Papírová města

Papírová města https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252291/bmid_papirova-mesta-3qZ-252291.jpg 4 3700 721

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns , 2008

adelne12
11.07.2015 3 z 5

Tuhle knihu jsem dnes dočetla , ale opravdu po hodne dlouuuhe době :-D To asi proto, že mě opravdu nějal nezaujala a popravde jsem se těšila na konec . Davam 3 hvězdičky , a opravdu doufám , že film bude alespoň o trochu lepší.

ondaboss
10.07.2015 2 z 5

Čteno "jen" kvůli očekávanému filmu.
Pevně doufám, že se budou filmaři snažit, jelikož z tohohle se NIC vyždímat nedá. Předpokládané hodnocení na ČSFD je 45%.
Ploché, nezajímavé a těšil jsem se až bude konec.
Hrdinové mají naprosto nepochopitelné reakce i myšlenkové pochody.
Hlavní hrdinka je rozmazlená blbka a hlavní hrdina? Chápu, že láska dělá divy, ale tohle je za hranou. Průměrný školáček má vyšetřovací závěry, za které by se nemusel styděl ani Hercule Poirot a závěr? - fade out.

Doplnění: viděno v kině na předpremiéře
Bohužel ani přepsání dějové linky nepomohlo. Autor scénáře pochopil, že je potřeba výrazně škrtat a dopisovat, ovšem i tak vznikl "jen" oddechový televizní film na nedělní odpoledne.

Doplnění 2: málem bych zapomněl na interaktivní obálku - miloučké :-)

smybar
08.07.2015 5 z 5

Velice krásná kniha. Doporučuji

JanaT.
08.07.2015 4 z 5

Greenovy texty mají svůj styl, čtenáře vtáhnou, aby byl zvědavý, jak příběh skončí. Přála jsem Milesovi, aby pokořil pyšnou Margo a vystopoval ji. Konec byl však pro mě trochu překvapivý - divná reakce Margo, mnohomluvné usmíření a vyznání lásky. Přesto kniha za přečtení rozhodně stojí, oceňuji Greenovu nápaditost při výstavbě děje - indicie, které vedou k Margo, zejména pak samotný nápad s "papírovými městy".

MedvidekS
07.07.2015 5 z 5

Knížka byla velice vtipná, a greenovský styl je patrný od začátku do konce. Konec mě trochu zklamal, ale co se dá dělat, i tak pět hvězdiček.

YvLeZa
05.07.2015 3 z 5

Příběh podobný Aljašce, Margo má velmi podobnou charakteristiku. Vadily mi i zdlouhavé popisy budov a prostředí, někdy to bylo i zbytečné. Greenova nejlepší kniha to není, ale i tak to stojí za přečtení a určitě se půjdu do kina podívat i na film.

NeznámáL
05.07.2015 3 z 5

Ehm...od této knížky jsem asi čekala moc. Začátek byl fajn, střed knihy taky, spoustu zajímavých myšlenek a skvělých pubertálních hlášek....ale konec mě upřímně zklamal. Byl urychlený a pro mě nudný. Není to tak, že bych litovala četby, ale myslím, že už se k ní nevrátím. Green umí psát líp.

Kat9
03.07.2015 4 z 5

Kniha se mi vážně líbila,ale Margo to celé zkazila.Líbil se mi ten začátek a konec se mi zdál dojemný,ale vprostřed mě štvalo,jak Quentin pořád přemýšlel jen o Margo,Margo,Margo...I když vlastně o tom ta knížka byla.Takže za Margo * dolů.
Teď mě vážně štve,že je jí můj komentář plný.

Schmetti
01.07.2015 4 z 5

Bylo pro mě celkem těžké ohodnotit tuto knihu a napsat recenzi, kterou najdete tady v rubrice "recenze". Nebo zde odkaz: http://blumensprache.blog.cz/1507/papirova-mesta-john-green-kniha-recenze
Johna Greena mám ráda a jeho knihy se čtou velmi pěkně, oblíbila jsem si hlavní postavu Quentina a jeho přátel, kromě druhé hlavní postavy - Margo. Ráda bych dala více hvězdiček, ale třeba Hledání Aljašky se mi líbilo více. Každopádně se těším na film a jeho trailer mi způsobil husí kůži.

