Panství zášti a lásky

Panství zášti a lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480460/bmid_panstvi-zasti-a-lasky-TAR-480460.png 3 145 41

Everless série

< 2. díl

Jules Emberová je na útěku z panství Everless. Byla obviněna z vraždy královny i Roana a na její hlavu je vypsaná odměna. Pronásleduje ji i skutečná vražedkyně, Čarodějka Caro. Jules ví, že coby převtělený Alchymista už prožila jedenáct životů, nemá však přístup ke vzpomínkám a zkušenostem, jež během nich získala – na rozdíl od Čarodějky ovládající své schopnosti dokonale. Podaří se Jules odhalit tajemství vlastní minulosti a očistit své jméno?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Evermore , 2018

Fortuna7
13.11.2020 2 z 5

Oproti prvnímu dílu jsem se docela dost ztrácela. Romantická linka byla hodně uspěchaná a ten konec byl divný...

1259
15.10.2020 4 z 5

Kniha byla ve finále o něco slabší, než byl první díl, ale i tak sem se do ní začetla dobře.

ElissBooks
26.09.2020 1 z 5

Na druhý díl Everless jsem se hrozně moc těšila, protože jednička byla výborná, originální a napínavá. Navíc z prvního dílu zůstalo spoustu nevyřešených otázek, u kterých jsem doufala, že se zde vyřeší. Velmi jsem se spletla. Toto pokračování jako kdyby vůbec pokračováním nebylo. Celý svět, ve kterém se platí časem, jde tady do pozadí a autorka už ho vůbec neřeší. Z hlavní hrdinky, která v jedničce byla silnou ženskou postavou, se stává naivní husička, která se utápí pouze ve svých pocitech a myšlenkách. Děj celkově stagnuje, příběh se nevyvíjí, hlavní hrdinka stále jen utíká, ale pořád vlastně stojí na místě! Celé se to točí jen okolo toho, že hlavní hrdinka hledá jednu věc, ale stále ji nenachází. A o tom to celé je, o ničem jiném. U celé knihy jsem se nudila, nebavilo mě to a vůbec jsem neměla chuť se k tomu vracet :-( Těšila jsem se i na romantickou linku, kterou si autorka tak hezky v prvním díle připravila, ale tady se tomu absolutně nevěnovala. Za mě největší zklamání roku. Tohle opravdu nedoporučuji číst, je to ztráta času.

1⭐️/5⭐️ - Jednu hvězdu dávám za dvě vedlejší postavy, které se autorce jako jediné tady povedly, ale pak se jim už vůbec nevěnovala :-( Jinak je to hrůza

Za knihu děkuji Albatros media

Kate_Lupin_
11.08.2020 4 z 5

Panství zášti a lásky bylo dle mého o dost lepší, než první díl. Hlavní hrdinka mne zde tolik nevytáčela a příběh mne bavil o dost více. Jsem ráda za ten konec. :D

heliiinka
31.07.2020 3 z 5

Trošku nemastné neslané. Všechny postavy (kromě Jules) zastávají jen takové střípky, kdy jsou potřeba, ale nedoprovází nás příběhem. Jako v prvním díle Roan nebo služka Bea. To, jak Jules zvládá a nezvládá používat svou moc, nedává smysl. Přesto nápad s kovokrví mi přijde super, jen by to chtělo přidat hloubku postavám a nějaké detaily domyslet. Třetí * za to, že to není jen tuctová romanťárna. :D

lena.o.knihach
24.07.2020 1 z 5

Tohle byla hrůza. Vážně. První díl se mi celkem líbil, zaujal mě nápad platit krví a celkově to bylo hodně originální. Jenže postupem času se příběh začal schylovat k něčemu, co už mi tak super nepřipadalo. No a druhý díl a zároveň i velký závěr to totálně zabil.

V téhle knize se snad nestalo vůbec nic. Hlavní hrdinka byla úplně mimo. Stále jen utíkala před Čarodějkou, chvíli brečela, pak zas utíkala a strašně moc se snažila vyřešit záhadu, o které stejně ona sama věděla nejmíň... za zmínku stojí romantická linka, ta byla k smíchu... já ani nevím, zda se jedné muchlovačce dá říkat romantická linka...

Jednu hvězdičku kniha dostala za to, že jsem ji úspěšně přečetla až do konce. Že jsem to vůbec vydržela. Takže jsem jí vlastně za tu trpělivost dala sobě. Teď vážně... stačil vám k přečtení jen první díl. Zbytek si domyslete, ať si to zbytečně nekazíte Panstvím zášti a lásky. Dohodnuto?

