Pandemie

Pandemie https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423852/bmid_pandemie-Kpw-423852.jpg 4 105 32

V newyorském metru zničehonic zkolabuje neznámá, na první pohled zdravá a mladá žena a hned po příjezdu do nemocnice umírá. Pro doktora Jacka Stapletona je její případ strašidelnou připomínkou chřipkové pandemie v roce 1918. Vyděšený z představy, že by se přesně po sto letech historie opakovala a hrůzná nákaza se vrátila, se Jack pár hodin po jejím úmrtí sám ujme pitvy a zjistí, že v minulosti podstoupila transplantaci srdce. Fakta neukazují na chřipku a nic nedává smysl, dokud ho vyšetřování nezavede ke skupině zabývající se genetickou modifikací. Jak se postupně noří hlouběji a hlouběji do světa obchodu s lidskými orgány, poznává megalomanského byznysmena, ochotného riskovat lidské životy, aby se stal průkopníkem medicíny – a pokud Jack nebude opatrný, mohl by být další, kdo kvůli tomu přijde o život.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Pandemic , 2018

josska
09.06.2020 4 z 5

R.Cooka jsem četla už dřív,,knihy z lékařského prostředí mám ráda,,,tak jsem sahla po novější knize a líbila se mi,,,čtivá,pěkně napsaná,,i to téma takové dnešní,,,,

harena
26.05.2020 3 z 5

Docela jsem se těšila, že si přečtu zase dobře napsanou a ještě k tomu napínavou knihu z lékařského prostředí, ale jsem trochu zklamaná. Je to vlastně vyprávění, jak se Jack snaží vypátrat, kdo je vlastně zemřelá mladá žena a pátrá opravdu intenzivně, protože je na nervy z toho, že k nim domů přijela tchyně a on doma nemá soukromí. A musí chodit hrát basketbal, aby se uklidnil. Psáno je to dobře, jedna mini pandemijka tu je, ale trochu mě to uspávalo.

petronella1
28.04.2020 5 z 5

Po zklamání z knihy Šarlatáni to bylo zase fajn. Konec jsem čekala dramatičtější, ale i tak se mi kniha líbila

Jack Bauer
10.04.2020 3 z 5

Vzhledem k probíhající pandemii jsem sáhl po Pandeimi od mého nejoblíbenějšího autora z lékařského prostředí. Ale kvůli názvu jsem měl větší očekávání, půl knihy se řeší Jackovi problémy v rodině, basketbal a určování totožnosti dívky z metra. Kniha je sice čtivá, ale pandemie pořád nikde. Nakonec se jedná o jakousi mini-pandemii. Pandemii dobře popsal Stephen King v začátku knihy Svědectví, dál už se to nedalo číst. A tak nějak jsem si představoval tuto knihu ze současné doby.

Zuzka12627
01.04.2020 3 z 5

První kniha od tohoto autora co jsem četla. Kniha nebyla špatná, ale spíš taková oddychová četba. Ale nápad a prostředí ve kterém se příběh odehrával nebyl špatný.

DericCaster
15.03.2020 4 z 5

Když jsem před časem četl Léčbu, tak mne napadalo, že série už začíná tak trochu "uvadat" a byl jsem zvědavý jaká bude Pandemie. Jedenáctý díl série Montgomeriové a Stampletona mne však bavil. Je ale fakt, že i mě přišlo vyvrcholení příběhu trochu "méně dramatické". To ale nic nemění na tom, že mne čtení bavilo a užil jsem si jej.

prochajda
10.03.2020 5 z 5

Výborně napsaná kniha, čtivá a v dnešní době zajímavé téma. Miluji Jackův humor, mám přečtené všechny knihy o skvělém páru Jacka a Laurie z forenzní patologie.

Berta099
06.03.2020 5 z 5

Úžasný a zatím nikdy nezklamal pan Cook v dnešní době aktuální věc

Danago
06.03.2020 5 z 5

Po delší době jsem se opět sekala s mojí oblíbenou dvojicí : Jack Stapleton a Laura Montgomeryová. Knížka volně navazuje na předchozí díly, ale určitě jde číst i samostatně. Knížku jsem přečetla jedním dechem. Příběh je bez hluchých míst, je zde hodně zvratů a překvapení. Přečteno jedním dechem.

Saša57
19.02.2020 5 z 5

Čtivá a napínavá kniha. Musím souhlasit s poslední větou předcházejícího hodnocení: "Rozuzlení na konci bylo nějaké rychlé. Čekal jsem ještě nějakou akci." Skončilo to příliš jednoduše.

markyticka
30.01.2020 4 z 5

U knihy z prostředí patologie se člověk občas může zasmát i nahlas. Příběh mne bavil, i zapojení nových technologií z biomedicíny. Jen rozuzlení na konci bylo nějaké rychlé a čekala jsem ještě nějakou akci.

Birlibán
31.12.2019 4 z 5

Forenzní patolog řeší náhlou smrt související s transplantací srdce. Kniha je čtivá, napínavá, plná zvratů. Naštěstí zatím nejsou medicínské technologie tak daleko jako v knize, ale co není, může brzo být ...

Robin Cook
americká, 1940