Padesát odstínů tymiánu

Padesát odstínů tymiánu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374635/bmid_padesat-odstinu-tymianu-WYL-374635.jpg 4 60 28

Příručka zahradnické magie pro středně příčetné. Sympatický fantaskní příběh plný koček, z nichž některé jsou dokonce korunované!

Sandalkar
10.01.2024 4 z 5

Jemna, ceska divci fantasy knizka. Neco v ni najde milovnik kocek, humoru (jizlive a pubertacke poznamky, hratky se slovy) i klasicky fantasy ctenar. Prala bych ji, aby vic prorazila.

Ps.: jedna hvezda dolu za nazev, ktery odkazuje na popularni "soft porno" serii, ale pribeh Tymiany to nema zapotrebi...

janca6129
29.06.2023 5 z 5

Velmi milá a zábavná, pohádkově laděná dívčí fantasy. Pobavila jsem se i odpočinula zároveň. :)

pahorkatina
28.05.2023 2 z 5

S knihou jsem strávila vcelku příjemné odpoledne, je to odlehčený příběh, který Vás vezme na trip i do podsvětí, kde dějová linka osvěžujícím stylem laškuje s mytologií. A to je všechno. Pokud od knihy očekáváte zamyšlení mezi řádky, nebo barvitý, rozvinutý jazyk, trampoty princezny Tymiány pro Vás budou jen letmým závanem vůně bylinek, bez toho, abyste si z nich mohli uvařit poctivý čaj, který si budete labužnicky plnými doušky vychutnávat.

Malarkey
18.04.2023 4 z 5

Máte chuť na nějakou odpočinkovou knihu, ale zároveň se nechcete ochudit o žánr fantasy? Tak Padesát odstínů tymiánu je přesně pro Vás.

Ano, na první dobrou kniha může působit jako, že je spíš určena pro dámské publikum. Nicméně musím uznat, že jsem se u ní skvěle bavil i já. Hlavní hrdinka Tymiána je taková klasická rozverná princezna dnešní doby, která má radost z malicherností a otravují ji vážné věci.

Jenže její příběh z Tymiánového království je napsán s takovou lehkostí, že Vás baví otáčet stránky a číst, dokud se nedostanete na konec. A samotná velice hezky nakreslená obálka nebo zpracovaný vnitřek knihy s dalšími ilustracemi tu radost ze čtení vysloveně podporují. Tohle je opravdu kousek, který Vás pohladí na duši, potěší, pobaví, zaujme a napne. A i přesto budete vědět, že tohle špatně dopadnout nemůže.

Vždyť kdo by chtěl napsat knihu, kde by veřejně trápil koťátka? Já teda rozhodně ne. Proto jsem rád, že tu kočky mají takovou důležitou úlohu. Pro člověka, kterým se prohání instagram plný koček, je to balzám na duši.

Janeyx21
18.01.2023 4 z 5

Moc pěkný a svěží příběh pro milovníky oddychové literatury. Mňau.

Dym
10.10.2022 4 z 5

Skvělý oddychový příběh plný praštěného humoru. Krásně jsem si u ní odpočinula

Metla
21.06.2022 3 z 5

Zlákána komentáři několika svých oblíbených (a také obálkou a parodickým názvem, co si budeme nalhávat) sáhla jsem po této sympatické knížce. Zpočátku mi docela sedla, působila úsměvným a uvolňujícím dojmem, jaký jsem potřebovala. Bohužel můj zájem brzy vyšuměl a dočítala jsem na setrvačník. To je tak: v době, kdy libovolná vševidoucí a všemocná entita rozdávala romantické cítění, já zrovna stála ve frontě na potřebu... potřebu napínavých krváků, vizí budoucnosti a tak dále. Kolem fronty plné dívek a žen jsem asi prošla, něco málo mi ulpělo za nehty u nohou. Nepatrné množství. Tenhle týden mi sestra pustila svůj oblíbený film se slovy "Krásný chlap, krásná příroda!"... a já se u toho milostného tokání fakt zoufale nudila, má dřímající pozornost se probouzela jen ve chvílích, kdy si on sundal tričko. Tím vysvětluji své nižší hodnocení. Pár vtípků pozvedlo koutky, sdílím s autorkou pozitivní vztah ke kočkám, ale "Padesát odstínů tymiánu" je dle mého názoru růžová fantasy kravinka spíše pro dospívající slečny. Víte, jakou otázku jsem na ulici slyšela, když mě lidé měli oslovovat "slečno"? Už to bude více než čtvrt století a já si ji pamatuji zcela přesně: "Mladý muži, nevíte, kde je tady věznice?"
Kompatibilita s dílkem Zdenky Pšeničkové byla tedy nejspíš předem vyloučena. Těch pár hodin ve společnosti Tymiány ovšem nelituji a oceňuji také ilustrace. 65%

