Ztracené insignie

Ztracené insignie https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351430/bmid_ztracene-insignie-viM-351430.jpg 4 298 59

Panův tajemný odkaz série

< 3. díl

Závěrečný díl úspěšné trilogie plný vtipných dialogů, nebezpečných intrik a magie. Felicity by měla zářit štěstím. Téměř všichni kluci ze školy se o ni náhle zajímají a navíc je zasnoubená s tím nejpohlednějším klukem z celého Londýna. Má to ale háček. Zasnoubení bylo domluveno před stovkami let a neodolatelný Leander plete hlavy nejen Felicity, ale i jiným dívkám. V Jiném světě se navíc vyhrotila situace. Je potřeba najít ztracené insignie a vypadá to, že elfové opět spoléhají na to, že jim Felicity pomůže.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Die verborgenen Insignien des Pan , 2015

185Sera
21.01.2018 5 z 5

Úžasné zakončení fakt i když trocha překvapení by neuškodila. Schválně bych chtěla vědět kdo si konec netipl zhruba v polovině nebo dřív. Postavy prošli docela velkou změnou abych pravdu řekla. Fay na začátku téměř žádné sebevědomí a pak docela výbuch. Ruby k tomu řeknu asi tohle- ABSOLUTNĚ JSEM TO NEČEKALA! Ciaran prošel velkou změnou charakteru. A jak se nakonec vybarvil původ Fay trochu zklamání já bych chtěla aby se proměnila nebo cokoli, uši se třeba protáhli do špičky atd. A otázka na kterou by asi dokázala odpovědět jen autorka, bude Fay teda žít taky dlouho (což by měla vzhledem ke svému původu), může měnit taky věk? No na to asi nikdo neodpoví.
Jinak moc doporučuji! :-)

warca
20.01.2018 3 z 5

Třetí díl mě z nějakého záhadného důvodu zklamal. Chyběl mi tam humor předchozích dílů a přestože jsem se do knihy začetla, takový prožitek to nebyl...
Samozřejmě tento díl k uzavření série chybět nesmí :)

LilianaFalcon
17.01.2018 4 z 5

Důstojný závěr série. Zrady, zvraty, odhalení... nic tam nechybělo.
Felicity mi občas lezla na nervy. Chovala se jak zatvrzelá puberťačka a kdyby se některé věci rozuzlily dřív, aby se dalo víc zaměřit na to podstatné, bylo by to lepší :-)

andrea4315
02.01.2018 4 z 5

Hodnotím celou sérii, ne jen tento díl.
Jako youngadultovka velmi dobré - humor, jiskření... Jako fantasy mi přišlo málo promyšlené, sice něco nového a neotřelého, ale často to působilo, že souvislosti jsou komplikovaně domýšlené na poslední chvíli. Navrstvují se stále další situace a přes ně pomalu zapomenuto na původní zápletku.
Osobně by se mi asi více líbilo, kdyby rozvíjela prvotní schopnost cestování v čase, namísto toho, aby se objevovali furt nové a nové věci, v nichž opět jen plave...

Flyn
25.11.2017 3 z 5

"Takove mile cteni". Takhle nejak bych to asi charakterizovala. Po precteni mam mam takovy ten pocit, ze jsem se vloupala do detskeho oddeleni v knihovne...z deky si tam postavila pristresek a s kupou susenek a mlekem jsem "zhltla" celou serii. Je to takove naivnejsi? Paradoxne mi obcas prislo ze se autorka az moc snazila vymanit z takove te dokonale Mary Sue. Coz by mohlo byt velke plus, ale vseho s mirou! Nechapejte me spatne, ja rada young adult fantasy a cetlo se to samo. Za tyden prectena cela serie, coz uz mluvi samo za sebe. Tri * musim dat pri srovnani tohodle dila s jeho podobnymi v zanru. Takze davam tri hvezdy, ne proto ze by to bylo spatne nebo nudne dilo, ale proto ze starsi 17 let musi pocitat s tim ze z toho bude vecer pri susenkach s mlekem ;].