Sstankova
30.06.2015 5 z 5

Bála jsem se této knížky kvůli špatným recenzím. Ale nadchlo mě to, od začátku jsem se od ní nemohla odtrhnout a moc mě příběh bavil. Narozdíl od Aljašky je tento kniha napěchována dějem a nechybí 'Greenovský' humor. Nenechávejte se odradit komentáři, jako jsem to málem udělala já. Přečtěte si knihu sami a udělejte si vlastní názor! :)

Terinka14
29.06.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem četla s tím, že bude úžasná, ale zklamala mě. Samozřejmě kniha od Johna Greena je propracovaná, pěkně napsaná a je v ní také myšlenka, nad kterou bychom se měli zamyslet, ale chvílemi se to táhlo a i přes originální příběh jsem se netěšila na každou další stranu, jak bych ráda. Možná jsem od knihy očekávala příliš. Možná jsem od knihy očekávala úplně něco jiného, ale dávám čtyři hvězdičky. Dala bych tři a půl, ale...

Dadla1
28.06.2015 odpad!

Nemůžu říci, že mě kniha nadchla, podle recenzí jsem si myslela, že to bude něco úžasného, pro mě není a vím, že se této knize se už nebudu vracet a číst ji znovu beru jako ztrátu času.

Maguša
28.06.2015 4 z 5

Komentář obsahuje spoilery.
Můj názor na knihu je rozporuplný a ani pořádně nevím, od čeho mám začít.
1. Moc se to podobá Aljašce – Green se asi pokoušel stavět ze stejného písku docela jiný hrad.
2. Oceňuju myšlenku papírového města – nikdy jsem tento pojem neslyšela a díky knize ho znám. To, že z tohoto pojmu dokázal vymyslet zápletku je originální.
3. Během čtení jsem se častokrát smála, bylo to vtipné, četlo se to dobře.
4. Největší odkaz, který ve mně kniha zanechala, je spojení sil několika lidí k tomu, aby našli někoho, na kom jim záleží.
5. Roadtrip byl dokonalý, napínavý, vtipný, měl spád.
6. Nalezení – bylo rozpačité, vleklo se, zklamalo mě. Celou dobu jsem stejně jako parta lidí hledající Margo toužila po tom, aby ji našli. Brala jsem to tak, jako bych byla jedním z těch hledajících. A co mě čekalo? Naprosto děsná první reakce, člověka, kterého jsem hledala – mohla být vyděšená, na což se strašně vymlouvala – tohle já ale neberu. Lidi, kteří ji hledali, jen naštvaně odešli a na stránkách knihy už jsem je neviděla. To mi nepřijde jako důstojné rozloučení s oblíbenými postavami. Kniha vzala rychlý konec plný bla bla bla ospravedlňujících a strašně moc snad až rádoby filozofických myšlenek, které mě totálně nebavily, a celé to hledání vlastně strčily někam. Konec mě vážně zklamal.
7. Vzhledem k tomu, že mě celá kniha bavila – zběsilá noc Q a Margo, zmizení, stopy, hledání, roadtrip – všechno tohle bylo parádní, jen ten konec mě doopravdy naštval na takové úrovni, že jsem zvažovala tří hvězdičkové hodnocení, i když vše co bylo napsáno před koncem bylo spíše na 5*. Ale když nad tím tak přemýšlím, konce jsou důležité, to jo... Tenhle byl sice podle mě na pytel, ale na druhou stranu všechno, co bylo napsáno před ním, mě moc bavilo a myslím, že v tomto případě je to důležitější. Zapomínám proto na rozhněvané 3 hvězdičky a jen z části zapomínám na nedostačující konec a hodnotím čtyřmi hvězdami.

ema57
27.06.2015 3 z 5

Stydím se, když dávám knize jenom tři hvězdičky, ale když nad tím tak přemýšlím, vlastně nevím proč bych měla dávat víc. Myslím že kniha byla skvělá...ale na nic. Sice skvělá, ale stejně na nic.
Quentin a Margo byli dost podobní Aljašce a Milesovi. První dvě části se mi zdálo, že se děj hrozně vleče. Quentin...přiznejme si to, je trouba.

