Papírová města

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/252291/papirova-mesta-9Nq-252291.jpg 3.63083
Vydáno, Yoli

Paper Towns, 2008

Kniha Papírová města

Kačka_h
16. listopaduodpad!

Asi nejhorší kniha, kterou jsem kdy od Johna Greena četla. Abych byla upřímná - vlastně jsem ji ani nedočetla. Skončila jsem někde v půlce a na zbytek jsem se dokoukala ve filmu. A i ten byl nic moc.

PetraBery
08. listopadu

Kniha plná hledání – hledání hlavní hrdinky Margo, která měsíc před ukončením střední školy zmizí, ale i hledání svého směru v životě. Quentin je fajn hlavní hrdina, zamilovaný do představy, jaká Margo je. Spolu s přáteli sleduje stopy, které Margo nechává a absolvují neobvyklou pátrací akci. Autor má příjemný styl a jeho knihy se mi dobře čtou.

Kacennnka
03. listopadu

Za mě asi nejlepší Greenovka. Možná bych ocenila trochu uzavrřenější konec. Snad bych i překousla krátké "za půl roku" nebo celkově epilog. A musím říct, že postava Marco byla docela zklamaní.

Maevie

Papírová města jsou příběhem o dospívání, lásce a všem, co tyto dvě věci mohou způsobit. Autor využil zajímavého nápadu, jak přiblížit pocity někoho, kdo jaksi nezapadá do prostředí, do kterého se narodil, někoho, kdo vnitřně bojuje s realitou, která je mu předkládána jako správná. Nejvíce si z knihy cením jejího zakončení, kdy obě hlavní postavy dochází k uvědomění a rozhodnutí, kterých mnohdy není schopen ani leckterý dospělí.

Kalima206

Mě osobně se kniha moc líbila. Taková fajn oddchovka.
Ze začátku sem úplně nevěděla, co od ní čekat a konec sem čekala jiný, ale nemůžu říct, že by mě nějak zklamal.
Hrdinka Margo se mi osobně líbila, tím jak byla jiná než ostatní.

Roscata

Papírová města jsem poprvé viděla jako film, zamilovala si ho a až později zjistila že mají knižní předlohu. A tu jsem si zamilovala ještě víc. Ačkoliv John Green píše spíš pro teenagery, já si jeho knihy užívám i teď.
Knihu jsem hltala stránku za stránkou, užívala si úkoly které Margo a Quentin plnily a chápala jsem jeho posedlost touhle bláznivou holkou a snahu zjistit kam se poděla.
Green ve svých knihách řeší problémy dospívajících, které jsme si všichni prožili, takže je snadné se v knize najít a pochopit pocity které postavy prožívají. Navíc vás styl psaní přiměje přemýšlet ale zároveň se i pobavíte.
Johna Greena prostě buď milujete nebo nenávidíte.

jaruva

Jedna z knih, které si původně půjčila dcera, tak jsem si ji taky přečetla. No, autor se asi nezařadí mezi mé oblíbené... Těžko se mi četlo. Dojem takový nijaký, jako celá knížka...

eliska8413

Tato kniha se stala mojí společnicí na dovolené v hotelovém rezortu. To, co se odehrávalo v knížce jsem já přímo prožívala v reálném čase. Možná i proto, ve mně zanechala hluboký dojem, jak je to vlastně pravda, že když člověk chce (nebrání se), zapadnout do papírového města (dovolené, života), společnost mu k tomu vydláždí cestu.
Zhltla jsem jí v čj, pak v aj a nakonec i jako film, ten se však dost oddálil od knížky (především z důvodu úspory času) a ta "papírovost" ze z něj tím pádem vytratila.
Určitě si knížku přečtu ještě několikrát.