Papírová města

Papírová města https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252291/bmid_papirova-mesta-3qZ-252291.jpg 4 3700 721

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns , 2008

mona5629
24.07.2015 1 z 5

Nevím čím to je , ale ani do jedné z knížek od Johna Greena jsme se nemohla začís... :( Opravdu by mě zajmalo jestli to je způsobek , kterým Green píše a nebo překlade. Papírová města jsme nebyla schopna ani dočíst do konce , protože jsem se u toho nudalia a nemohla se začíst...

adela1290
23.07.2015 5 z 5

mě osobně se knížka hrozně moc líbila. Vážně jsem si ji užila. Do té doby jsem nečetla moc knížek, takže tahle knížka ve mě vzbudila chut číst :D Mohu se zeptat, jestli neznáte nějakou další knížku s podobným dějem?opravdu se mi moc líbila

Vlkova.kristyna
22.07.2015 1 z 5

Knížku jsem dočetla pouze z důvodu, že mám potřebu každou rozečtenou knihu dočíst, i když mě zpočátku nechytne. Asi doufám v to, že na dalších stránkách se to změní..... To se bohužel v tomto případě nestalo. Naopak od děje ve Hvězdy nám nepřáli mi přišel děj nezajímavý a Greenovi knížky pro mě tímto skončili:(

Vé-Vé
22.07.2015 2 z 5

A to jako vážně?
Celá kniha a její příběh jsou jeden velkej nesmysl.

hannah2000
21.07.2015 5 z 5

Tak a je dočteno. A dojmy?
Knihu zhodnotím tak, jak by to udělal Q. Tak za 1. je knížka velmi poutavě napsaná a opravdu se dobře čte. A hlavně za 2. je to příběh o mladých lidech, ale ne jen pro mladé, i když možná hlavně pro ně. Ale také za 3. je knížka vtipná, každou chvíli jsem se při čtení musela usmát. Sice za 4. trochu kopíruje knihu "Hledání Aljašky", ale to neva. No a hlavně za 5. je tam spousta zamyšlení - Kdo jsem? Kdo je ona? Co je důležité? Je to pravda, nebo je to jenom moje představa? A to je za 6. právě na celém příběhu to pěkné.
Ale dost hodnocení ve stylu Q. Teď já. Mně se kniha líbila. Děj je psán z pohledu hlavního hrdiny a velmi lehce plyne. Já jsem se při čtení bez problému vžila do pocitů hlavních hrdinů, jejich pohledu na svět, jejich myšlení a rozhodování i váhání. Není to sice klasická "lovestory", ale já bych řekla, že se jedná o typickou Greenovku a doporučila bych ji všem, co mají rádi přemýšlivé příběhy a Johna Greena :-) .

kofina
21.07.2015 3 z 5

Po přečtení Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky poměrně zklamání, přesto se kniha četla sama a jako oddechovka dobrý..:)

Monačte
21.07.2015 5 z 5

Koupila jsem si je na letišti, víceméně náhodou, protože jsem si knihu nechtěně zabalila do kufru a protože měly hezkou obálku. Ale pak jsem je začala číst, nečekala jsem nic a byla jsem překvapená.
Papírová města určitě stojí za to si přečíst a ideální místo na jejich čtení je pláž, koupaliště nebo louka. Krásná letní knížka, která je dobrodružná právě jako Správná pětka, po které se vám už léta stýská, jen je už dnes trochu trapné ji na veřejnosti číst. A pokud se ještě trochu hledáte, možná na cestě do Papírových měst najdete pár odpovědí, jakým směrem se vydat... http://monamarsalovacte.blogspot.cz/2015/07/papirova-mesta-john-green.html

KikiZ
21.07.2015 4 z 5

Papírové děti se papírově bavily......Knihy Johna Greena mám moc ráda, i když je osobně nepovažuji za nějaký hluboký literární vrchol...tak přesto... je moc fajn když nějaký autor přitáhne k četbě mladé čtenáře a dokáže je zaujmout a to si myslím, že se Johnu Greenovi daří vrchovatě. Líbí se mi moc i řada docela zajímavých citátů a myšlenek které v každé jeho knize najdete a některé z nich se člověku vryjí do paměti opravdu hluboko. Teď mne tak hned napadá jeden...Stopy, které po sobě zanecháváme jsou až příliš často jizvy....Hodně pravdivé. Mohu osobně potvrdit.