Tenebien
21.11.2017 1 z 5

Byla jsem v pekle. Jestli chcete vědět, jak vypadá, tak si přečtěte tuhle knižní sérii.

teer.h
17.11.2017 5 z 5

To už je konec? Jsem opravdu ráda, že jsem se rozhodla si tyto knihy koupit. Snad nikdy jsem nečetla nic (z knih sci-fi, fantasy) co by mě dokázalo takhle rozesmát. Ani v posledním díle na srandě autorka neupustila.
SPOILERY:
Scénka, kdy si Fay "ublinkne" a Lee si myslí, že ji někdo zranil mi opět utkvěla v paměti jako několik dalších v předchozích dílech.
Mohu říct, že i autorka celkem hezky objasnila jak se všechno na konci má (až teda na podrobné rozvedení rodokmenu, kdo s kým co měl a jak jsou příbuzní... to jsem se opravdu ztrácela :D).
Nicméně krásné završení této série a mrzí mě, že už končí. Konec byl smutný a Ciarana mi bylo velice lito, dost jsem si ho oblíbila.. a dále Phyllis.. to jsem opravdu nečekala.
Nemohu hodnotit jinak než 5 hvězdičkami!

MarkettT
15.11.2017 5 z 5

Lepé to ani dopadnout nemohlo! Dokonalá série!:)
SPOILER
Akorát je mi líto Ciarana, docela jsem si ho oblíbila :)

kaca3606
13.11.2017 5 z 5

tahle série je fajn, vtipná a prostě fajn.líbily se mi všechny tři díly

Market116
07.11.2017 5 z 5

Ani poslední díl mě nezklamal. Naopak. Lepší konec jsem si snad ani nemohla přát. Kniha byla opět čtivá a příběh byl skvělý. Felicity je stále jedinečná a velmi zábavná.
Spoiler:
A když bylo jasné, že budou s Leem spolu byla jsem v sedmém nebi, i když ten jejich vztah byl jak na horské dráze :) A to, že se nakonec vzali...prostě nádhera.
Akorát jsem si myslela, že to s těmi insigniemi dopadne líp...zvlášť když je tak pracně hledaly (to cestování v čase bylo bezva)...
Každopádně jsem si tuto sérii přímo zamilovala a jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Rozhodně jí doporučuji

anonym02
31.10.2017 5 z 5

Bože můj!!! Proč vždycky skvělé série končí takhle brzo? :'(

Ewik
28.10.2017 5 z 5

Moc mě mrzí, že se musím rozloučit s touto úžasnou "elfí" trilogií a jejími sympatickými hrdiny, a to bez šance na pokračování. Jak mi to autorka mohla udělat? Proč musela obětovat moji srdcovou záležitost? Skoro mi vyhrkly slzy, když na to došlo, i když jsem to od určité chvíle čekala, takže až takové překvapení to zase nebylo.

Nicméně závěrečný díl je mnohem více o cestování v čase, mimo jiné i do Česka. To mě docela pobavilo a byla jsem zvědavá, jak autorka naši historickou dobu zpracuje a hlavně jakou vybere. O napětí není nouze, neškodná romantika se posouvá o úroveň výš a některé vztahy se hodně vyhrotí. Felicity se nechce jen tak smířit s osudem, který jí naplánovali jiní a hodlá se zařídit po svém.

Jsem si naprosto jistá, že se zase brzy podívám do světa elfů a znovu se setkám se starými známými. Čas s nimi jsem si skvěle užila a nelituji ani minuty.

keiko33
25.10.2017 5 z 5

Aj tento diel super, aj ked o kusok slabsi ako druhy. V tomto sa dialo az prilis, niektore informacie sa mi plietli, akoby autorka chcela vysvetlit az prilis na malo strankach a dost komplikovane. Ta smrt na konci ma mrzela, tu postavu som mala rada. Tiez ma prekvapilo, kto bol skolsky zradca a celkova zahada co je Felicity. Celu seriu hodnotim, ako velmi podarenu YA fantasy.

