Hobbit

Hobbiti sú pokojamilovní ľudkovia, žijúci v útulných jaskynkách. Sú menší ako trpaslíci, svojími vlastnosťami pripomínajú ľudí, no ich svet je rozprávkový. Dobrodružné rozprávanie o hrdinstve a statočnosti, v ktorom napokon víťazí dobro nad zlom.

Nové, nezmenené vydanie prekladu Viktora Krupu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29755/hobbit-29755.jpg 4.68556
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Slovenský spisovateľ

The Hobbit, or There and Back Again, 1937

Kniha Hobbit

MatoPalkes

Samozrejme LOTR je niekde inde ale stále je vidieť obrovská láska k tomu svetu ktorý Tolkien vytvoril.

teryy95

Bavilo mne to

R47

Dodneska mě mrzí, že jsem se k týhle knize dostal až tak pozdě...

Auguri

Moc hezká a napínavá knížka. Muj vstup do Středozemě.

Vendy1993

U Hobita přeci jen musím dát jednu hvězdu dolů...ale je to spíš můj problém....jde o to, že jsem nejprve četla Pána prstenů a až po čase přišel na řadu Hobit. přeci jen jsem měla nějaké očekávání a trošičku nebylo naplněno....příběh je pořád dobrý, je tam i akce, ale knížka se mi prostě nečetla tak dobře jako Pán prstenů.

Anoell

Příjemné přivítání do světa Středozemě, avšak pro mě již příliš dětské... O to víc se ale teď těším na Pána prstenů.

baltim

Úžasný a do detailu propracovaný vstup do Středozemě. Dobrodružný příběh je hodně čtivý jak pro mladší čtenáře (děti mi to potvrdily), tak i pro dospělé. Podle mě si v něm najdou své všechny věkové kategorie. Víceméně jde o pohádku: Drak, čaroděj, trpaslíci, elfové, obři, skřeti... Zároveň ale Tolkien do vyprávění "ukryl" řadu velkých myšlenek. Hobit rozhodně není tak temný jako Pán prstenů. Určitě se vyplatí číst pozorně, protože v PP je řada jemných odkazů právě na dění v Hobitovi. Díky znalosti tohoto díla vám pak při čtení Pána prstenů dost detailů krásně do sebe zapadne jako mistrovsky vystavěná skládačka.

kikidok

Tohle byla strašně hezká pohádka. Měla jsem pocit, jako kdyby mi maminka četla pohádku před spaním a ataky proto mi strašně dlouho trvalo, než jsem knihu přečetla. Furt jsem u ní usínala. Je to zároveň jedna z těch knih, o kterých po pár stránkách víte, že budou prostě skvělé. Za mě je velká chyba, že jsem viděla nejdřív film a tím pádem jsem věděla jak to dopadne - přesto, že některé věci nebyly s filmem identické. Například Gangalf mi nepřišel tak vážený, jako ve filmu a nebo Thorin mě tolik nevytáčel, jako ve filmu. Myslím ale, že je škoda, že knížka není trošku popisnější. Například nebezpečí, kterému se hrdinové vystavují působí jako lehké překonatelné. Škoda, že kniha není trošku o této napínavé strany delší.