Sixtinka144
17.07.2020 4 z 5

Ahh, kde začít? Prvního dílu jsem se bála, protože jsem na něj slyšela docela dost kritiky, ale druhý díl? Na ten jsem snad neviděla jedinou kladnou recenzi. Ale vzhledem k tomu, že je Everless skvělá kniha, musela jsem zjistit, jak to celé dopadne. Začnu s plusy- Líbí se mi originální svět, který se objevuje v celém příběhu. Velké plus za mě mají ty " báje a mýty", které se po celé zemi tradují po generace ( Liška a Had). Postavy za mě taky fajn. Celá knížka se čte neskutečně rychle a ani ne za jeden den jsem ji zvládla přečíst. Zápory knížky- strhávám půl hvězdičky za romanci v knize. Jako pardon, ale co to mělo být? Ani ne za měsíc jste úplný blázen do někoho, koho jste celý život nenáviděli, a po lidech, kteří s vámi vyrůstali a už nejsou s vámi, ani neštěknete. Přišlo mi to hrozně nucené a rychlé, že bych radši ocenila ,kdyby tam žádná romance ani nebyla. Další půlhvězdičku strhávám za ten konec. Přišlo mi, že se celou knihu nic moc zásadního nedělo, a v posledních asi třiceti stránkách se všehno muselo vyřešit a ukončit. ( Jinak jakože konečná scéna s Caro mi přišla fajn). Druhý díl můžu za mě doporučit, určitě to není odpad, ale není tak skvělý, jako první díl.

andrejci
12.07.2020 4 z 5

Oproti předchozímu dílu to pro mě bylo jisté zklamání. Začátek byl dobrý a všechno bylo ok. Ale pokazil to ten konec. Závěr byl dobrý, ale chtělo ho víc popsat. Byl strašně uspěchaný. Kdyby si dala autorka s tím koncem větší práci byla bych nadšená. S celou sérií jsem spokojená pro mě to byl takový oddych. Co musím ještě podotknout jsou obálky, které se opravdu povedly.

Fannibal180
11.07.2020 3 z 5

Upřímně se mi více líbil první díl. Ale tento nebyl vůbec špatný. Nejvíce mě zaujal konec. Autorka ho moc hezky vymyslela a sepsala.

Marbla2004
06.07.2020 3 z 5

Tohle je pro mě velké zklamání. Musela jsem se nutit knihu dočíst.

blackoutzuzi
22.06.2020 2 z 5

Druhého dílu jsem se trochu bála, jelikož co se týče názorů čtenářů, tak na sociálních sítích převládaly ty negativní a já se k nim bohužel musím přidat. První díl totiž nasadil takovou laťku, že se mu ten druhý jednoduše nevyrovnal. Celé je to neuvěřitelně zbytečně roztahané do dvou dílů, když by vlastně bohatě stačil jeden tlustší díl. Nicméně autorčin styl psaní mi vyhovuje, knížku jsem měla přečtenou raz dva. Škoda jen, že se toho v něm příliš nestalo. Za mě zklamání..

klarik
15.06.2020 3 z 5

Z 5 hvězdiček, které ode mě získal první díl se tento propadá na 3, ne-li na 2,5 hvězdičky. Jak je tady již řečeno Jules mi přišla hrozně dětinská a ufňukaná. Na to, jakou osobnost měla v prvním díle se mi to k ní vůbec nehodilo. Romantická linka také nic moc. Čekala jsem na konci nějakou větší bombu, jak se to celé rozluští a vycházela jsem i z toho, jak skvěle končil první díl. Pak jsem to najednou dočetla a vlastně ani nevím jak. Řekla bych že mé pocity se mísí mezi znuděním a zklamáním.

MystoganW
13.06.2020 4 z 5

Líbila se mi, ale oproti knize první byla slabší. Kdyby to byla kniha co vezmu do ruky a neporovnávám se super jedničkou, tak bych dala všechny hvězdy.

okeey
10.06.2020 4 z 5

I přes veškeré recenze, které dílo de facto haní se mi druhý díl Everless velice líbil. Ano, jednička byla lepší, to každopádně. První díl byl napínavější a hltala jsem každou stranu. Tento díl byl takový pozvolnější, celkem klidný, žádné boom se nekonalo, ale jak píši, i přes to se mi to líbilo, děj volně plynul, četlo se mi to hezky. Mrzí mě, že tato série končí druhým dílem, určitě bych si chtěla přečíst, jak život Jules Emberové pokračuje. Já knihu doporučuji.

