Pavouk

Pavouk
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528918/bmid_pavouk-658a793ef1470.jpg 4 1382 1382

Joona Lina se vrací s devátým případem a opět mu jde o krk. Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Spindeln , 2022

oleg
26.01.2023 5 z 5

Opět bezva čtení, vůbec mi nevadilo, když se připomínal minulý děj, naopak, aspoň jsem byla v obraze,doporučuji, stojí to za to....

asam
26.01.2023 3 z 5

Překombinované, zdlouhavé. Místy to ani nedávalo smysl. Překombinované. Přečetla jsem jenom z úcty k autorovi. Ze série asi nejslabší díl,

evvva
26.01.2023 5 z 5

Vánoční dárek na přání....nelituji, i když skáču od autora k autorovi, od série,k sérii, vyšetřovatele k vyšetřovateli, pachatelům minulým,nynějším i budoucím...zatím držím, nit,či vlákno,jako ten pavouk....a i když je v mé knihovně až "seversky" chladno...víte co? Vůbec mi to nevadí. Takže za mě super čtení a už se těším, na další

lucie5197
24.01.2023 3 z 5

To je to nejslabší hodnocení co zatím této autorské dvojici dávám. Jsem jejich fanynka o tom žádná, ale toto mě zklamalo. První půlka se četla dobře, jako vždy ohromně čtivé, napínavé. Postupně to klesalo, jakmile se u Keplera objeví Jurek, nebo jakákoliv spojitost stává se příběh překombinovaný, nelogický a celkově přitažený za vlasy. V tomhle případě poměrně brzy opadlo napětí, přeci jen byl záporák rychle prozrazen a ač jsem furt čekala na nějaký šokující zvrat, tak se nekonal. Předešlý díl byl výrazně lepší a ač chápu, že se Joonovo život točí kolem Jurka, myslím že už ho bylo dost a budu doufat, že další bude opět bez něj.

Tída
24.01.2023 2 z 5

I za mě nejslabší z celé série a je smutné, že měsíc po přečtení jsem si musela znovu přečíst anotaci, abych si připomněla, o čem to vlastně bylo. Celé to bylo velmi nereálné, policie natvrdlá, pachatel pomalu génius.

pavel9410
21.01.2023 5 z 5

Precteno za zimni dlouhy odpolednovecer. Nejak mi neslo se od ni odtrhnout.

Malunka
21.01.2023 3 z 5

Pro mě asi nejslabší díl celé série...

Lena79
21.01.2023 5 z 5

Kniha se četla sama, ani mi nevadily odkazy na pachatele z minulých dílů. Autoři prostě umí čtenáře donutit číst dál a dál. Těším se na další.
Jen se mi nabízí otázka,...co bude dál?

pivatko
20.01.2023 5 z 5

Pro mě nejlepší autoři tohoto žánru, vždy se nemůžu nové knihy dočkat

gaaabi
19.01.2023 2 z 5

Některé pasáže jsou skvělé, napětí jako blázen! Saga je moje oblíbená hrdinka...ale ve finále je to nonsence a Jurek? Už fakt neeee....

mats379
19.01.2023 2 z 5

Je s podivem, kolik lidí dává tak vysoké hodnocení knize, která je brutální, překombinovaná, nevěrohodná a zdlouhavá. Není to detektivka, je to čirá fantasmagorie. Policie se chová na hranici demence, jak popsali jiní, za to vrah má nadpozemské schopnosti. V knize není jediná zajímavá myšlenka, věta, postřeh, natož vtip. Z celé série uznávám Svědkyni ohně, ta se jim jediná povedla skvěle, ale to ostatní bude časem vyhodnoceno s odstupem jako naprostý brak.

lenka2557
18.01.2023 3 z 5

Četlo se to dobře a víceméně samo, tu tlustou bichli jsem měla dočtenou za méně než týden. Co mi ale trochu vadilo, byla druhá půlka knihy á la "Mission Impossible", za mě trochu moc nerealistická. Už jsem četla od tohoto dua lepší knihy :)

Zuzulinka
17.01.2023 5 z 5

Pecka!! Četlo se samo. Vřele doporučuji!

