Oheň probuzení

Oheň probuzení https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400425/bmid_ohen-probuzeni-G7J-400425.jpg 4 438 101

Draconis Memoria série

Druhé, brožované vydání prvního dílu trilogie Draconis Memoria. V rozlehlých oblastech ovládaných Kovolodním obchodním syndikátem neexistuje cennější surovina než krev draggů. Po vykrvení v zajetí chovaných či v přírodě ulovených Červených, Zelených, Modrých a Černých draggů lze vydestilovat elixíry, které obdarují závratnými schopnostmi nepočetnou skupinku mužů a žen známých jako Krvožehnaní. Málokdo však ví, že jednotlivé rody draggů chřadnou. Jejich krve se nedostává a válka s Korvantinskou říší se blíží. Poslední naděje Syndikátu se upírají k nejasným zvěstem o existenci dalšího druhu dragga — mnohem mocnějšího, než jsou ostatní — a k hrstce vyvolených, kteří se ho nyní musejí pokusit najít. V příběhu se postupně prolínají osudy tří hlavních hrdinů. Claydon Torcreek, zlodějíček a neregistrovaný Krvožehnaný, se nedobrovolně ocitá ve službě Syndikátu a je vyslán pátrat v neprobádaných pustinách po legendárním tvorovi. Lizanne Lethridgová, prvotřídní agentka a nájemná vražedkyně, riskuje život na výzvědné misi do srdce nepřátelského území. A Corrick Hilemore, podporučík na Kovolodním křižníku, po bitvě s piráty a následně s korvantinskou flotilou dopluje až na kraj světa a do nebezpečí mnohem většího, než mohl tušit. Všichni tři musejí svést neúprosný boj, aby odrazili nástup zničující války, nebo jí padli za oběť. (z host.cz)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Waking Fire , 2016

Deaner
29.12.2018 2 z 5

Tak po 4 měsících jsem to dočetl. Celou dobu jsem se musel nutit abych došel na poslední stránku. Bylo to dlouhé, vleklé a kdyby to mělo o polovinu méně stran vůbec by to nevadilo. Konec byl zajímavý ale jestli druhý díl bude stejně tak tlustý, tak to číst nebudu.

Archie
26.12.2018 3 z 5

Ryan pribeh znovu skvele rozvypravi, drzi se pri zemi a pritom nacrtava epicke kontury velkeho pribehu, aby se, stejne jako v Pisnich krve, nechal v posledni tretine knihy unest do zbytecne rozmachle, mene osobni fantasy, ktera ubira tam, kde byla z pocatku nejsilnejsi. Pokracovat zrejme, stejne jako po druhem Stinu krkavce, nebudu. Nejak jsem samovolne ztratil zajem.

Lila94
22.12.2018 3 z 5

Přestože pojmutí role draků/draggů je zajímavé, na mě je v častokrát dost roztahaný, nic moc se tam neděje, pak nějaká akce či spád a pak zase utlumení. Později jsem se do čtení musela nutit, a to nemam u knížek ráda. Nemá to tu jiskru. Přidat na tempu a zkrátit knihu, a bylo by to hned o něčem jiném.

anid
11.11.2018 5 z 5

Kniha má úžasný námět spojení draků a steam punku(který byl hodně cítit). Všude jinde jsou draci majestátní tvorové, se kterými si není radno zahrávat. Zde se z nich stal dobytek a lovná zvěř, i když si teda majestátnost a nebezpečnost zachovávají
Kniha má zajímavý příběh a je napínavý. Problém je docela sledování 3 postav. Zatímco Lizanne a Clay mají mezi sebou spojení, takže se to dá skousnout. Hilemore se mi zdá mimo mísu. Každý hrdina má trochu jiný nádech žánru. Navíc díky tomuto po intezivní pasáži jednoho se najednou přeskočilo na "nudnou" část někoho jiného. Ano donutilo mě to zůstat u knihy a furt o tom přemýšlet ale "nudnou" pasáž jsem pak docela přeskakovala. Na strhnutí hvězdy to není, ale tak 4.5* bych spíše dala
Navíc autor se nebojí zabíjet postavy :,)

Kakiko
01.11.2018 3 z 5

Přišlo mi, že knize něco chybí. Příběh není napsaný špatně, děje se tam toho dost, ale bohužel se mezi atraktivními částmi děje objevují i pasáže, kde se neděje nic důležitého, což mi normálně nevadí, ale tady mě to místy i nudilo a já si přála, ať už konečně zase proběhne nějaká ta akce.
Z tohoto důvodu knihu hodnotím jako průměr a doufám, že tento díl byl pouze počátkem něčeho velkého, co nás čeká v dalších dílech.