M.C.SMITH
15.12.2021 5 z 5

Nebesa! Další kniha, u které jsem se málem potrhala smíchy.
Je to taková pohádka, zprvu jsem příběhu nedávala moc velké naděje, ale pak jsem byla nadšená. Kniha je vtipná a je to taková kravinka, která má pobavit.
Doporučuji všem, co se chtějí zasmát.

Andi
03.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Slibně našlápnuto, ale pak se mi už příběh nelíbil. Tím nemyslím, že by to nebylo dobré, náhodou je to skvělá a nestandartní pohádka, u které se nasmějete, ale nakonec udělat z černých mágů klaďase, je pro mě přes čáru.

broskev28
27.06.2020 4 z 5

Na rozdíl od jaroiva jsem se k této knize dostala jedině díky názvu - kdyby se jmenovala třeba Mateřídouškové království nebo Kterak princezna Tymiána šla neochvějně za svou láskou, vůbec bych ji nevzala na vědomí, tím spíš, když jsem o autorce doposud neslyšela. Právě ten připitomělý a profláknutý název v kombinaci s ilustrovanou obálkou mě přinutil zastavit se a knihu si aspoň prohlédnout.
A pak už to šlo ráz naráz. Nebyla to zas taková pecka, jakou některé komentáře popisují při poslechu audioknihy, ale určitě tam bylo dost vtipných momentů a já se bavila. Pampeliška i baron, Micka a Liliana, zkrátka dostatek zajímavých postav (i věcí), které vás při čtení zaujmou a mnohdy překvapí (o Knize, Tužce, Gumě, Bělítku a Skartovačce osudu už tady byla řeč).
Ovšem četla se mi tahle malá knížečka dost obtížně, protože jsem nechtěla poničit vazbu brožovaného vydání a netroufla jsem si knihu opravdu pořádně rozevřít . . .

"Je mi už pěkných pár set let, víš? Už nevidím jako zamlada, je to tak těžké, áchich . . . kdybys jen tušila! Všechno jde poslední dobou od desíti k pěti . . . brzy mi dají padáka, to je jasná věc. Nasadí sem nějakou mladou žábu, to já znám. Tu bude zajímat tak akorát, jak balit vodníky a kvákat s bludičkami o tom, která z nich má šaty upletené z jemnější mlhy. Ale já, já tohle vždy dělala pečlivě a bezchybně, přísahám. Věnovala jsem tomu celý život. Ale jak má člověk odvádět dobrou práci, když na ni nevidí, no uznej sama."

š.m.i.k
24.04.2020 5 z 5

Moc příjemně se mi to audiočetlo. Pohádka trochu jiná, ale zajímavá i vtipná, trochu se "zakukleným" poselstvím, že svůj život máme opravdu v rukách jen my sami. Líbilo ;)

jaroiva
10.04.2020 5 z 5

Nevěřila bych, že na stará kolena budu ještě poslouchat pohádky a navíc bez dechu visíc na každém slově. Kdyby neměla ta knížka tak blbej název, byla bych si ji přečetla už tak o dva roky dřív. Takhle mě zaujala až na druhý pohled - když jsem ji uviděla v novinkách mezi audioknížkama.
Takže láska na druhý pohled...
A jak běžně neposlouchám audioknihy opakovaně, dovedu si představit příležitost, kdy budu mít chuť si alespoň kousky pustit znovu.
Zaposloucháte-li se, zjistíte, co se stane, když tak trochu jiná princezna vezme osud do vlastních rukou a na pomoc si k tomu vezme třeba kočku.
Jestli tohle vyšlo autorce v 25 letech, pak myslím, že se od ní můžeme dočkat ještě zajímavých věcí. Ukládám Zdenku Pšeničkovou do oblíbených autorů.