Nymeria_
20.07.2015 3 z 5

Kniha má určitě myšlenku a celkovou atmosférou se liší od podobných knížek. Opravdu se mi líbí, jak John píše :) Úplně jsem se nezačetla, ale přesto mě kniha bavila. Číst znovu si ji asi nebudu, ale za přečtení stojí. ~

alithea
20.07.2015 5 z 5

Od Papírových měst jsem si nic neslibovala. John Green mě totiž v minulosti nadchnul i zklamal a já tak mohla začít číst tenhle kousek s čistým štítem. Prvních několik stránek bylo těžkých. Děj neměl žádný spád, vztahy mezi postavami se mi zdály zamotané a tak nějak obecně mě to moc nebavilo. Po pár kapitolách se všechno změnilo. Skončila jsem ve čtyři ráno a navzdory tomu, že jsem měla v šest vstávat, jsem měla nutkání přečíst si to okamžitě celé od začátku.
Dle mého názoru jednoznačně lepší než Aljaška, která tak trochu postrádala děj, a možná dokonce i o něco lepší než Hvězdy, protože je nám čtenářům poněkud bližší. :)

Terezk-a
19.07.2015 4 z 5

Johna Greena mám ráda. Ráda čtu o lásce, dobrodružství, o lidském utrpení, ráda hledám skrytou myšlenku v jeho knihách. Celkově se mi líbí jeho filozofie.
Papírová města mě ale zklamala. Neříkám, že se mi knížka nelíbila ( jako nadšenec pro Johna Greena to říci ani nemohu), ale čekala jsem více. Chtěla jsem v knize najít skrytou myšlenku, chtěla jsem o knize ještě přemýšlet dlouho poté co jí přečtu, ale bohužel.

Příběh, metafory, zamyšlení nad životem, láska, smutek, nedočkavost, napětí... To všechno jsem chtěla a kniha to také MĚLA! Ale na Johna Greena a na jeho předešlá díla která jsem četla se mi to zdálo slabší...
I tak ale knihu hodnotím pozitivně, jelikož příběh se mi moc líbil!

jllv
18.07.2015 2 z 5

kniha mě vůbec nezaujala. Už od první stránky jsem nebyla schopna se pořádně začíst a vlastně od začátku jsem si přála už poslední stránku. Prostě mě nebavila a vracet se k ní nebudu.

TerkaM
17.07.2015 5 z 5

Papírová města byla oproti knize Hvězdy nám nepřály lepší - alespoň mně se víc líbila. Nepřijdou mi tolik profláklé jako Hvězdy, ale je v nich něco, co mě zaujalo. Ano, i ve Hvězdách mě bavil Greenův styl psaní a humor, ale tady mi jednoduše přišel lepší... :) Takže se v nejbližší době chystám na Hledání Aljašky a pak někdy na Kateřiny... :)

AylinLeto
17.07.2015 1 z 5

Kniha mě vůbec nechytla, koupila jsem si ji, abych zjistila co na Greenových knihách všichni mají a nějak jsem na to ani nepřišla. Nezáživné, obyčejné, nic extra. Přenechávám jiným nadšencům a já už se do další Greenovky pouštět nehodlám.

Zrzavá_Tereza
16.07.2015 5 z 5

Moje první setkání s Johnem G. A rozhodně ne poslední - dnes jsem si celá nadšená odnesla z knihovny Příliš mnoho Kateřin.
John G. mě prostě dostal. Jeho styl psaní je upřímný, milý, člověku blízký, poutavý. A já mám nového oblíbeného autora! :)

Kosmik
16.07.2015 5 z 5

Lepší než Hvězdy nám nepřály - parádní fantastická poutavá knížka :)

monika6605
15.07.2015

strašne mi v niečom pripomina shakespeara ako keby in bol shakespear dnešnej doby ma velmi dobre knihy a filmy a zaujimavé citáty

emíšek22
15.07.2015 3 z 5

John Green je pro mě autorem, který k vyjádření celé pointy příběhu používá metafory a přirovnání. Ne že by mi to tak moc vadilo, ale je zvláštní číst o náctiletých dětech, kteří mluví jak vystudovaní filozofové. Zatím jsem četla jen Hvězdy nám nepřály a Papírová města, ale zatím se vždy hlavní postavy zamýšlely nad životem a smrtí, nad důvodem, proč tady jsme, atd. Kniha vcelku nebyla zase tak strašná, začátek dobrý, ale konec mě poněkud zklamal. Možná to bylo tím, že osmnáctiletí měli sáhodlouhé monology na již zmiňované témata. Možná si knihu ještě přečtu a možná se na ni potom budu dívat jinak, ale zatím nic moc.

terkas2001
14.07.2015 4 z 5

Dost mě Margo naštvala. Ale i přesto se čte kniha jedním dechem.

ledaver
12.07.2015 5 z 5

Moje první kniha od Greena a jsem velmi nadšená. Celý příběh od první stránky až po tu poslední mě pohltil. Johna Greena jsem si okamžitě zamilovala. Všem tuhle knihu vřele doporucuji!