Silmarillion

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tolkienův Silmarillion popisuje První věk světa – jeho samozřejmou součástí je tedy vyprávění o vzniku Středozemě, o její mytologii, nejstarší historii a v neposlední řadě také o národech, jež ji obývaly v dobách předcházejících ději trilogie Pán prstenů.
K vydání připravil Christopher Tolkien.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29746/big_silmarillion-p5B-29746.jpg 4.42355
Série:

Pán prstenů


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Mytologie

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

The Silmarillion, 1977


více info...
Nahrávám...

Diskuze o knize (4)

newtory
28.12.2015

Našla sa audiokniha (!!!) a má len 8 hodín 20 minút a 31 sekúnd:
https://www.youtube.com/watch?v=tPaqhffjweA

Ellbereth
09.04.2015

Přesně jak řekl Gnomo. Mě osobně se líbilo, ale asi především z toho důvodu, že v Hobitovi i LOTR chybí fůra dalších informací. A pokud vím, tak J.R.R. Tolkien knihu jaksi nestačil dokončit a dokončoval ji až jeho syn. Možná by to dopadlo taky trochu jinak, kdyby to stačil dopilovat. Tolkien je podle mě perfekcionista, takže ten svět chtěl prostě dokreslit do detailů. Přiznám se, že teprve po třetím přečtení jsem se úplně zorientovala :-D

Gnomo
09.01.2013

Silmarillion je historie Tolkienova světa se všemi jeho bytostmi od úplného počátku s dějem předcházejícím "Cestě Hobita" a trilogii Pána prstenů a zároveň jejím doplněním. Samotné příběhy, které v časové ose tvoří kostru knihy, také postupně odhalují vznik a vzestup zla... Jednotlivé příběhy jsou zde sestaveny spíše formou "bájí a pověstí". Je to dáno hlavně tím, jak kniha vznikala...Podle mě se autor celý život snažil vytvořit svět, který bude nějak ucelený a Silmarillion má být právě tím shrnutím (dokončením). Čte se rozhodně jinak, než následující díly a já bych ji doporučoval spíše fandům, než běžnému čtenáři. Nečetl bych ji ani jako knihu první v pořadí.

mutace
09.01.2013

Pokud někdo chce ztrávit čas nějakým, velmi trýznivě, nudným způsobem, pak tato kniha je skvělou volbou. Tolkien se zde skutečně překonává.