Danteho holka

Danteho holka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204641/bmid_danteho-holka-tDX-204641.jpg 4 298 69

Paradise Diaries série

1. díl

Reece Ellisová, sedmnáctiletá americká středoškolačka, už od deseti let tráví každé léto s tátou v Londýně. A každé léto se s ním k uzoufání nudí. Samozřejmě ani v nejmenším neočekává, že by se v tomhle ohledu mohlo něco změnit, tedy aspoň do té doby, dokud na holandském letišti, odkud má pokračovat do Londýna, doslova nevrazí do pohádkově krásného Danta Gilibertiho a její let není z nejasných příčin zrušen. To se pak před ní rozprostře vidina úplně jiného léta. Léta na malebném středomořském ostrůvku, navíc ve společnosti Danteho, ze kterého se vyklube syn místního premiéra…... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Dante´s Girl , 2012

amysa
08.11.2014 4 z 5

Mohla bych mít výtky k překladu, ke korektuře, k neskutečně dokonalým náhodám nebo i k neustálému opakování výrazů "Ach můj bože" a "Ježíšku na křížku", ale já to všechno pro tentokrát pominu a prominu a zkrátka a jednoduše napíšu, že se mi tahle romance prostě líbila!
A jsem moc ráda, že jsem na tuhle věc zcela náhodně narazila v knihovně a bude-li nějaké pokračování, určitě si ho přečtu:-) Doporučuji!

vaili
15.10.2014 4 z 5

Mno dalo by se říci, že dost o ničem, ale pro mě to bylo fajn vrátit se zpátky na pár hodin do sedmnácti let :) jsou samozřejmě mnohem propracovanější..třeba polibek pro Annu, ale i tak za mě dobrý :)

luciefeix
10.10.2014 3 z 5

letni kniha , spise pro mladsi

MisuleB
05.10.2014 4 z 5

Byla to taková letní oddychovka, sice trochu přeslazená, ale dobře se četla. Dante a Mia bylu skvělí, zato Reece trochu "pokulhávala".
Text by tedy mohl být trochu propracovanější, ale nevadí, myslím, že náctiletý holky tenhle příběh budou hltat i tak.. xD

kokolka
27.09.2014 5 z 5

Přiznávám že spousta věcí, událostí a vůbec osudů v té knize bylo kýčovitých ale tak nějak příjemně. Moc jsem se při čtení této knihy bavila, i když jsem měla v hlavě spousty otázek ... ale je to zřejmně typ knihy u které musím na chvíli vypnout :).
Pohodové čtení (nejen) na prázdniny.

LibraryGirl
26.09.2014 3 z 5

Pěkné letní čtení pro náctileté. Chtěla jsem si jen přečíst něco pro mladší ročníky, ale tenhle příběh mě teda vůbec nezaujal. Asi jsem se na něj moc těšila. A velmi mě zklamal. Na každé stránce Reece vzdychala, jak je Dante úžasnej, dokonalej, bohatej apod.
Jak Dante nádherně voní, jaké má dokonalé tělo, které si ještě vylepšil na olivové farmě. A ona je jen holka z vesnice, co chová krávy a s VIP smetánkou, ve které žije Dante, nemá nic společného. Musím jí ale přiznat, že tam zaplula dobře.
No, měla jsem pocit, že čtu teprve koncept. Kdyby se příběh trošku přepracoval, byl by mnohem lepší. Autorka se bohužel stále opakovala, tím ten příběh také utržil své mínusy. Námět dobrý, ale zpracování pokulhává. Za mě jen 3 hvězdy.
Reece mi nebyla moc sympatická, Dante celkem ano, jen kdyby nebyl tak dokonalej, voňavej atd. Sdělit tuto informaci čtenáři obyvykle stačí jednou či dvakrát. Nemusím to číst na každé stránce. "Ježíšku na křížku" - myslela jsem si, že jestli tuhle větu ještě uvidím na další stránce, asi začnu vraždit :-(
Jsem zvědavá na další knihu od této autorky. Ta mě anotací zaujala více, ale do rukou se mi dostala dřív tato její kniha, tak jsem si ji přečetla, abych věděla, do čeho jdu. Courtney Cole dám ještě šanci.

narisa
21.09.2014 4 z 5

Také už mi dávno není náct, ale je to hezké romantické dílko, které se pěkně četlo, tak jsem udělala vyjímku:). Chtěla bych si přečíst i druhý díl o Mie a Quinovi, ale nevím, jestli vyjde :(

KatnissLavender
05.09.2014 3 z 5

Knihy pro náctileté čtu i když mi "náct" není už nějaký ten rok a pořád se mi líbí. Ale při čtení Danteho holky jsem měla poprvé pocit, že už jsem na to možná přeci jen stará... Hlavní hrdince je sedmnáct, ale její myšlenkové pochody zamrzly někde u dvanáctého roku života! Mám pocit, že prvních sto stran nebylo nic jiného, než vzdychání nad tím, jak je Dante nádherný. A pořád dokola! Mně to došlo už napoprvé, po sté už mě to spíš rozčilovalo. A není to zdaleka jediná věc se kterou se autorka neustále opakuje. To jak Dante voní se dozvídáme také na každé druhé stránce. Ještě kus za polovinou knihy jsem byla rozhodnutá, že si ode mne nezaslouží víc než dvě hvězdy. Konec se ale ukázal jako povedený, i když na můj vkus urychlený (stránky bych ubrala spíš jinde). Celkově se kniha hezky četla, příběh byl příjemný a na léto to pravé, jen autorčino vykreslení hlavní hrdinky mi opravdu nesedlo, ale co, americké středoškolačky jsou, ve srovnání s těmi našimi, asi opravdu trochu pozadu ve vývinu...
PS: Věřím, že mladší čtenářky budou z knihy mnohem nadšenější, než-li já! :-)

Maragad
13.08.2014 4 z 5

Danteho holka je dívčí čtení, které se přesně hodí k této době, k době letních dovolených. Je to převážně oddechová četba, ale nenechte se zmýlit úplně. Courtney Coleová dokáže překvapit a donutí své čtenáře aspoň malinko přemýšlet i nad romancí pro teenagery. Je to kniha plná emocí, ve které nesmí chybět stará i nová přátelství, láska a pochopení, ale také i žárlivost, hádky a nedůvěra.

pro dívky romantika léto

Courtney Cole