Aires
30.09.2018 3 z 5

Konečně dočteno. Prokousat se touto knihou bylo únavné. Oheň probuzení má vše, co by měla dobrá fantasy mít. Draky, dobrodružství, odvážné hrdiny, velkolepý střet dobra se zlem. Zkrátka je to fantasy jako řemen a na první pohled nad ní milovník fantasy bude slintat blahem. Ale je tu háček. Autor by svým vyprávěním uspal i rozzuřeného draka. Po pár stránkách vám zaručeně začne padat hlava. Možná je to kniha moc obsáhlá, plná popisů a zbytečností. Z šest seti stránek by stačila jen polovina. Závěr je sice fantastický, ale po jejím dočtení už si nepamatuji, co vlastně bylo na začátku. Celé je to monotonní a bez emocí. Příště dejme autorovi napít trochu krve červeného dragga a možná ten příběh trochu nabere spád a výbušnost :)

Lejdy
29.09.2018 5 z 5

Prvních pár kapitol máte dojem, že čtete tři různé knížky najednou. Pak se nitky příběhu začínají propojovat a v poslední třetině už příběh pádí jak splašený kůň a odložit knížku je takřka nemožné. A poslední stránka mě naštvala úplně nejvíc, protože musím čekat do jara, než vyjde druhý díl!

Gedzita
23.09.2018 5 z 5

Prapodivné vynálezy, kolesové parníky, intriky, spanilé neohrožené hrdinky a sympatičtí neohrožení hrdinové, dobrodružné výpravy, líté šelmy, divoši, ztracená města, velké intriky, tajná společenství a... DRACI!!! Je to jak vytuněná verneovka s draky, co chtít víc?

Veronica.Key
18.09.2018 5 z 5

Když jsem vzala knihu do ruky, čekala jsem něco úplně jiného. Ale byla jsem překvapena mile. Co mě asi uchvátilo nejvíc, byl nápad, že draci, které z většiny příběhů známe jako divoká, silná a nebezpečná stvoření, jsou zde chováni na farmách kvůli své krvi. Trošku jsem si vzpomněla na knihu Serafína - tam museli mít draci lidskou podobu a byli utlačováni (něco jako židi u nás za 2.světové).
Každopádně krom nápadu byl příběh vynikající i díky jiným věcem. Velmi se mi líbila všechna místa, charaktery postav, ale i jejich vývoj a pohyb.
Byl dobrý tah autora, že nechal každou kapitolu otevřenou. Celou knihu jsem měla za sebou za 3 dny. Určitě doporučuji. Jen si na to udělejte čas. :D

Dragell
13.09.2018 5 z 5

Velmi těžko se píše hodnocení na knihy, na které byste nejraději pěli ódu a Oheň probuzení jednou z nich rozhodně je. Rozličná prostředí, situace, lidská rozhodnutí. Nakoukneme pod ruky špionky, budeme se plavit na vlnách osudu s Kovolodním křižníkem a vydáme se za dobrodružství do odlehlých, zvěří ovládaných krajin. Dostaneme se do nervy drásajících akcí souboje člověka na člověka, ale i člověka na zvíře, nemluvě o využití až téměř magických schopností po požití krve draggů. Draggové, takové to dračí divoké zvířectvo, jsou už jen velmi příjemnou třešničkou na dortu. Pokud jste milovníci fantasy, pak vám tahle kniha rozhodně nesmí uniknout.

jxr
31.08.2018 5 z 5

Podobně jako ve Stínu krkavce, stvořil i v této knize Anthony Ryan fantasy svět, ve kterém tentokrát fungují parní stroje, kolesové parníky a létají draggové. Stejně je i v této knize ilustrovaná mapa kontinentů a přehled postav v závěru knihy, opět sledujeme několik dějových linek. Hned v úvodu jsme seznámeni s intrikami kovolodní společnosti, syndikátu, kontraktorské společnosti a korvantinské císařské říše ( hodně jsem se v tom topil a na tyto názvy jsem si musel zvyknout…nakonec to šlo ) a jejich honby za mocí a za novým zdrojem pro výjimečné schopnosti krvožehnaných. Schopnosti jako je větší síla, regenerace těla, telepatické komunikační schopnosti a vyvolání ohně se získávají použitím různě ředěné krve draggů, kterých však ubývá a proto je nutné nalézt nový zdroj. Cesta je to nebezpečná, dobrodružná, plná nástrah a pastí…je to však opravdu nový zdroj, bájemi opředený bělokožec nesmírné ceny anebo zkáza všeho? V knize nechybí epické námořní bitvy, špionážní scény plné napětí a objevování tajuplných světů…První dvě části knihy mě hodně bavily – všechny dějové linky byly napínavé a měly spád…. v posledním díle bylo pro mě zbytečně mnoho krve a mrtvol a až neuvěřitelné akce….nicméně závěrečné setkání dvou hrdinů bylo pěkné a čtenáři přivodí chuť do dalšího dílu…