kolacky
18.03.2020 4 z 5

Mňau, dost dobré počtení...

anmaride
05.02.2020 4 z 5

Název blbej, ale v rámci svýho žánru je to příjemná oddychovka s několika zajímavými momenty. Pěkná atmosféra. Pro mladý holky dle mýho fajn.

Ctenář911
15.01.2020 3 z 5

Musím vyjádřit své mírné zklamání nad touto knihou. A to proto, že se neubráním srovnání s autorčinými dřívějšími díly "O bázlivém strašidýlku" a "O malém tučňákovi a jiné pohádky". Autorka se v této knize odklonila od znaků tradičních pohádek a vložila do ni humor, kterému já až tak nehovím. Avšak za přehršel koček dávám slušné 3 hvězdičky a s nadějí vyhlížím další knihu, od níž očekávám návrat ke kořenům zapuštěných prvními dvěma knihami.

Chytuš
05.10.2019 5 z 5

Roztomilá oddychová pohádka o trochu jiné princezně, zvláštním království, Knize osudu, Tužce osudu, Gumě osudu, Bělítku osudu a Skartovačce osudu a těch mnoha a mnoha dalších věcech, co jen je možné vymyslet... A nezapomínejme na školu mágů, podsvětí, Zapisovatele osudu, Kerbera, Sfingu a hlavně Micku! Takhle to zní šíleně zmateně, ale já si tuhle pohádkovou jízdu moc užila. Bylo to svěží, bylo to vtipné, romantiky tak akorát - knížka přesně na deštivý víkend...
"Bělokněžník? Ne... ne... Já jsem mág. Všeobecná škola, bez zaměření, rozumíte. My umíme všechno. Ale nic dokonale." str. 147

RyonMathrin
09.06.2019 5 z 5

Nápadité, humorné. Straky opět příjemně překvapily málo známou a kvalitní autorkou. Přestože zřejmě nejsem cílová skupina (YA holka), jsem knihou nadšen. Na první pohled trochu provařená zápletka se rozvinula v dobrodružství plné neotřelých nápadů. Líbilo se mi fungování magie, propojení… Také idea Zapisovatele dodala příběhu zajímavé rozměry. A hlavně ten styl… lehkost, humor a přitom v těch správných momentech napínavost… nádherně se to četlo. Romantický, ale nijak sladký konec taky potěšil.
Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale celkový dojem z knihy je tak fajn, že dávám 4,5 hvězdy a zaokrouhluji nahoru. Doporučuji.

Alex.rrr
26.04.2019 4 z 5

Velice pěkně napsaný pohádkový příběh. Autorka krásně zvládla prolnout současnost s pohádkovou říší. Hlavní postavy byly vtipné a hned jsem si je oblíbila jak princeznu, tak roztomilého černokněžníka. Moc povedený příběh plný důležitých koček :).

vojtech5365
11.03.2019 5 z 5

Moc příjemné čtení, zvláště pokud jste milovník koček. Hlavní postava ukecané princezny je sympatická a vtipná. Líbilo se mi, jak se autorka zhostila nadpřirozené tématiky, zejména pak představy jiných světů. Asi nejsem úplná cílovka ale můžu říct, že mi kniha velmi zpříjemnila pracovní víkend. Škoda jenom toho názvu.

Ignis
03.02.2019 4 z 5

Kočky, sympatická hrdinka, vcelku zajímavý příběh, mírný humor, co víc si může člověk přát?

česká fantasy fantasy dívčí romány

2018  84%Padesát odstínů tymiánu
2015  67%O malém tučňáčkovi a jiné pohádky
2013  70%Ve stínu temných křídel
2016  40%O bázlivém strašidýlku

Kniha Padesát odstínů tymiánu je v