Padesát odstínů ostudy

Padesát odstínů ostudy https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180556/bmid_padesat-odstinu-ostudy-Qve-180556.jpg 3 128 49

Nebezpečně vtipná parodie Strhující parodie o temných touhách v každém z nás… Když se dvaadvacetileté budižkničemu Anna vydává na pohovor s mladým podnikatelem Earlem Grayem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Earl Grey je pohledný, bohatý, má největší penis na světě a velkou firmu a vlastní vrtulník, je chytrý a… tajemný. Naivní husička Anička si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Earl Grey není vůči jejímu pseudointelektuálnímu blábolení a věčně vraženému prstu v nose imunní a připouští, že po ní také touží – ovšem za vlastních, specifických podmínek…... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shames of Earl Grey: A Parody , 2012

takana
19.05.2019 2 z 5

Dalo se to číst, ale souložit na dinosaurovi a v jednom týdnu těhotenství cítit pohyby bylo na mě už dost.

Doubravka1975
23.04.2019 5 z 5

Hrozná kravina, ale tak taky je to parodie. Parodie na Padesát odstínů šedi, ale já se pobavila a chvílemi se smála i nahlas.

Mergirus
02.02.2019 2 z 5

Bohužel jsem se nesmála, ale jen usmívala. Je to taková odpočinková četba.

DK197
17.07.2018 4 z 5

Parodiím se vyhýbám, většinou, neboť se mi málokdy trefí do noty, ale tohle... :D :D Zatoužila jsem po oddechovce. A dostala správně ulítlou sexy parodii. Jupí. :) Ale ten konec ala pokračování ve vesmíru bych vystřihla. :)

pobijecmuch
26.02.2018 5 z 5

Kdo nerozumí humoru, nebo je fanoušek blábolů E. L. Jamesové, tak ať to raději nečte. Toto je "kouzelně střelená" kniha, kterou lze zařadit k filmům jako jsou např. Žhavé výstřely. Kdo se chce hodně zasmát, tak jen doporučuji. A hodnocení? No přece pět hvězd, ať nám ty anonymní autorky odpadů třeba prasknou.

knedlik
24.02.2018 5 z 5

Ano, ano, ano! Takhle má dle mého vypadat parodie - strefovat se do všech těch bolavých míst originálu a dohnat je ad absurdum. A to v Padesáti odstínech ostudy, dámy a pánové, všechno je! Banálnost a béčkovost děje, hlavní postavy s ještě stupidnějšími vnitřními monology než které ze sebe vyblila E.L. (a přiznávám, první výbuch smíchu se u mě dostavil už při přečtení jména hlavního hrdiny), i ten styl psaní. Kniha velmi rychle ubíhá - stejně jako originál, ačkoliv zde přesně v té zkrácené podobě, v jaké originál měl být psán; utahuje si nejen ze samotných Odstínů, ale i z podobných blbin (fanoušci prominou) jako je Stmívání. Je skvělá, její četba vám zabere jeden dva večery a vnese do vašeho života, když už nic nového, tak alespoň jakýsi pocit literárního zadostiučinění.
Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdami :-)

PS: Chtěla jsem vám zaspoilerovat, co mě rozsekalo nejvíc, ale nakonec jsem se rozhodla, že to nikomu nepokazím, protože toto nevymyslíš. Užijte si!

encyklopedie
12.01.2018 5 z 5

....tady musím podpořit trudoše a všechny pětihvězdičkáře. Člověk se musí umět bavit... a tahle parodie není o ničem jiném... řekl bych, že si tohle přečtu znovu ... a budu se smát knize i všem přítomným škarohlídům .......

trudoš
10.01.2018 5 z 5

Dokonalá parodie. Sice tenhle názor asi nebudou sdílet lidé, jejichž smysl pro humor nikdy nepobral Bláznivé střely nebo Žhavé výstřely, ale to mém dojmu nic nemění. Možná to má co dělat s tím, že mi prodejnost Odstínové trilogie navždy zůstane záhadou a nudné chvíle, které jsem nad ní strávil, byly touto novelou bohatě vynahrazeny. Nečekal jsem příliš, ale Andrew Shaffer mě dokázal rozesmát už úvodním odstavcem a vydrželo mu to až do poslední stránky.
První polovina příběhu si střílí hlavně ze samotných Padesáti odstínů, později se však zcela vymyká kontrole a doslova eskaluje v ty nejbláznivější situace. Velkým kladem je prostořeká hrdinka Anna, která podléhá šarmu multitutymilionáře Earla Greye. Ovšem nenechá si nic líbit, taky je to holka z farmy a ta ví, kam se točí svět. Jen má trochu moc nadšení pro výtahy (páč se s nimi nikdy nesetkala) a panickou hrůzu z létání (aby ji nespálilo slunce). Spojení „kouzelně střelená“ ji jen okrajově vystihuje, což ostatně platí pro celou knihu.

ziggrrl
07.10.2016 2 z 5

(26. 3. 2014) Při čekání na třetí díl Padesáti odstínů se mi zastesklo po hlavních hrdinech, tak jsem si řekla, že zkusím Christiana Greye vyměnit za Earla Greye a Anu Steele za Annu Steal, ten rozdíl nemůže být tak velký ;-)
Než našel autor vydavatele, zveřejňoval tuto knížku na internetu pod názvem ‚Fifty-one Shades'. Přečetla jsem si první tři původní kapitoly, které jsou na netu stále k dispozici, a lámala jsem se smíchy.

