Pamatuji si vás všechny

Pamatuji si vás všechny https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269909/bmid_pamatuji-si-vas-vsechny-f17-269909.jpg 4 712 250

U ledového islandského fjordu leží vesnice duchů... královna islandské krimi přichází s mrazivým thrillerem, poprvé bez právničky Tóry, ale i tak naberete dech až na konci. Když se tři mladí lidé z Reykjavíku rozhodnou, že koupí dům v opuštěné obci v pustých západních fjordech, netuší, co všechno je tam čeká. Co bude odhaleno a co probuzeno. Gardar, jeho žena Katrín a společná kamarádka Líf se chtějí pustit do renovace domu, ale brzy se začnou dít divné věci. Na podlaze se objevují mokré šlápoty, někdo trousí po pokojích mořské mušle, ozývají se podivné zvuky. Mobily se jim záhadně vybijí a loď pro ně má přijet až za několik dní. Jiná cesta z oněch mrazivých pustin nevede. Jsou tu úplně sami. Nebo ne...? V malém městečku na druhé straně fjordu vyšetřuje policistka Dagný spolu se svým kamarádem, psychiatrem Freyrem, sérii nepřirozených úmrtí. Stopa vede do zaprášených archivů s policejními složkami z minulého století. Jak by ale tehdejší zločiny mohly souviset s nedávným záhadným zmizením Freyrova malého syna? Záhady se vrší jedna na druhou a pomalu se začínají propojovat do řetězce děsivých událostí. Příšerná pravda musí být odhalena. Mrtví si někdy pamatují víc, než bychom si přáli...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Ég man þig , 2010

Luca86
12.04.2024 5 z 5

Tak tohle nebyla žádná detektivka, ale spíš horor. Bylo to napínavé jak kšandy, celou dobu jsem se krásně bála a čekala, co bude, nutilo mě to pořád číst dál a dál. Jenže některé věci mi připadaly neobjasněné a z konce jsem měla nečekaně nepříjemný pocit. A tenhle divný pocit se mě chvíli držel.

zbožňuju_knihy
31.03.2024 5 z 5

Dobré počtení, má to spád, konec některé věci vysvětluje, něco málo ne. Duchařina, horor, thriller, detektivka - vše dohromady. Za 5*

čef
28.03.2024 3 z 5

Přečetl jsem kvůli porovnání se seriálem natočeným ze stejného prostředí Islandu, také s plným košem mystéria a duchařství. Musím konstatovat, že obojí mne vůbec nepřesvědčilo, asi nejsem pro tento typ příběhů dostatečně způsobilý. Zvláště když je příběh postaven na takové minele, jako je nepochopení působení inzulínu. Prostě blbost, doufám, že poslední u této autorky, kterou mám jinak docela v oblibě.

Daduna
17.01.2024 3 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale v půlce knihy se mi to podařilo. Kniha má dobrou zápletku a rozuzlení jsem nečekala. Každopádně mi tam něco chybí, něco je nedokončené a asi si další knihy od autorky nepřečtu.

Anulean
12.01.2024 4 z 5

Jedna hvězda dolů za kostrbatý překlad, jinak jsem se ale ke konci nemohla odtrhnout. Něco se úplně nedovysvětlilo, ale rozuzlení se mi líbilo.

martiline
25.10.2023 2 z 5

Čekala jsem detektivku ... a on horor spojený s duchařinou.
Nelíbilo se mi to. Autorka sice píše skvěle, že by se to i dalo, ale tak nějak jsem listy přeskákala až nakonec a byla jsem ráda, že jsem to udělala, protože se vlastně nic převratného nestalo ... a když, tak to byla jen záhada.

alca-212
15.10.2023 3 z 5

Od autorky mám rozečtenou sérii s Freyjou a Huldarem. Moc se mi líbí, tak jsem čekala spokojenost i u této knihy. Bohužel. Neoslovila mě. Zhruba od půlky se hrozně táhla, trvalo mi, než jsem dočetla. Škoda...

m2056
15.09.2023 3 z 5

Pěkný příběh málo postav dobrá zápletka ale zase nic převratného ale čte se to dobře.

pavel9410
01.07.2023 4 z 5

Napinave to bylo, ne ze ne, ale porad jsem tak nejak cekal, kdy se to cele logicky vysvetli a ono ne.

Kerriova
11.05.2023 4 z 5

Na začátku mě trošku rušilo hopsání z jedné dějové linie do druhé, ale po dvou třech kapitolkách mě to chytlo a já jela jak vzteklá. Jak by řekla Mia v Pulp Fiction To je žrádlo! Prostě super, nabíralo to obrátky, strašidelné to bylo, mozaika do sebe zapadala, nemohla jsem přestat číst, potřebovala jsem vědět, co bude na dalších stránkách Do poslední chvíle naprostá paráda. Pak přišel závěr. A ten to zabil. Co to sakra bylo?! Žádné jasné vysvětlení, prostě střih a hotovo, skončili jsme. Tak takhle tedy ne... Ale vzhledem k tomu, že jinak měla knížka spád a napsaná byla pěkně, rozhodně se podívám na další dílka téhle autorky. Tuhle můžu taky doporučit, jen z toho závěru opravdu nejsem moudrá.

