Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1325 373

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

Nikei
30.04.2022 4 z 5

Za mě byla knížka nenáročná, oddechová. Na Marii jsem si hned oblíbila její odvahu, i když v reálném životě by to vypadalo trošku jinak, zato Kitty doteď moc nechápu. Jinak příběh byl čtivý, avšak nenadchl mě tolik, abych se pouštěla do dalších dílů.

Lovana
23.04.2022 4 z 5

Panský dům pro mě bylo příjemné, oddechové, nenáročné čtení, kterým jsem prokládala četbu jiných knih a možná i proto jsem knihu četla docela dlouho. Ale to neznamená, že by mě nebavila. Na druhou stranu číst jen tuto knihu bez jiných možná bych se u ni nudila...
Bavil mě kontrast mezi bohatými lidmi a jejich sloužícími, že jsme měli možnost nahlédnout do života obou skupin. Hlavní postava Marie se možná až moc rychle dostala nahoru, ale přála jsem ji to.
Určitě se pustím i do dalších dílů, i když mi přišlo, že tento díl skončil dost uzavřeně...
Rozhodně se nebojte do knihy pustit i v jiném období než je zima, jak evokuje obálka, část příběhu se sice odehrává v zimě, ale část i na jaře nebo v létě.

Hodnocení 3,75*/5*

Filomena1961
19.04.2022 4 z 5

Třídílná sága, připomínající tak trochu červenou knihovnu. Děj se odehrává na přelomu 19. a 20 století, následuj 1. světová válka až dvacátá léta. Všímá si sociálních rozdílů , neutěšené situace dělníků. Na druhé straně je popisován život majitele továrny a jeho tří dětí, které si postupně jdou vlastní cestou. Do toho všeho je vložen tajemný příběh krásné Marie. Relaxační četba.

KatyM.
15.03.2022 3 z 5

Kniha je čtivá a jako oddechovka funguje dobře, ale větší dojem ve mně nezanechala. Připadalo mi to celé takové ploché a do postav jsem se nedokázala vžít.

rakakan
11.03.2022 1 z 5

Knihu jsem dočetla, ale určitě nebudu sahat pro další díly. Je jasné o čem budou. Oddechová červená knihovna s předvídatelným koncem.

Kory98
03.03.2022 5 z 5

Moc hezký příběh s poutavou zápletkou, který se mi dobře četl. Hlavní hrdinka Marie mi byla sympatická, protože to nebyla žádná ufňukaná holka i když jí osud nepřál, proto jsem jí držela pěsti, aby dosáhla svého štěstí. Kniha líčí životní osudy bohaté továrnické rodiny, jejich šťastné i hořké chvilky, má i nádech romantiky. Těším se na další díl.

Jana-Marie
27.02.2022 4 z 5

Příjemné a pohodové čtení, oceňuji, že jsem se dozvěděla i něco ze života v Německu před 1. světovou válkou. Určitě budu pokračovat dalšími díly.

Pert
29.01.2022 4 z 5

Oddechové.

knihovniceS
21.01.2022 4 z 5

Panský dům
Přečetla jsem první díl románové ságy, který se odehrává začátkem 20. století. Příběh dívky Marie, která vyrostla v sirotčinci a najednou se ocitla v bohatém domě, kde ji zaměstnali jako pomocnici v kuchyni. Personál ji moc v lásce nemá, ale Marie je „od rány“ a snaží se získat si přízeň u panstva. Díky šikovnosti, zručnosti a uměleckého talentu se jí částečně daří, především u mladé slečny Kitty. Současně Marie pátrá po svém původu a kolem toho jsou různé zápletky. Kniha se čte dobře, těším se na 2. díl

feex8
16.01.2022 1 z 5

Ešteže som si tú blbosť nekúpila. Neskutočne predvídateľné hneď od začiatku, samé otrepané klišé, ploché postavy, nuda.. prvý diel som nejak prelúskala, hoci mi z toho mäkol mozog, viac už ale nedám.