martina1199
23.08.2018 5 z 5

Líbila se mi :-) Perfektně a hodně zajímavě vymyšlený svět; postavy, které si Vás získají a draggové, kam se člověk podívá. Možná trochu pomalejší rozjezd, jak nás autor zasvěcuje do reálií a seznamuje s hlavními postavami, a postava kapitána Hilmoora zatím ještě podle mě nedostala tolik místa, kolik pro ni asi autor připravuje v druhém díle, ale i tak je to jízda! Těším se na další díl :-)

Ookmalej
21.08.2018 4 z 5

Tempo vývoje událostí je sice pomalejší než u série Stín krkavce, ale chápu, že autor musí dobře uvést čtenáře do světa, který vytvořil. Čekala jsem úplně jiný vývoj děje a jsem celkem překvapená. Těším se už teď na další díl.

Pro nedočkavé a cizí jazyky znalé: druhý a třetí díl se dá sehnat v aj, druhý díl lze sehnat online v polštině (a to dokonce i jako audioknihu).

Highlander
09.08.2018 4 z 5

Jednoduše bych to řekl tak, že je to horší než Píseň krve a lepší než následující dva díly Stínu krkavce....

Velmi pěkný mix steampunku a draků, jsem opravdu zvědavý, co nám přinesou další díly.
Musím říct, že mi ten svět moc nesedí... ale to asi proto, že si na něj teprve zvykám. Líbí se mi děj z pohledu tří osob, pěkně to utíká, i když občas mě štvalo to přeskakování z postavy na postavu kvůli většímu napětí... účel to splnilo, ale nevím, jestli nebyla cena moc vysoká - i když jsem to nikdy neudělal, kolikrát jsem měl chuť přeskočit kapitoly až na další kapitolu s danou postavou. :)
Musím říct, že je to pro mě přehlednější než děje Pána věže a Královny ohně... tam bylo postav ažaž.

Je zajímavá myšlenka využití krve draggů jako elixírů pro 'superschopnosti'... nicméně zatím mi to přijde trošku... vratké. I když tam vidím jasně daná pravidla a 'cenu' za její využití... stejně mi to moc nesedí.
Nevím, možná je to jen pocit a možná se to ustálí v dalších dílech. :) Ale to už jsem hnidopich.
Viděl bych to na krásných 85%. :)

P.S. Parádní obálka! (Přijde mi, že to poslední dobou píšu u každé knihy... :D)

Geramon
05.08.2018 5 z 5

skvělé

Tiny24
17.07.2018 4 z 5

Ryan Ohněm probuzení znatelně osvěžil současnou fantasy, ale neudržel tempo, které od začátku nasadil a ke konci mu došel dech. Lehce nadprůměrné dílko, obávám se však, jakých kvalit dosáhne pokračování... Asi to nebude nic závratného.

Ajax_the_dog
14.07.2018 4 z 5

Čtivé, se zajímavým námětem a prostředím, nicméně kvalit Písně krve dosaženo nebylo.

tonysojka
11.07.2018 5 z 5

Pro mne úžasný dobrodružný, steampunkovy román kombinovaný s fantasy, ale mám obavy, aby, jestliže je laťka nastavena tak vysoko, další díly nezklamaly.

Mufurufus
08.07.2018 4 z 5

Nevím, jestli má cenu něco psát k další knize Anthony Ryana, ale osobně si myslím, že asi ne, protože kdo Anthony Ryana a jeho knihy zná, je mu jasné, že tyto knihy pozitivní recenze nepotřebují, protože kvalita těchto knih a jejich autora si čtenáře přiláká sama.
Já se nikterak netajím tím, že mi styl psaní Anthony Ryana maximálně sedí a čtení jeho knih si vyloženě užívám a nejinak tomu bylo i u této knihy, a jediné, čeho jsem mohl litovat bylo to, že nemám poslední dobou tolik času na čtení kolik bych chtěl, protože jinak bych tuto knihu asi přečetl jedním dechem. Maximální počet hvězd však nedávám, protože i když tato kniha byla skvělá, tak přeci jen úrovně Stínu krkavce a především jeho prvního dílu nedosáhla a jelikož si zakládám na objektivitě, dávám 4,5 z 5 a těším se na další díl.

Drafor
04.07.2018 5 z 5