Krisařka
17.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Tak jako vždycky dobré počtení,nicméně musím říct,že tentokrát mě to až zase tolik nedokázalo pohlit. Nevím jestli můj čas krimi už odzvonilo,a nebo jestli už toho není až až ... Nepřišlo mi to tentokrát až tak propracovaný jako jindy ,nebyl tam pro mě žádný ten okamžik ,kdy jsem si řekla že mě autoři zase dostali ... A smrt Randyho mě naštvala ... Nicméně další knihu si i tak určitě přečtu ....

rumova_kulicka
16.01.2023 4 z 5

Autoři byli, jak už je zvykem, opět dost brutální. Kde na ty nápady chodí? Jinak děj má spád, nenašla jsem žádné hluché místo. Člověka to nutí číst dál a dál. Ale. Jurka by už podle mého měli nechat být a přijít s něčím novým.

janina66

Audiokniha.
Poprvé nedávám plný počet *. Kniha má napětí, dost brutální vraždy, jak to bývá u severských krimi. Bavilo mě luštění hádanek. Jako mínus je málo Linny a moc Jurka.
První část knihy mě moc nebavila, za to druhá část skvělá, napínavá a měla rychlý spád.

Hella
16.01.2023 4 z 5

Souhlasím s komentáři, že Jurka už je moc. Výšiny jeho nadpozemské geniality, s níž vnukával lidem, co chtěl, jsou zřejmě nekonečné. Takže jeho následovníci musejí být ještě geniálnější... a to už je vážně trochu přes čáru a tenhle příběh je toho důkazem. Ano, jistě, je to čtivé, napínavé a originální, ale také je to překombinované, nevěrohodné, schopnosti padoucha nereálné a všechno naplánované mu do mrtě vychází. V neposlední řadě je pravda, že vyšetřování má obrovskou spoustu stop, které se nechaly vychladnout (např. proč se nepátralo po tahači s navijákem, co kamery?, co nákupy louhu? atd. atd.). Že by opravdu platilo: V nejlepším skončit?

dencazrnu
15.01.2023 5 z 5

V knize Pavouk tentokrát dostala hodně prostoru Saga Bauerová, která musí společně s týmem vyřešit zapeklitý případ vražd, kdy pachatel posílá Saze cínové figurky s nápovědou o další oběti a místě, kde se vražda stane. Celkově je příběh opravdu brutální a autoři nás opravdu nešetří. Při čtení knihy mi neustále běhal mráz po zádech, místy mi opravdu bušilo srdce jako splašené a já hltala stránku za stránkou. Je pravda, že pachatele zjistíme poměrně brzy, ale ani to neubírá knize čtivost – ba naopak. Dostaneme se do hlavy zločince a závěrečné rozuzlení je prostě skvělé. Jediné, co bych už ocenila, aby Jurek Walter už pro jednou zůstal u ledu a více jsme se k němu nevraceli. I přes to knihu hodnotím plným počtem hvězd a smekám před autory, protože jejich knihy jsou opravdu neskutečně promyšlené a propracované a já se k nim vždy budu ráda vracet.

Veronika2692
14.01.2023 5 z 5

Ke knihám Larse Keplera mám vždy jen jedno slovo - geniální.. prostě opět skvělá jízda, ani chvíle nudy, dokonale promyšlené. Už teď se těším na další příběh:)

moudivlacek
13.01.2023 5 z 5

Další neuvěřitelný a přesto silný příběh s Joonou a Sagou. Jurek je sice po smrti, a přesto žije. Vrah je velice brutální, od samého začátku má policie plné ruce práce. Joona je skvělý mozek, Saga je zas velice impulzivní. Oba mají i své temné stránky. Každopádně velice rychle tato dvojka zjistí, co "vrahovy dárky" znamenají a jak mají pomoci. Ale policie je stále krok za ním. A i když je vrah odhalen relativně brzy, nic to neubírá na čtivosti, tajemnosti, a ani té brutalitě. Příběh je jen pro silné žaludky a nervy. A velmi doporučuji číst opravdu sérii postupně, abyste si "vychutnali" a pochopili všechny detaily. Konec mě nutí doufat v další díl. Milovníkům thrillerů doporučuji.