Pan Klarinet

Max Mingus ví, co je riziko, ale práci na Haiti vezme, protože ji nikdo jiný nechce. Haiti je ostrov voodoo a černé magie, kde neplatí žádné zákony a kde se každý musí vyrovnat se svými démony, a je rovněž domovem nestvůry, které říkají pan Klarinet – neblaze proslul tím, že bezpočet dětí odčaroval od původních rodin.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22693/pan-klarinet-22693.jpg 3.873

Max Mingus (1.)

Mr Clarinet (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

Tirisa

Musím říct, že spíš než jako detektivka mě kniha zaujala svým popisem poměrů na Haiti a už z tohoto pohledu jsem si knihu opravdu užila.

machina
23.09.2017

Příběh je teda hooodně zapletený, a o to víc napínavý. :)
Četla jsem to na dvakrát, protože do strany 100 se to nedá číst, to si asi autor teprve rozepisoval ruku. Pokud můžu doporučit, tak čtěte až dál. Naopak těchtěch 100 stran, co přebývá na začátku, bych klidně ještě uvítala na konci, protože se to parádně rozjelo. :)

vanda4094
22.03.2016

na to, že stála 39 korun , mě příjemně překvapila :-)

Gaza92
07.02.2016

Podle popisu a obalu knihy jsem cekal vice voodoo a ne spise politicky zamerenou detektivku. Kazdopadne cetla se dobre.

Krista93277
23.03.2015

Kniha jako detektivka dobrá, trochu moc roztáhlý děj, kolem woodoo to prošlo hodně daleko, ale jinak na to, že se jedná o prvotinu autora, dobrá. Jen bych to prezentovala jako detektivku z prostředí Haiti a nedávala důraz a lákadlo na již zmíněné woodoo. To mě právě nalákalo ke koupi knihy a proto jen tři hvězdičky :-)

mapet85
16.10.2014

Kniha Pan Klarinet je autorovou prvotinou. Dej sa odohráva v exotickom Haiti. Ide o kriminálny román, pričom hlavnou úlohou detektíva Maxa je nájsť strateného syna zámožnej rodiny. Zároveň je príchod na Haiti preňho možnosťou vyrovnať sa s problémami, ktoré prežíva. Pri hľadaní nás autor veľmi dobre zoznamuje s atmosférou Haiti, vnímaním ľudí, celkovým prostredím, takže chvíľami máte pocit, že čítate cestopis. To sa mi na knihe páčilo. Autor využil to, že na Haiti žil a aj jeho matka pochádza z jednej z najstarších haitských rodín.

Samotný príbeh tiež nebol zlý, priniesol určité zvraty a nečakané odhalenia, okrem klasického vyšetrovania a výsluchov je popretkávaná čiernou mágiou a voodoo, ktoré je v tejto krajine veľmi populárne. Páči sa mi postava detektíva Maxa, ktorý je veľmi vnímavý a pozorný sledovateľ. Podarí sa mu nájsť strateného syna v tejto krajine, kde neplatia takmer žiadne zákony, možno ak len zákon silnejšieho ? :)

makhushka
17.07.2014

Ze začátku celkem nuda, ale pak se to rozjede a nemohla jsem se dočkat na závěr, jak to vše dopadne kdo to byl atd. ten konec je opravdu dobrý, vůbec jsem ho nečekala o to více mě bavil.

Astarothh
08.02.2014

Zajímavá detektivní zápletka, trochu politicky laděno. Celkově se mi kniha líbila. Určitě doporučuji ke čtení. Zápletka se řeší kupodivu ne na posledních deseti stranách, ale poměrně dlouho a závěr se nedá očekávat, což já mám ráda.

Rockwood
10.01.2014

Zajímavé počtení. Ke kompletnímu přečtení jsem se sice dostal až na druhý pokus (už ani nevím, proč jsem prvně od toho odešel) a nelituji toho. Temný thriller z oblasti voodoo a černé magie mě uchvátil natolik, že jsem jej přečetl prakticky za jeden den. Je to sice místy trošku silné kafé, ale i tak kvalitní příběh.

evickakyticka
19.11.2013

Většinou ke konci knihy, když dočítám, jsem natěšená na závěr a snažím se ho náležitě si vychutnat. Tady to ale tak nebylo. Spíš mi prolétla hlavou myšlenka, že tuto knihu ani nebudu vědět, že jsem kdy četla....

zdisule
18.11.2013

Myslela jsem, že to nedočtu.

donnell
05.10.2013

Vím, je to povrchní, ale částečně vybírám knihu i podle obalu. Tenhle se mi líbil a obsah mě (naštěstí!) nezklamal, ba naopak! Zajímavý prostředí, poutavý příběh a mě nezbývá než doporučit, určitě stojí za přečtení ;)

petka-2007
24.07.2013

První zkušenost s tímto spisovatel a musím uznat, že styl jeho psaní mi sedí. Fascinovalo mě prostředí, ve kterém se příběh odehrává - opravdu drsné.. Ostatním určitě k přečtení doporučuji.

sarekaslukova
05.07.2013

Škoda že byl tak uspěchaný konec. Jinak to bylo dobrý. Za půlkou knihy jsem pořád ještě nevěděla co si mam myslet. Takový knížky mam ráda. Nejasný děj. Člověk si může udělat nekonečně mnoho konců než dorazí na ten konečný. V tomto případě jsem tento konec neočekávala. Opravdu povedená kniha.

Misan1993
03.05.2013

Recenze fantastická, kniha o něco horší, ale joo,bylo to pěkný čtení :)

bondula
26.04.2013

Detektívka zo zaujímavého prostredia chudobného Haiti. Max Mingus je trocha klišéovitý detektív, inak sympaťák. Dej je vcelku zamotaný, ťažko hádať vopred, čo sa udeje a záver tiež nečakaný. Má to všetko čo by to malo mať, ale žiaľ nič extra navyše.

Bet
29.01.2013

Velmi povedené, moc se mi líbilo.

Berner
11.05.2012

Velmi dobrá kniha... Nemohla jsem se od ní odtrhnout, těším se na kartu smrti... A budu stále hledat podobné knihy. Doporučuji!!!

Charlie Esprit
30.04.2012

Parádní kniha, moc se mi líbila! Doporučuji!

KKK
17.01.2012

Jedna z knížek,kterou ráda půjčuji dál.Líbi se a ráda bych si přečetla Kartu smrti.

Pavo.Klima
24.11.2011

I když žánr detektivky v poslední době čtu poměrně často, tak jsem se dost nudil....Velice neobratně přeloženo. Dějová linka je napínavá a neočekávatelná... Ale takové to lusknutí prsty, kdy Vás kniha strhne, kdy Vás příběh zcela pohltí, u tohoto kusu postrádám.... V originále by možná sexuální jiskření vytvářelo probíjející vlny, voodoo by člověka strašilo, nenávist by přetékala přes okraj poháru.... V originále.... Bohužel překlad mi nedal šanci prožívat příběh, tak jak se má... Katarze nenastala.... Ale Max Mingus udělal i tak dojem sympaťáka - chlapa na pravém místě! Člověka, který ctí životní rytmus a dává čas tomu, aby odezněla jeho vlastní bolest... A tak se do vyšetřování vrhá s čistými (nebo možná spíš se žádnými) úmysly...

Harinka
28.10.2011

Dle mého názoru povedený thriller, sice trochu jiný než jsem zvyklá, ale líbil se mi a mohu jen doporučit!!

Haiti voodoo

Nick Stone