Pampalini
06.03.2023 3 z 5

Hodně spletitý příběh odehrávající se ve dvou rovinách. Ty se ke konci spojí, staré křivdy se vyřeší. Záhady se rozpletou. Yrsa ukazuje v čem je silná, v propojení minulosti s přítomností, schopností překvapit dobrým detektivním příběhem v skvělém a zajímavém prostředí. Co jí nejde, je duchařina. Takhle se to nedělá, chybí atmosféra, situace se zbytečně netahují, pointa mizí. A nakonec ten pocit, že ne vše bylo vysvětleno...

Lusa
10.02.2023 5 z 5

První kniha od Yrsy kde jsem se bála od začátku do konce, ale zároveň mě to i nadále nutilo číst dál a přijít tomu všemu na kloub.

Pišta33
28.01.2023

Nejsem fanouškem S. Kinga a toto je přesně ten styl. Knihy s Tórou mě bavily, toto ale ne, odkládám po přečtení necelé poloviny

Artep25
23.01.2023 3 z 5

Na to ,že to byl thriller tak tam bylo dost duchařiny .To zase tak moc nemusím .Spíše kombinace hororu a thrilleru bych řekla, že to je .

koniklecka
19.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Moje první setkání s autorkou. Po dlouhé době mě zaujala "detektivka" že severu. Do strany 100 se to pomalu rozjíždělo, ale atmosféra knihy mě udržela pokračovat. Pak to byl celkem napínavý nářez plný nevysvětlených jevů. SPOILER: A proto právě nakonec jsem byla dost překvapená a zklamaná, že se nic nevysvětlilo a fakt to bylo vše hozeno na duchy. To není úplně můj styl. Mám ráda reálný základ těchto mysteriózních věcí. Tak mě to i odradilo číst něco dalšího od této autorky, abych zas nebyla zklamaná.

etell
09.01.2023 5 z 5

Yrsu môžem! Vďaka čitateľskej výzve som ju objavila začiatkom roka 2022, keď som začala jej sériou, v ktorej vystupuje advokátka Tóra (knihy ma dostali). Po prečítaní tejto série som mala nutkanie pokračovať jej knihami a som rada. Kniha je správne mrazivá, príbeh vás vtiahne. Spôsob, akým spisovateľka píše mi veľmi vyhovuje. Viac osudov, ktoré sa v závere knihy spoja a vznikne veľké rozuzlenie. Veľmi som bola zvedavá, ako to celé skončí a 1x sa mi stalo, že som naozaj ani netrúfala hádať. Všetko do seba zapadlo. Jedna postava ma mrzela, že skončila, tak ako skončila...ale nechcem prezrádzať. Trochu ma mrzí, že v mojom okolí nie je nikto, kto by súbežne so mnou čítal, že by sme si vymieňali myšlienky a postrehy...dalo by sa okolo tejto knihy veľa narozprávať. Knihu odporúčam. Je napínavá a tak ako som nižšie v komentároch čítala...tiež som v byte bola citlivejšia na každý zvuk.

malina097
01.12.2022 1 z 5

Tak nejak nevim,rozhodne jsem četla lepší knihy,abych byla uprimna tak fakt nic moc spíše zmatek…..Škoda.

Sixao
11.10.2022 5 z 5

Yrsu jsem objevila letos v únoru a její knihy mě zaujaly natolik, že mám teď v říjnu přečteno všechno, co u nás zatím vyšlo. U téhle knihy jsem musela ponocovat, abych se dozvěděla rozuzlení a zejména osudy dvou ztracených chlapců. Místy byla kniha správně mrazivě strašidelná až hororová. Napětí jsem si užívala, jen jsem pak měla mnohem větší potřebu svítit. A podívat se do dveří otevřených do chodby taky nebylo jen tak :) Závěr u Benniho a Bernóduse byl vcelku uvěřitelný a méně zašmochrdaný než např. Plavba smrti. Ostatní záhady by si zasloužily podrobnější vysvětlení. Těším se na další Yrsiny knihy.

princesse
30.09.2022 3 z 5

Inu ... Island! Hodně šedivé, ponuré, mrazivé a to se odráží i v postavách. Namrzlí všichni řádně. Já bych se tam zbláznila a nedalo by mi to téměř žádnou práci. Duchové nejsou moje krevní skupina a občasná krkolomná slovní spojení ... Zkrátka překlad tomu také moc nepomohl. Ale dám Yrse ještě šanci, zkusím Tóru.
Mimochodem, nevím jak to máte vy ostatní, ale názvy a jména obvykle přelouskám jednou, pochopitelně si většinu nezapamatuji, takže pak už nečtu. Jen přelítnu okem a někdy i vím o kom - čem je řeč. :-)

Margerite
20.09.2022 3 z 5

Knížka je fajn, bohužel ji sráží příšerný překlad. Za ten hvězda dolů.