Silmarillion

Silmarillion https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29746/bmid_silmarillion-p5B-29746.jpg 4 2799 317

Pán prstenů série

Tolkienův Silmarillion popisuje První věk světa – jeho samozřejmou součástí je tedy vyprávění o vzniku Středozemě, o její mytologii, nejstarší historii a v neposlední řadě také o národech, jež ji obývaly v dobách předcházejících ději trilogie Pán prstenů. K vydání připravil Christopher Tolkien.

Literatura světová Fantasy Mytologie
Vydáno: , Mladá fronta

The Silmarillion , 1977

Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Biblia Stredozeme! Ten kto si v trilógii Pána Psteňov obľúbil tento fantasy svet bude Silmarilionom očarený. Tolkiena úprimne obdivujem a asi nikdy nepochopím ako mohol jeden človek tak dokonale vymyslieť svoj vlastný svet s vlastnou históriou, jazykmi a bytosťami. Proste nádhera!

Aneeta
12.03.2012

Skvělá kniha. Četla jsem ji po Pánu prstenů a Hobitovi a líbila se mi. Skvěle popisuje První věk a vysvětluje předešlé knihy.

RimmerCZ
16.02.2012 5 z 5

Tak tak...toto jest alternativní Bible. Vrchol dokonalosti spisovatelova díla. Jednak je obdivuhodné, že toto chtěl vytvořit a vytvořil. Ještě obdivuhodnější však je, JAK to vytvořil.
Pro jistý druh čtenářů, to nebude mít moc velkou hodnotu. Pro jiný druh to bude velkolepé a krásné dílo. Je tam krása, duchovno, láska, špatnost, hřích...všechno. Toto je Kniha.

dada108
19.01.2012 5 z 5

Je to nejlepší kniha co jsem četla, víc snad dodávat nemusím :D Je úžasné, že je tu společenstvo stejně naladěných lidí..

tikend
01.01.2012 5 z 5

Veľmi zaujímavá a komplikovaná kniha, bez ktorej ale človek len ťažko pochopí všetky súvislosti v Hobitovi a Pánovi prsteňov. Nie je to však len doplnok k týmto knihám, ale ide o samo o sebe skvelé dielo, ktoré zobrazuje Tolkienov svet zaujímavým spôsobom rozprávania.

Jakub Lysek
23.09.2011 5 z 5

Opravdu pro skalní fanoušky jako jsem já...:o) některé z příběhů bych si i dokázal představit na filmovém plátně.. kacířskou myšlenkou by byl i třeba seriál.. :o) Velice povedeně bylo uděláno město Minas Tirith v Návratu krále.. co teprv takový Gondolin?

Lyra
09.09.2011 5 z 5

Najobľúbenejšia kniha od môjho najobľúbenejšieho autora! Niekoho možno odradí to množstvo mien a komplikovanejší dej ale naozaj stojí za to si ju prečítať!

Nerissa
03.09.2011 4 z 5

Trochu složité. Příliš mnoho jmen a moc rychlý děj, kde člověk za chvíli ztrácí přehled a postavy jsou tak nějak neosobní. Ale přesto, kdo vydrží nebude litovat a o Středozemi toho říká tolik :-)...

Lea
26.08.2011 5 z 5

Tohle je ovšem těžké čtení. Poprvé jsem si musela psát všechna jména s vysvětlivkami na papír, a stejně jsem musela číst první kapitolu na několikrát. Krásné, složité, Tolkienovské.

vpadysak
22.06.2011 5 z 5

Pozoruhodné na tejto knihe, okrem iného, je hneď úvodné rozprávanie AINULINDALË- Hudba Ainur o vzniku Sveta...

Denaille
14.06.2011 5 z 5

Kniha, která se mi z všech Tolkienových děl líbí nejvíce.
Jména pro mě nebyla moc velkým problémem, stačí se prostě soustředit na to, co čtu. A má to tu výhodu, že si nedokážete zapamatovat všech podrobnosti, takže i když ji budete číst po dvacáté, pořád tam bude něco nového, nebo něco, co jste nově pochopili.
Rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

Škuch
24.05.2011 5 z 5

Když jsem začala číst tuhle knihu poprvé - nedočetla jsem ji. S odstupem mnoha let - na druhý pokus - jsem ji přečetla jedním dechem a je to opravdu nejlepší ze všech Tolkienových knih - taky to je jeho nejvymazlenější - pracoval na knížce celý život od roku 1917, stále ji doplňoval a přepracovával a kniha poprvé vyšla až po jeho smrti...

flying-bomb
13.02.2011 5 z 5

Pro mě nejlepší z Tolkienových děl, protože naplno dokazuje, jaký to byl výjimečný autor a kolik toho dokázal vymyslet :)

Selhan
30.11.-0001 5 z 5

Přečetl jsem ji snad tucetkrát. A celý život ji budu číst znovu.

Merzin
30.11.-0001 5 z 5

Ano pán prstenů je hodně dobrá fantasy. Ale Silmarillion je o několik tříd výše a pro mě je to jedna z nejlepších knih které jsem kdy četl :)

A k tomu přívalu jmen... Nejlepší je knihu přečíst vícekrát, teprve pak si tu KNIHU můžete vychuntnat naplno ;)

G.i.r.a
30.11.-0001 5 z 5

Nevěřím v křesťanského boha a nevěřím v Bibli, ale pokud by byla psána tak, jako je Silmarillion, neváhala bych a víře se zcela oddala. Doporučuji všem, které okouzlil Tolkienův svět, ale upozorňuji na její obsáhlost - pro člověka, jež od něj zatím nic nečetl je to, myslím, až příliš náročné, ale pro zanícené "Tolkienovce" je Knihou Knih vysvětlující vše, co se událo nejen ve Středozemi, ale na celém světě od počátku věků. Nejkrásnější je pro mne část první - Hudba Ainur, ve které mistr ukázal svou genialitu v celé své kráse.

mareq
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá kniha. Bohužel mnohé asi odradí spousta jmen a spletitost celé story. Kdo se tím prokousá (sám jsem ji dočetl až na druhý pokus) nebude litovat. "Bible Středozemě"...