 stránkách, pak už měl děj ten správný šmrnc a nechybělo napětí. Líbila se mi vyšetřovací linie, i to, že jsme se dozvěděli více ze životů našich dvou hlavních aktérů.
Vůbec mi nevadilo, že autoři opět použili Jurka Waltera - no co, tak vymysleli pořádnýho psychouše, proč ho nevytěžit? A Pavouk byla skvělá postava, vždyť komu by z takového prožitku nejeblo!
Nijak mě neuráží zde uváděné poznámky, že je příběh nereálný a přitažený za vlasy, Joona je superhrdina, Saga mu zdatně sekunduje. A mě to děsně baví.