Pavouk

Pavouk https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528918/bmid_pavouk-658a793ef1470.jpg 4 1361 1361

Joona Lina se vrací s devátým případem a opět mu jde o krk. Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Spindeln , 2022

hajrys
11.01.2023 5 z 5

Velmi jsem se těšila na další díl série, ale už toho Jurka bylo dost. Je to stále ten stejný čtivý a napínavý Kepler a naprosto souhlasí s komentářem zuzule787. Dokonale vystiženo.

Šánka
11.01.2023 4 z 5

Mám tuto sérii moc ráda, nikdy jsem nedala méně než plný počet *, tentokrát nedám. Za mě je už přejurkováno. A další geniální následovatel tohoto padoucha?!
Nevadí mi, že cesta k cíli vede mnoha klikatými uličkami a trvá přes 500 stran, i tento díl je hodně brutální, s tím se ale počítá. Děj je velmi akční, napětí graduje, stránky fičí. Mrzí mě, že autoři nemilosrdně kosí oblíbené postavy, no ale i to odpouštím, je to drsný severský thriller. Ale, vážení Keplerovci, série se jmenuje : Detektiv Joona Linna, ne Jurek včera, dnes a zítra :-).
Tím končím s kritikou, protože thriller to byl víc než dobrý.
Kdo se sérií začíná, rozhodně čtěte od 1. dílu, návaznosti jsou tam velké.

Čtenář_Marty
11.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Asi jedna z nejslabších knih série...Od třetí objeti je jasné, že nejde o Joonu, ale o Sagu. Je s podivem, že to nikoho nenapadne. Možná už by bylo načase najít nového "záporáka" a přestat do všech dalších knížek tahat dávno mrtvého Jurka. Jinak samozřejmě jako každou další knížku ze série jsem musel přečíst jedním dechem.

Veronika2017
10.01.2023 3 z 5

Čekala jsem víc...

technik1965
10.01.2023 2 z 5

Trochu slabšie ako minulé knihy

Kira283
10.01.2023 5 z 5

Napnutá jak kšandy jsem byla :) Joona nezklamal, jen jsem moc nechápala Sažino počínání. Ale to už holt patřilo k příběhu. Za mě 5*, jinak hodnotit nemohu :)

zuzule787
10.01.2023 4 z 5

Musím nerada říct, že Pavouk v mých očích nedosáhl takové kvality jako Zrcadlový muž. Plna nadšení z předchozího dílu jsem se vrhla do čtení Pavouka a očekávala vygradování všech osudů postav živých i mrtvých, že jsem toho očekávala asi až příliš. Ono to tam všechno bylo a nebylo to špatné, akorát mě to tentokrát tolik nezasáhlo. Velice brzy mě napadlo kdo za vším asi stojí a pohnutky "Pavouka" byly oprávněné, ale opravdu bylo potřeba zamordovat tolik osob ze Sažina okolí? Vlastně se divím, že jí ještě někdo zbyl - asi aby bylo koho vraždit příště.. Saga se zde zase ukázala jako naprostá superžena, která přežije vše a unikne z jakkoliv svízelné situace a přijde na všechno. Vím, že tady trochu přebrala Joonovu úlohu, ale mám radši když je v popředí on.. Celkově ale super, Keplerovci jsou prostě sázka na jistotu pokud chcete čtivou, napínavou, promyšlenou knihu a já teď váhám jestli chci ještě další díl a nebo už stačilo... Určitě ještě další, protože Joony není nikdy dost:-)

YangJie
10.01.2023 3 z 5

Mám za to, že autoři psát umí. Ale Jurka už prostě bylo dost. Abych to celé opravdu pobral, musel bych si celou sérii dát znova.

čef
10.01.2023 4 z 5

Zdejší převažující nadšení příliš nesdílím. Na knihu jsem se těšil, ale ke konci jsem byl dost otrávený, i když en úplný závěr tak marný nebyl. Autoři nastavili kaši ďábelského Jurka z předešlých dílů za další přechytrou vražedkyni a tak luštíme krkolomné hádanky z figurek a jiných předmětů. Mezitím spousta balastu a zdlouhavých popisů rádoby napínavých scén. Fantazie a vynalézavost zde také naštěstí nechybí, tak alespoň něco, celkově však knihu řadím mezi ty ze série slabší.

MirKop
09.01.2023

Jako fanoušek Keplerovců jsem zklamaný natolik, že po 120ti stránkách odkládám na neurčito..už mě "xtá" kniha kolem Jurka Waltera prostě nebaví, je to už ohrané ...Jurek je jako klon Supermana s McGiverem a trošku tam cítím i lehký kemp u Spidermana.

Chápu, že Jurek hrál v životě Jonny velkou roli, ale už ho bylo dost.
Příběh přitažený za vlasy, moc na Sagu, moc i na Jonnu...policie pomalu jak stádo školáků, vrah s těžko uvěřitelnými schopnostmi a zase věčný Jurek v zákulisí...

Susan94
08.01.2023 3 z 5

Přes polovinu knihy se mi děj líbil, ačkoliv když člověk čte knihy s odstupem času je těžký si rozpomenout na všechny detaily předchozích dílů. Bohužel zbytek knihy byl zbytečně zdlouhavý, těžko uvěřitelný. Dost to poškodilo celý můj pocit z ní. Celkově je to slabší díl série.

