Pavouk

Pavouk
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528918/bmid_pavouk-658a793ef1470.jpg 4 1382 1382

Joona Lina se vrací s devátým případem a opět mu jde o krk. Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Spindeln , 2022

Sixao
11.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Manželé Ahndorilovi se své věrné čtenáře snaží utáhnout na vařené nudli. Pavoukovi dávám 4 hvězdičky za čtivost a napínavost, jinak mám z knihy velmi rozporuplné dojmy. Saga s Joonou vykresleni jako jediní dva schopní kriminalisté a zbytek policajtů jako neschopní dementi. Joonova cesta je tady mrtvými kolegy přímo dlážděna. Zkrátka za blbost se platí. Stále stejný opakující se scénář hlavního zločince, který mu pokaždé vyjde a pak zázračně unikne v nepřehlédnutelném pick-upu s elektrickým navijákem, i když nad ním krouží zásahová jednotka s vrtulníkem. A takových momentů, které postrádaly logiku, je v knize plno. Jurek, jehož temnost byla tak nezměrná, až vylézá z hrobu. To už je také ohraná písnička. Nesmyslný hon na Sagu a Joonův závěrečný zákrok... Nebudu více spoilovat a kazit zážitek.

kasilka
10.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Přesně jak napsala Šánka, kniha dobrá, ale Jurka už bylo dost a těch geniálních sériových vrahů, co nedělají chyby, stopy, auta vždy jezdí jen tam kde nejsou kamery, těch už bylo taky dost. Co zkusit napsat dobrou knihu s jednou vraždou?

Bybyla
10.02.2023 3 z 5

Přehnané, místy neuvěřitelné, chvílemi hororové, mrtvých skoro více než živých...zkrátka Kepler a Joona Linna, na to už jsem si zvykla, ale proč do toho musí nacpat porno? Jako aby bylo o čem psát? Ne, v žádném ohledu nejsem puritán, ale tady mě to prostě rušilo a přišlo mi to jako zbytečná "vycpávka".

david5746
10.02.2023 1 z 5

Já k tomu ani nemám moc co napsat. Tenhle Joona mě prostě strašně nebavil. Téma Jurek už bylo vyčerpáno před nějakým rokem, je strašně vyčpělé a stejně se k němu pořád kolem dokola autoři vrací. K tomu neopomenou nějakou tu často zbytečnou nechutnost. Jasné schéma jedna vražda za druhou. Vraždy jsou dokonale naplánované a prakticky všechny vyjdou. Joona se chová divně, kdysi stačilo vyslovit bacha Jurek a už se mazal přes půl kontinentu schovat do utajeného bunkru. Teď ho nenapadne nic lepšího, než o překot vyrazit do podzemí. To podzemí jako takové bylo hodně fascinační, kdysi ho odborníci hledali a nenašli a přitom měli info, že by zrovna tady mohlo být, teď je nouze, tak během chvilky najdou hned několik vstupů. A asi bych mohl pokračovat, každopádně po letech strašný kvalitativní sešup a s případným dalším dílem rozhodně počkám, jak ho přijmou čtenáři.

petrzel
09.02.2023 5 z 5

Teda to byla jízda, úplně perfektní kniha nešlo od ní odejít.

Denisa232623
07.02.2023 5 z 5

Jako vždy jedna velká jízda!! Asi přežiju i to, že je to mnohdy až neuvěřitelné i přespříliš Jurka Waltera. Co už bude horší, vydržet do dalšího dílu téhle skvělé série.
Pro fanoušky Keplera určitě doporučuji.

sabina3898
05.02.2023 5 z 5

Joona je po HH můj nejoblíbenější polda a já jeho příběhy čtu s nadšením a nekriticky si je užívám. Saga jako jeho sparingpartner se mu naprosto vyrovná a já jim fandím a fandut budu, ať budou příběhy a případy jakkoliv neuvěřitelný. Jen na toho Jurka, už by se mohli vybodnout.

Mandlevest
05.02.2023 4 z 5

No, nenapadlo by mě, že budu u Keplerových přemýšlet, jestli dám tři nebo čtyři *. Nakonec jsem se přiklonila ke čtyřem, ale rozporuplné pocity zůstávají. Jednak dlouho se mi nestalo, abych si v průběhu čtení říkala, jestli se mi to vůbec chce dočítat (naposledy u knihy Na smrt od Kariky), té brutality je tam už přespříliš a já přeskakuji celé dlouhé odstavce. Na druhou stranu byly pasáže , které jsem hltala jedním dechem (většinou ty se Sagou). A potom zase ten Jurek, ovlivňující, byť ze záhrobí, mysl nejen vraha, kterému duo Keplerových tentokrát dalo mimořádně nadpřirozené schopnosti. Tak jsem si říkala, že občas mohli policisté i trochu pátrat a ne jen čekat na balíček:-), těch mrtvých by třeba nebylo tolik. Za mě slabší díl série, uvidíme, jakou cestu pro hlavní hrdiny autoři zvolí v dalším pokračování, které určitě bude.

PetraBery
05.02.2023 4 z 5

Joona Linna se Sagou Bauerovou opět v akci. Musí zastavit brutálního sériového vraha, který kosí jednoho člověka za druhým. Díl je stejně čtivý jako všechny ze série, ale i já se řadím k těm, kdy už si říkám, že Jurka Waltera bylo dost.

Jiparis
03.02.2023 5 z 5

Spousta zloby, sebeobviňování, které vyústí v dokonané zločiny. Zašifrované hádanky, jež se nedaří včas rozluštit. Jak přibývají oběti, narůstá nervozita a beznaděj.
Skvěle propracované, udrží v napětí až do konce.

alexis818
01.02.2023 5 z 5

Vždy vždycky,jak spisovatel napíše,tak je to lepší.