Klára2005
04.10.2017

Celá trilogie je prostě super. Co jsem dočetla, chtěla jsem další. Bohužel to tímhle končí, ale doufám, že autorčina kariéra bude pokračovat a s radostí si přečtu její další knihy. Konce jsou pro mě vždycky tragické, ikdyž končí dobře. Je tak nefér, že postavy si žijí dále a my si musíme DOMÝŠLET, co bude dále. Četla jsem toho opravdu hodně, a budu víc, ale tohle každopádně patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších sérií.

Liduka
28.09.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale předchozí dvě byly určitě lepší SPOILER: Nemůžu si pomoci, ale vypadalo to, jakoby si autorka nevěděla rady s tím, jak by měla Fay najít insignie a tak je k ní prostě přivolala. Také celkový Panův příběh na mě působil až příliš komplikovaně a ztrácela jsem se v něm. Možná budu jediná, ale nějak jsem pořád něvěřila Leeově lásce k Fay a stále jsem doufala, že nakonec podlehne Ciaranovu kouzlu. Ten bohužel skončil tak, jak skončil. Co bych autorce ještě vyčetla bylo příliš mnoho nasazených "agentů" ve škole. Působilo to tak nějak nereálně (pokud pominu, že se jedná o fantasy)

MiraiYume
27.09.2017 5 z 5

Druhý díl nasadil velmi příjemnou laťku, kterou, jak jsem se obávala, druhý nepřekročí. Jsem velmi ráda, že jsem se mýlila. Závěrečný díl byl velmi dobrý, napínavý od začátku do konce, vtipný, romantický. Bylo v něm několik opravdu skvělých momentů. Sice mne tam pár nedořešených věcí dost zklamalo, ale celkový dojem z celé knihy i tak zůstává velmi příjemný. Celá série mě v konečném důsledku opravdu bavila a nevylučuji, že se k ní v budoucnu vrátím.

Vikos
23.09.2017 5 z 5

Když jsem dočetla první díl, říkala jsem si, že na sto procent u třetího dílu budu brečet, že je konec. Jenže to nebyl na světě ani druhý díl, tak jsem to brala zlehka. Když mi máma koupila druhý díl, byla jsem nadšená. ,,Všechno jednou končí," říkával mi táta. Já si prostě ty konce knížek neumím a nechci představit. Je to pro mě jako díra hluboko ve mně. Už nebude pokračování.. sakra vždyť já na ten monitor skoro nevidím! ;'( ;'( ;'(... Bude mi hodně hodně hodně chybět, i když vím, že trilogii budu číst znova a znova, nezbavuje mě to pocitu. Nemám ráda loučení - loučení se skvělou knížkou - trilogií ;'(
Skvělá, jedinečná, úžasná, dech beroucí, napínavá, romantická, vtipná trilogie a poslední díl jakbysmet.
S těmi knížkami jsem zažila nezapomenutelné zážitky. Například: když byla škola a rodiče byli vzhůru dýl, krčila jsem se na zemi s baterkou a četla si, krčila jsem se proto, že přes prosklené dveře by bylo vidět světlo baterky, kdybych si četla na posteli -první díl, když jsem byla doma sama a uslyšela jsem divný zvuk :D vyběhla jsem s knížkou - třetí díl na chodbu a četla si u našeho pejska, abych ho popřípadě ochránila, před zloději :D Děkuji ti Sandro Regnierová, že jsi mi dala možnost ji číst.

Alice_E
22.09.2017 3 z 5

Posledni dil me bohuzel ani v nejmensim neoslovil toik, jako dily predtim. Polovinu knihy jsem mela pocit, ze uz to autorka proste chce mit z krku. Vsechno bylo predvidatelne, dost povrchne popsane. No a navic - Ciaran, to byla moje srdcovka :D. Ne, bohuzel tenhle dil nebyl onou zaverecnou tresnickou na dortu..

MácaK
20.09.2017 5 z 5

Přečteno za 2 dny. Výborně zakončené :)

Sandra Regnier
německá, 1974