PPardinio
08.01.2023 3 z 5

Keplera mám rád, ale nemůžu se ubránit pocitu, že PAVOUK je již za hranou snesitelné brutality a hlavně uvěřitelnosti. Velikou roli zde totiž hraje v klíčových momentech smůla (zbraň se zakutálí, mobil spadne, baterka se vybije, ztracené brýle, neočekávaná překážka na silnici...) + chaotické vedení vyšetřování (např. nikdo nehledá auto s navijákem, chybí výslech svědků, pátrání po zdroji louhu, odhalení tajného zdroje...). Dostal jsem značnou dávku akce, napětí, zvratů a oblíbenou dvojici Joona/Saga. Bohužel přišel ale Lars Kepler po prakticky dokonalém vrahovi Jurku Walterovi s dalším nadpozemským vrahem, jenž překonává s neuvěřitelnou lehkostí nástrahy policie. Je jako stín a k tomu navíc jeho střely ve většině případů zasáhnou oběti páteř, což oběti způsobí jen ochrnutí a ne okamžitou smrt. Neberu, že za úspěchem PAVOUKA stojí z veliké části jeho vysoká inteligence, a proto mě rozhřešení posledních stránek nepřesvědčilo o jeho DOKONALOSTI a těžko uvěřitelné ÚSPĚŠNOSTI. Pokračování série si nepřeji. Každá série musí někdy skončit a zde to mělo být o knihu dříve (možná i dvě).
Za čtivost dávám 3*

Evikj
07.01.2023 5 z 5

Vynikající!!! Napínavé od začátku do konce...

AlbionFoxyFox
06.01.2023 5 z 5

Tohle byla jízda. V knize je tak dávkovamý strach a napětí, že jsem měla problémy jít v klidu spát. S tím, že superschopnosti vraha byly přehnané, souhlasím, ale mě to prostě bavilo a dostalo. Doufám, že brzy bude další kniha.

Kerberos
05.01.2023 3 z 5

První kniha z této série, která se mi nelíbila. Od poloviny jsem se nutila abych dočetla.

M-a-rty
05.01.2023 1 z 5

Už daleko za hranou všech možných absurdit. I po zkrácení textu na půlku by toho bylo až až. Dočetla jsem jen s velkým úsilím.
Ještě jednou uvidím jméno Jurek Walter a začnu zvracet....

NovaCisarovna
05.01.2023

(SPOILER) Právě jsem přečetla několik severských i neseverskych krimi od ne známých autorů a musím říct, že je lars Kepler daleko převyšuje kvalitou textu, celkovou koncepci, dramaticnosti, zápletkou atd. Dostala jsem, co jsem čekala, dobře napsanouseverskou detektivku se sériovým vrahem. Dostatečně morbidní a temnou. Vadilo mi pár věcí. Třeba jak nesmyslně se chovali oběti na útěku, takže byly lapeny. Minimálně 2 mohli docela snadno utéct, to mě štvalo. A pak neschopnost detektivů vystopovat třeba v rusnem městě auto dle kamer a podobně. A taky, že Sagu a Joonu nesmyslně vyloučili z vyšetřování. Prostě někdy to bylo pritazene za vlasy. Taky mi vadilo, že fakt nikdo nepřežil a Saze vyvrazdili kamarády a rodinu až do pátého kolene. Taky mě napadlo, jestli ji autoři nakonec neobetuji. V každém případě se těším na další knihu. Minimálně proto, že Joona lina má v mých představách tvář madse mikelsena. A protože ten hubený starý chlapík taky ještě neskončil...

PaniJani
04.01.2023 4 z 5

Keplera mám ráda a vždy jsem dychtivě čekala na novou knihu. Tak tomu bylo i teď. Pavouk je ale jeho (jejich) první kniha, nad kterou mám rozporuplné pocity. Klasický Kepler, krásně se to četlo, líbilo, ale... Netočíme se pořád kolem toho jednoho? Nechtělo by to trochu více reality? Těch šílených náhod, nebo naopak dokonalostí a superschopností je na mě už dost. Neříkám však, že se nebudu těšit na další knihu!

rodak
04.01.2023 3 z 5

Nějak se mi to neustálé motání kolem Jurka v posledních dílech přejedlo. Jsou lepší, reálnější thrillery.

AnnaCZ
04.01.2023 3 z 5

Pro mě asi NEJSLABŠÍ kniha ze série :-( Nějak mi to celé nesedělo. Policie spíš jen čekala na další a další vraždy, žádná postupná detektivní práce. A vlastně už ani Joona se Sagou mi nějak nesedí. Trochu SPOILER: Ne že bych u krimi čekala nějaké happyendy, ale přece jen mi přijde, že je to od autora/ů trochu moc. Už v minulých dílech Saga přichází o rodinu, teď další oběti z jejího okolí... Jestli by ji autoři neměli nechat zemřít, aby se netrápila a taky aby kolem sebe nešířila smrt... :-/ Jako nevím, jsem z té knihy asi spíš zkalamaná, čekala jsem od Larse Keplera mnohem víc...