Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1325 373

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

Heyhey
09.11.2017 2 z 5

Slabota.

Jíťa512
09.11.2017 3 z 5

Z počátku velmi příjemné čtení, bohužel závěr knihy byl kýč a pokazil celkový dojem z knihy.

reny111
08.11.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila. Těším se na další díl.

RADOST
06.11.2017 3 z 5

Mám ráda ságy, ale tato se moc nepovedla. Přínos vidím v nastínění poměrů a myšlení obyvatel "Panského domu" před cca 100 lety. Ale příběh i zpracování jsou slabší, vyvíjí se podle předvídatelných linií, má znaky červené knihovny. Kéž by byla kvalita dalšího dílu lepší. Karty jsou rozdané, jsem zvědavá, zda osoby budou plastičtější.

Maryjane3315
06.11.2017 4 z 5

Hezké, nenáročné čtení na dlouhé podzimní večery.

Maňule
03.11.2017 3 z 5

Tak za mne velké zklamání. I sága může mít nějaký děj, být zajímavá, osoby poutavě napsané a děj pestrý. Tady jsem z toho nic nenašla, thriller jsem v tom určitě nehledala a nějaké ságy již přečetla. Další díl zkoušet nebudu.

mariva
30.10.2017 3 z 5

Kniha mě nijak zvlášť nenadchla, sice jsem ji přečetla a neříkám, že to bylo špatné čtení, ale z velké části na mě po večerech fungovala jako úspěšné uspávadlo. Možná ze zvědavosti sáhnu i po dalších dílech, abych věděla, jak budou osudy hrdinů pokračovat, ale že bych se už nemohla dočkat, kdy vyjdou další díly, to určitě nehrozí.

adelka7079
25.10.2017 3 z 5

No, na to, že to je taaaakový bestseller, tak mi to přišlo hrozně utahané a nudné. Napsané je to hezky i jazyk se příjemně čte. Jen je kniha hodně předvídatelná a celou dobu se vlastně nic moc neděje... dávám 3* pro mě prostě průměr.

zuzana2599
25.10.2017 5 z 5

S nemalým očekáváním jsem vstoupila do panského domu Melzerů a s dobrým pocitem a spokojeností zavírám na konci knihy pomyslné dveře.
Já jsem dostala jako čtenářka přesně to, co jsem čekala. Líbivý, jemný příběh rodiny z vyšší společenské třídy ze začátku 20. století. Příliš napětí a akce jsem zde ani nehledala, to si zase ráda přečtu nějaký ten thriller...
Nezbývá mi než dodat, že další díl této ságy si rozhodně ujít nenechám :-)

Halka2
23.10.2017 2 z 5

Dlouho jsem uvažovala, co napsat do komentáře. Raději chválím než kritizuji. Ale bohužel kniha mi přišla prázdná, předvídatelná. Za mě slabý průměr.

Acinore
22.10.2017 4 z 5

Jako odpočinkové čtení je to ideální.. Taková červená knihovna, plno intrik a do toho pořád čekáte jestli už v tomhle díle propukne válka a jak se to zobrazí na hlavních hrdinech.. No, to bude asi až v dalším díle, teď šlo jen o lásky, rodinné zvraty a vyřčená tajemství..

werdie
18.10.2017 3 z 5

Bohužel mě tahle kniha poměrně zklamala.Podle mě zbytečně natahovaný děj ,prakticky o ničem.Neslaná,nemastná.Za mě 65%.

Šánka
13.10.2017 4 z 5

Pěkný začátek nové ságy, na kterou jsem se velmi těšila a dala se i zlákat reklamou. Ne, nejsem zklamaná, je to příjemné čtení, ale....
Začátek příběhu je takový hodně rozvláčný, sledujeme životy panských členů rodiny i jejich služebnictva těsně před vypuknutím 1. sv. války. Nějakou větší zápletku nebo zvraty však tak do půlky nečekejte. Když ale vydržíte, příběh se hezky rozvine až v druhé části. Kniha mi hodně připomíná jinou ságu ,,Sbohem, Piccadilly", jejíž 1. díl jsem letos také četla a popravdě pro mě byl zajímavější.
Jsem vemi zvědavá na hodnocení dalších čtenářů, já se do druhého dílu pustím, protože ságy mám ráda a tento díl beru jako takový záběhový.