Sabča92
29.05.2020 3 z 5

Everless panství zášti a lásky je po mě obrovským zklamáním. Co se autorce stalo, že z tak výborného prvního dílu sérii poslala doslova a do písmene do kopru? Originálně vystavěný svět založený na krvi se ve druhém díle vůbec neřeší a nijak nerozvíjí. Jules, hlavní hrdinka ze které se vyklubal Alchymista, se změnila v neskutečnou fňuknu, která nedělá nic jiného, než že se stále jen lituje. Ví, že musí zastavit Caro a myslí si, že ji přechytračí tím, že jí bude utíkat nebo jí bude lézt na oči. Romantická linka v této knize je tak umělá a nepřirozená, až to bolí. Autorka sice celý příběh nějak uzavřela, ale přijde mi to takové ušité horkou jehlou hlavně aby to bylo co nejdřív hotové a nikoho nic víc nezajímalo.

Andreanis
20.05.2020 1 z 5

Tohle se vážně nepovedlo. Jak je první díl úžasný, je tenhle naprosto příšerný.
Naprosto souhlasím s Veju007. Děj tvoří pouze tak 20 %, a to ještě přeháním. Zbytek není nic jiného než neustále opakování, jak Jules musí zabít Caro a jak se nesmí zjistit, že miluje Liama. Její moc jednu chvíli dokáže takřka zastavit celý svět a následně není schopná donutit list, aby uschnul.
Naprosto zbytečné čtení. Děj předvídatelný, postava Jules se oproti prvnímu dílu změnila k horšímu, milostná linka no škoda mluvit.
Samozřejmě každý máme jiný vkus, jistě bude mít kniha své zastánce a lidi, kterým se bude líbit. Ale obávám se, že nás zklamaných bude mnohem víc.

Draimi
29.04.2020 3 z 5

Celkově jsem zklamaná. Po přečtení prvního dílu jsem byla zvědavá jak to bude pokračovat. Čekala jsem nějakou zápletku v ději, rafinovanost kovokrve a tajuplnost nového světa.
NE!...NE!...NE!
Žádné neočekávaná zápletka nebo zvrat v ději. Jak bych to řekla..."Děj byl tažený koncem" Žádné složité úvahy od Jules. jednala jen zbrkle bez jakéhokoli přemýšlení. Věci co mě napadli takřka na začátku knihy ona rozklíčovala až na konci. V jednom kuse se lituje, fnuká strachy, nepřemýšlí, utíká před Caro a přitom za ní pořád běží.
Co se mi teda líbilo byla Zlodějská pevnost a její kouzlo a Samotný závěr toho všeho. Protože ten mi přišel trochu smutný, ale vysvětluje tu nenávist.
Jestli byl autorky záměr napsat knihy pro cca 10 letý, řekla bych, že pro ně bude dost napínavá.

Pitbullka
25.04.2020 3 z 5

První díl byl naprosto skvělý, ale tohle? Neustále pronásledování mezi Jules a Caro a vlastně nic moc dalšího se nestalo. Milostná linka byla předvídatelná už od prvního dílu. Za mě obrovské zklamání a vlastně jsem ráda, že série nemá víc dílů. Škoda.

Veju007
19.04.2020 2 z 5

Tak takhle teda ne. kdo se těší na rozvíjení zajímavého světa Sempery a odhalování tajů kovokrve, tak pěkně ostrouhá. Já nevím, co se s Jules stalo, ale to je úplně jiná postava, než v první díle - tady se z ní stala ubulená nána, která během dvou stránek dokáže 4x změnit názor, její čarování s časem bylo tak silný, jak si zrovna žádal příběh, takže jednou smete 20 lidi jak nic, pak nezastaví ani padající list. Nekonzistentní, děsný, prostě tohle ne! Knížka má 320 stránek a kdyby se prvních 290 dalo pryč, tak to ani nepoznáte. To radši měla autorka udělat Everless jako stand-alone a do 400 stránek dát celý příběh, dopadlo by to úplně stejně...jak byl první díl skvělej, tak byl tenhle díl děsnej a díky bohu, že to není trilogie! A to ani nebudu začínat o tý “milostný zápletce”...WTF! Fakt jsem strašně nas*aná.
Jo a ještě...prosím víc knížek, kde je hlavní postava skoro pořád sama a já tak mám možnost číst třeba 10 stránek jenom o jejích pocitech zoufalství, bezmoci a fňukání bez jediný přímý věty!!

kalinkacz
15.04.2020 3 z 5

Tak já nevím, mám pocit, jako bych četla pokračování úplně jiné knihy než té skvělé Everless, co jsem četla loni.... První díl byl skvělý a v rámci žánru young adult originální... Zajímavý svět, který má potenciál, slibná romantická linka a myšlenka záchrany rodiny... Od druhého dílu jsem si slibovala rozpracování výše zmíněného... Autorka se ale rozhodla vše zahodit a děj postavit na honičce dvou postav... Nic víc! Svět se neřešil, je upozaděný, romantická linka mě vůbec nebavila a nezajímala, byla jasná od 10 strany... Jsem tak strašně zklamaná... Tohle byl opravdu slabý průměr...

pro dívky

Sara Holland