Po vydání knihy došlo samozřejmě k nějakým změnám, ani další kapitoly už nejsou tak vtipné (čteno v originále), hlavně poté, co opustili hotel. Něco málo přes sto stránek stačilo ke shrnutí všech tří knih. Kdo četl Padesát odstínů a ságu Stmívání a má trochu přehled v hudbě a kinematografii, tak by tuhle knížku mohl ocenit. Situace i humor jsou hodně přehnané, ale to je prostě parodie, navíc trefně vypichuje to, co bylo již v originálních Padesáti odstínech přehnané nebo nedomyšlené. Některé věci jsou dokonce realističtější, než v „dokonalé“ předloze :-)

Určitě se chci ze zajímavosti podívat, jak vypadá výtisk a překlad pro ČR. Je tam totiž spousta slovních hříček, těžko přeložitelných narážek a názvů songů, a celkem pochybuji, že si s translací někdo dlouze lámal hlavu.

Kdyby příběh pokračoval stejným tempem, jako prvních pár kapitol, neváhala bych dát klidně o dvě hvězdy víc. Škoda.

ElfkaEleanor
26.07.2016 2 z 5

Kniha pobavila, nez se vtipy zacaly opakovat. Takze prvni pulka super.

Priznavam bez muceni, ze originalni knihy jsem necetla, snad i proto mi tato parodie prisla jako zesmesneni Stmivani. Tuto podobnost necht vsak posoudi povolanejsi.

z1631984
23.06.2016 5 z 5

Naprosto absurdní ptákovina, ale přečteno za pár hodin. Pobavilo.Místy hodně přitažené za vlasy např. soulož na jedoucím dinousarovi, střílení bazukou na auto pronásledovatelů.....atd. :)

Eliot30
06.03.2016 1 z 5

Střeštěná parodie

adrianna0305
28.02.2016 3 z 5

Že to bylo hloupé? A proč neee? Vždyť to bylo inspirováno 100× horšími knihami, ve kterých ta blbost byla trapná, zde byla pro změnu vtipná :-D

Lorenson
10.01.2016 3 z 5

Hrozná blbost, ale pro ty, co se chtějí zasmát vřele doporučuji. Celý děj je zkrácená parodie na odstíny. Absurdní situace jsou tak těžko uvěřitelné, až se tomu čtenář musí prostě zasmát.
Pro vážné čtenáře.. velmi jednoduchý text vám asi zkazí dojem z knížky.

todilka
17.12.2015 2 z 5

Myslela jsem, že se zasměju víc...

prcekp6
04.08.2015 3 z 5

knížka se četla velice rychle, ale eště větší kravinu jsem v životě nečetla :D a u některých pasáží jsem se až zarazila jak tohle mohl někdo vymyslet :D :D

Dannielle
13.07.2015

Tak tedy něco tak stupidního jsem ještě nečetla. Naprosto bez fantazie a humoru . Prostě trpas

Janea777
04.03.2015 4 z 5

Četla jsem paralelně originál i tuto parodii na čtečce a dělalo mi potíže rozlišit, kterou z nich zrovna čtu. Originál je totiž tak blbý, že paroduje sám sebe. Na tomhle se mi líbilo, že to bylo tak milosrdně krátké.

Lenka.Vílka
26.01.2015 5 z 5

Zajimalo by me, proc autor knihu napsal. Ten jeden konkretni duvod, proc si rekl: "udelam si srandu zrovna z tehle knihy"...pochybuju, ze ji budou cist ti, kterym se nelibil original...ale taky si nejsem jista tou druhou polovinou, ktera je ze serie nadsena (ja zatim cetla jenom prvni dil a libil se mi). Takze ted jde jenom o to, jestli si lide dokazou udelat legraci z toho, co se jim libi a jestli to proste prekousnou. Nekdo tady zminoval zhave vystrely a to je presne ono. Mam moc rada film takova normalni holka, ale zboznuju bulsit. Asi tak nejak...jestli je kniha vulgarni? To zalezi na slovniku kazdeho z nas, me to neprislo. Je vtipna? To teda rozhodne jo! Nelituju, ze jsem cetla...

Lorrainee
07.10.2014 5 z 5

tak tohle se, bez urazky ( a nebo se urazte jestli vas to potesi), muze nelibit jen nekomu kdo se bere az moc vazne a prez svoje ego si nehodla pripustit ze nekdo vidi neco jinak a nedokaze si udelat srandu sam ze sebe.
Brecela jsem u toho smichy a rypani do stmivani se povedlo kdyz se veme v uvahu ze originalni odstiny jsou psany puvodne jako ff ke stmivani.
Je to neskutecne prehnane, a garantuje ze pokud se povznesete nad to ze si to strili z ty ubohy modly, budete se rezat smichy! A pak se pripojte do Greyovy kampane proti "rezani v opilosti".
Ja rozhodne doporucuju protoze vedle tohodle se muze jit original zahrabat uplne. Ne ze uz ted by u me nemel pomnicek :D ten mel uz po prvnich kapitolach a dal jsem tam zasadila koprivy :D