Pán Sova

Pán Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526294/bmid_pan-sova-65533c75aa78d.jpg 5 147 32

V domčeku pána Sovu sa dejú záhady. Pod perinou sa mu hýbu tajomné kopčeky, na návštevu sa nechajú pozvať pani Zima aj okrúhly Mesiac. Aby toho nebolo málo, rozhodne sa pán Sova, že si navarí čaj z pravých sovích sĺz a bude na dvoch miestach naraz. Rozprávky: Hosť, Čudné kopčeky, Slzavý čaj, Hore dole, Pán Sova a mesiac.

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Slniečkovo

Owl at Home , 1975

Hanina61
30.01.2024 3 z 5

Obrázky kouzelné, ale jinak musím souhlasit s komentáři pode mnou, a sice, že pan Sova je docela pako... :-D

Kačka Kukačka
31.03.2023 4 z 5

líbilo se mito aš na slzičkoví čaj a mňesíček. bilo to smutné. celé sem to přečetla sama.

Kopretina
02.02.2023 3 z 5

V něčem geniální, v něčem trapné. Příběh o slzičkovém čaji mi připomněl, jak se kdysi moje sestra strašně smála, a když jsme se jí ptali, čemu se směje, řekla, že se lehtá na chodidle.

Atlantis
27.07.2022 3 z 5

Pan Sova je pako. Jako sry, ale je to tak. Jak jinak si vysvětlit jeho myšlenkové pochody, při kterých i šestiletá dcera vyvracela oči vsloup? Celkově jde o milou malou knížečku s krásnými ilustracemi, ale od Lobela raději žabáky.

Jass
30.06.2021 5 z 5

Pana Sovu dostala až moje mladší sestra, takže jako úplně malá jsem ho neznala. Už jednou jsem ho myslím četla, ale v té době už mě zajímaly jiné knihy, a tak jsem si ho správně nevychutnala. Teď ale musím konstatovat, že Pan Sova je top. Rozumím tomu, proč se některým lidem nelíbí - pointa některých příběhů je nejasná, nebo... když se ji člověk snaží najít, najde nějakou trochu pochybnou. Nicméně humor je to skvělý. Moje nejoblíbenější je asi ta o slzičkovém čaji - ta teda zrovna moc vtipná není...

"Je písnička, kterou si nikdo nezazpívá, protože všichni zapomněli její slova" Při tom pomyšlení mu bylo do pláče. Velká slza se skutálela a dopadla na dno konvice. "Lžíce zapadla za kamna a už ji nikdy nikdo nenajde," hořekoval pan Sova. A slzy se do konvice jen hrnuly. "Je knížka, která se nedá číst, protože z ní někdo vytrhl pár stránek," popotáhl pan Sova.

Jinak z hlediska humornosti jsou asi nejlepší Divné boule, to mě pokaždé rozesměje XD A ilustrace jsou samozřejmě nádherné. Celkově zkrátka skvost.

NudeRose
10.03.2021 3 z 5

Pan Sova je skutečně knížka pro první čtení. Nenáročná a jednoduše milá. Moc se mi líbí původní ilustrace, ty bych hodnotila všemi 5*.
Sám Pan Sova je trochu zvláštní, někdy až bláznivý a příběhy jsou střídavě lepší, horší, průměrné. Už z dětství si ale pamatuju, jak vařil slzičkovou polévku a musím říct, že dodnes z toho mám smíšené pocity.

Přesto bych si moc přála, aby knížku vydali znovu, už jen kvůli těm ilustracím, které byly vskutku nádherné.

bea.mari
18.02.2021 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček, protože je to hodně vtipné. Pan Sova pustil do svého domu Zimu a ta Zima mu udělala místo domu sněhový byt.

Abukšákul
11.02.2021 5 z 5

Syn si přečetl sám a jemu se kniha líbila. Krátký text a pěkné obrázky. Pro nácvik čtení ideální.

muchomurka
04.01.2021 3 z 5

Já nevím. Ilustrace dobré, ale příběhy dost pokulhávají. U většiny jsem nedokázala rozklíčovat, co je poselstvím příběhu, jak kdyby jim kus chyběl. Nevím, co si z toho odnesou začínající čtenáři, aby je to neodradilo. Uvidím za pár let. Ale nyní za mě ne-e.

VandaViki
14.10.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale bála jsem se, že pan Sova má pod peřinou strašidlo.

kristeen
08.10.2020 2 z 5

Trochu zklamání...pro trénink v četbě asi ideální, ale opravdu jsme se zasmáli jen u prvních dvou příběhů. Idea je jasná, pan Sova je tak mile hloupý, až Vás to (po)baví, ale na nás to působilo celkově tak nějak smutně. Rozhodně bych se nehrnula do opakovaného čtení, jako v případě našich oblíbených - Kvaka a Žbluňka.

lucie3725
13.09.2020 5 z 5

Nemůžu se rozhodnout, jestli mám raději kapitolu o boulích nebo o schodišti... Tahle knížka je tak poetická a vtipná! Čteme si ji se synem a užíváme si to oba dva. Díky díky díky za nové vydání!❤️

Laurinka1000
12.09.2020 5 z 5

Knížka se hezky četla. Má hezké obrázky.

Litocha
22.03.2020 3 z 5

Čtyřletý syn zhodnotil pana Sovu lapidárně: „To je trouba!“ Některé příběhy mě pobavily (třeba boule), jiné mě minuly a na některé jsem skoro okamžitě zapomněla. Jiné Lobelovy knížky mě zaujaly více, ale i tak je to milé čtení.

BarcaStell
24.02.2020 5 z 5

Pan Sova se mi moc líbil. Zažíval hezké zážitky, nejvíc se mi líbil zážitek s Paní Zimou.

HancaB82
02.02.2020 5 z 5

Knížky Arnolda Lobela svým dětem ráda čtu. Pan Sova se nám líbil. Mně osobně se líbil nejvíce příběh Divné boule a Měsíc :-).

Drakobrouk
02.12.2019 5 z 5

Tuhle knížku sem přečetl jako první. Pan Sova je legrační a trochu hloupí.
Nejvíc se mi líbil příbjeh o měsíci.

Osice
13.09.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od Lobela.

Karolína21
13.05.2018 5 z 5

Toto byla úplně první kniha, kterou jsem kdy přečetla, takže je to taková srdcovka. Je to už nějaký ten pátek, ale moc se mi líbila. Vzpomínám na ní jen v dobrém.

Snoocer
25.03.2018 5 z 5

Pan Sova má legrační nápady.