Barussat
01.02.2023 4 z 5

Joona Linna je můj oblíbený superhrdina. On tak z knih Larse Keplera občas působí, a i když to vypadá, že je minimálně nesmrtelný, tak mě to baví. Stejně jako mě baví knihy Larse Keplera a nejinak tomu bylo i tady. Pavouk je skvělá kniha; napínavá, často trochu nechutná a odpuzující, ale s každým dílem je Kepler lepší a lepší. Auto vás vtáhne do děje a nepustí. Na jednu stranu ji chcete mít přečtenou, co nejrychleji, na druhou vás štve, že už je konec. Co bych asi jako jediné vytkla, jsou některé zdlouhavé popisovací pasáže, které si myslím, že nejsou vždy úplně potřeba. Ale za mě jinak bomba a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Tak snad nám autoři udělají radost, co nejdříve

lemai
31.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Jako každý díl - jedna velká jízda.
Kniha se dobře četla, bylo to napínavé už od začátku.
Trošku jsem nechápala, jak tolik policistů a chlapů se nedokáže ubránit jedné holce.
V knize byla chvíle, kdy se mi udělal "knedlík" v krku a bylo mi to fakt hodně líto a na samém konci jsem čekala, že to nakonec dopadne jinak. Nedopadlo, ale určitě nebudu vyzrazovat tuto část knihy.
Pro mě je autorské duo srdcovou záležitostí a postava Joony Linny jedinečná a nesmrtelná.
Tolik bych si přála, aby autoři psali další a další knihy, dokud to bude možné.
Každopádně, teď se s velkým očekáváním těším na další díl.

Mike99
30.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak se na scénu vrátila moje oblíbena Saga Bauerová, připomíná mi Lisbeth Salander. Jinak jsme se zase dočkali drsného příběhu s obrovským počtem mrtvých, dalších pár detailů ze života Jurky. Jsem rád, že přežil Karl Spleer, mohl by se objevit v další části v nějaké menší roli.

"Mechanismy popírání jdou ruku v ruce s mechanismy lží."

"Přestože současné Rusko navenek působí jako politicky stabilní země, pod povrchem kypí mocenský boj. Praví nepřátelé a falešní přátelé si vyměňují místa, nečestná spojenectví se trhají a rovnováha se v nečekaných vlnách stále přeskupuje."

Birlibán
29.01.2023 5 z 5

Tak to tedy byla jízda. Přečteno během víkendu. Pokud přistoupíte na autorovu hru vtáhne vás do děje a už nepustí. Mrtvých bylo mnoho, naštěstí nezemřeli úplně všichni...

Munzik
29.01.2023 4 z 5

Super kniha

Luci19346
28.01.2023 5 z 5

Napínavý děj. Pokaždé jsem si říkala, že teď už to zvládnou. Zajímavý byl i výběr obětí. Jediný co mě mrzelo, že konec byl hodně rychlý a moc se nevysvětlilo.

rimar
27.01.2023 5 z 5

Hlavní dojem který z knihy mám je že ti seveřani jsou fakt divní nebo minimálně jiní. Nebudu řešit drobné nelogičnosti které kniha měla, protože byla čtivá a příběh měl opravdu napětí a spád a dobře otevřený konec. Jen by bylo fajn odsunout už trochu do pozadí toho jehož jméno se nesmí vyslovit a jít dál.

booklover
26.01.2023 4 z 5

Původně jsem chtěla dát 5*, ale nakonec tak neudělám. Ne, že by byla kniha horší než ostatní v sérii, ale tady už bylo mnohem víc nelogických a občas až zarážejících momentů. (Vážně ani jeden z "popravených" policistů se nedokáže ubránit malé hubené holce?) a spousta dalších.
Celkem brzy se dozvídáme, kdo je vrah a konec je pak opravdu i s vysvětlením smrsknutý na pár stránek.
Celkově ano, přečtu si i další díly až vyjdou, ale spíš tak jenom ze setrvačnosti a zvyku.
Napětí, akce, erotika - ano
logika - ne tak moc

nicky_f
26.01.2023 3 z 5

Z tohoto dílu mám smíšené pocity. Ze začátku to bylo skvělé, někde okolo odhalení vraha (které přišlo docela brzy) začalo moje nadšení opadat a nakonec je to spíš zklamání. Ano, mělo to spád, z počínání vraha mi šel mráz po zádech a jsem ráda, že tu bylo více Sagy, ALE... Stále omílané jméno vy-víte-koho už mi leze krkem a vytáčela mě nepolapitelnost a téměř nadpřirozené schopnosti záporáka. Stejně tak i dementní uvažování policie. Navíc mi přišlo, že v rámci vyšetřování vlastně nic moc neudělali, jen čekali a pak zase čekali, a nakonec se chytili té nejjednodušší teorie, která se nabízela. Překvapil mě počet obětí a ve výsledku mi to přišlo celé přitažené za vlasy. Je to sice smyšlený příběh, ale pořád by to mělo být v nějakých mezích uvěřitelnosti. Trochu mi čtení komplikovalo docela dost odkazů na události v předchozích dílech, které, jak jsem zjistila, už si moc dobře nepamatuju. Suma sumárum - ačkoliv to pro mě byl na jednu stranu záživnější díl než některé předchozí, kterým jsem udělila 3 hvězdičky, těch negativ je docela dost. Ráda si přečtu další díl, ale doufám, že aspoň co se týče hlavních padouchů, autoři už se definitivně odpíchnou jiným směrem.