trancy
09.01.2022 2 z 5

Knížka se četla dobře, ale nic extra. Žádný velký zvrat nebyl, romantika taky nic moc. Měla jsem od toho větší očekávání. Kniha měla i celkem zakončený děj, druhý díl sice mám, ale moc se mi do něj nechce.

katpas76
07.01.2022 4 z 5

Autorka umí napsat své romány na pokračování tak, že když si koupíte první díl, chcete si přečíst všechny ostatní. Hezké čtení, propracované postavy, historické pozadí. Za mě velmi doporučuju.

Arlienen
06.01.2022 3 z 5

Kniha mne zaujala svou krásnou obálkou. Příběh se mi líbil. Čtenář tak nějak tuší, jak to skončí.
Druhý díl už čeká, až si ho přečtu. :-)

AndreaP.
07.12.2021 3 z 5

Miluju historické rodinné ságy a přečetla jsem jich už za život spousty. I tato kniha se dobře četla, svým způsobem se mi i líbila, děj byl příjemný, ALE... něco mi na té knize strašně vadilo. Až zhruba v polovině jsem přišla na to co. Hlavní postava! Já ji prostě vnitřně nevěřila. Není možné, aby "obyčejná dívka ze sirotčince" na úplně dolním stupni společenského žebříčku se chovala v oné době takto sebevědomě, nebo jak to říct. Prostě její postavení nekorespondovalo s jejím chováním a bylo to v knize dost znát. Vždy se u těchto ság vrhám na další díl, ale tady poprvé si snad říkám, zda ho vůbec budu číst. Asi ano, dám tomu šanci, ale prostě četla jsem mnohem "pravdivější" knihy.

Mychaela
08.11.2021 3 z 5

Příjemná, pohodová, nenáročná, oddechová kniha. Nic světoborného, ani hlubokomyslného, povětšinou dost předvídatelný děj, ale proč ne. Já se u ní fajn odreagovala.
Občas ráda proložím četbu "těžších knih" něčím podobně lehčím. :-)

betička
01.11.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Pohodová oddechová literatura (spíše pro něžné pohlaví :-)). Líbí se mi, že tu nejsou zbytečně složité zápletky, které u některých románů bývají. Autorka si nechává dost otevřená vrátka pro další díl a další pokračování jde víceméně odhadnout už nyní ...

KláraH.
31.10.2021 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale přišlo mi to, že snad kromě Marie a její matky dělá autorka z žen úplné slepice, a to i z racionálně uvažující Elisabeth, což mi vysloveně vadilo. Starý pán se naprosto zázračně zotavil z infarktu a mrtvice bez pomoci lékařů, jen díky tomu, že ulevil svému svědomí. Jako vážně? V podstatě jediný pocit, který mi z knihy zůstal, je "a teď přijde válka, to vám to štěstí moc dlouho nevydrží".

JancaMia
26.10.2021 4 z 5

V minulosti jsem četla kavárnu a venkovské sídlo , na téhle je znát ze jde o prvotinu autorky ale i tak bavila , novější díla ale bavila víc .

mira399
15.10.2021 3 z 5

Moc dlouho jsem nad knihou váhala, zda ji číst. Ještě, že jsem si ji jen půjčila a nekoupila. Nebavilo mě to, možná ještě začátek. Pak už převládala nesympatie ke spoustě postav. Nedokázala jsem se s nimi sžít. Fakt jsem se těšila na konec jak na smilování Boží :-) Pokračování číst nebudu, ani historickou výpověď to pro mne nemělo valnou. Své čtenáře si tato sága asi najde, pro mě je to však ztráta času.

keselylenka
13.10.2021 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu - První půlka mě moc nebavila, hlavně jsem se hodně ztrácela v postavách. V druhé půlce už to bylo mnohem lepší. Jasně, je to červená knihovna, ale je to fajn. Historické reálie tomu taky dávají body navíc.