Ale zároveň mi kniha přijde naprosto skvělá! Konec mě nechal bez dechu. A já vím, že na knihu budu vzpomínat s tím úžasným pocitem jaký jsem měla na konci, ale stejně nemůžu dát víc hvězdiček.

PS: Rozhodně nepatřím mezi ty génie, kteří mají neustálou potřebu srovnávat Hvězdy se všemi ostatními Greenovkami. Greena zbožňuju, jenom mi ten děj prostě nějak nesedl

Daisy16
26.06.2015 4 z 5

Musím uznat, že jsem zezačátku od knihy moc nečekala, ale mile mě překvapila – tedy až na ten konec. Nejlepší byla asi poslední část, jízda autem. Ale konec mě neskutečně zklamal. Mám chuť napsat si svůj vlastní :)
Chtěla bych dát pět, ale za ten konec 4*

misazemanka
23.06.2015 2 z 5

Styl jakým Green píše,se mi velmi líbí.Ale tato kniha mi přišla až moc nudná a nezajímavá.Nějaké části se mi líbily,ale jinak mě nezaujala.

TerkaHor
21.06.2015 2 z 5

No knížka byla celkově velmi zajímavá. Konec trošku otevřený, ale to mě uspokojilo - nekončilo to tragédií. Možná mě trošku štvala Margo - nepřipadá mi, že by v reálném světě se mohla nějaká holka co všechno ve škole organizuje atd. mít ráda kluka jako je Q.

Elmont
20.06.2015 3 z 5

Margo byla nesnesitelná, avšak Greenovský styl vyprávění to vyrovnal. Ovšem konec mě zklamal. Od Johna Greena jsem četla všechny knihy a tato byla zatím asi jedna z těch slabších.

st.me
18.06.2015 1 z 5

Pro mě tohle byla první kniha od Johna Greena, vzala jsem si úmyslně tuhle a ne Hvězdy nám nepřály, ze kterých si kdekdo sedl na zadek jaká to je pecka...to za A a za B číst HNN, když stejně v kostce víte o čem to je a jak to dopadne by mě nebavilo.
Takže k městům. No, jak to říct, tak nějak nechápu celý ten humbuk kolem děl tohoto autora. Knížka mě vůbec nebavila, postavy mi přišly, tady se to přirovnání fakt hodí, papírové. Nereálné, divné, způsobem divně divné, ne roztomile divné. Celý příběh pro mě byla jen slátanina.
Jediné co mě pobavilo bylo růžové tričko s nápisem.
Upřímně, nevím jestli si budu chtít od autora ještě něco přečíst.

Anna 13
16.06.2015 3 z 5

Četla jsem jak Hvězdy nám nepřály tak i Hledání Aljašky a musím říci, že tyto dvě předchozí knihy v sobě něco měly a obsahovaly skvělé postavy, které jsem si zamilovala. Papírová města nebylo až tak velké zklamání, protože jsem si o nich přečetla dost kritik, takže jsem na to byla připravená.
První stránka - geniální. První část - zábavná, dobrodružná, alespoň se něco dělo. Dále už mne to přestalo bavit. V knize byly strašně divná jména a postavy, až na Radara. Jinak mi to přišlo všechno strašně ulítlé a hloupé. Hledat nějakou trapnou posedlou holku a pak ji nakonec najít mi přijde tak fantastické a nepravdivé. Margo jsem mimochodem fakt nesnášela. Děj se navíc dost opakoval.
Nicméně jsem knize dala tři hvězdičky, které si zaslouží za skvělé myšlenky a nápady. V knize je určité skryté poselství, které si v ní musíte sami najít.