P.S.

P.S. https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1885 608

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

domihruzkova
18.10.2019 3 z 5

Co k tomu vlastně napsat? Nedozvíte se nic, co už byste dávno nevěděli.

Booky84
04.10.2019 3 z 5

Fajn oddechovka se zajímavými ilustracemi.

haki34
23.09.2019 3 z 5

nalezena v knihobuce...tak jsem si řekla - ouha, nová knížka, od Geislerky a v knihobudce ? jdu do toho...
a nejdříve klady : moc se mi líbil formát knížky, záložka, "gumička" na stažení knihy a případné použití jako druhá záložka...dále kresby a ilustrace Lely Geislerové, minimálně ty dvě hvězdy z mého ratingu patří jí...
ale ten text..Aňa promine, fakt o ničem a ještě pořád dokola...nevím proč, nějak mi to přpomínalo HalinuPawlovskou, kterou mám moc ráda...šupnu tam lásku, šupnu tam nějaké to dětství, do toho jídlo, pak pořád nějaké narážky, že má Aňa problém sama se sebou, svojí postavou a jak vypadá (pro nás, co váha občas ukáže i cifru nad 90 :P velice potěšující stesky od někoho, kdo má problém, že se málem nevlezl do velikosti 34 !!! na zabití, no ne ???)...ale výsledek není ono..kde Halina jede jak nůž do másla, provazuje, míchá a směs je lahodná, tady Ańa vytváří něco, což mi přijde změť napsaná jen proto, že musela...tak tam něco naboucháme, a ono to nějak dopadne...
..podle dělení do roků jsem pochopila, že to možná psala 5let, nebo jen ty zážitky a myšlenky posbírala z 5 let ??
jednu dobu se rozplývá nad osudovou láskou svého muže, o kus dál zas nad miminem, které jí sice roste v břiše, ale osudový muž už je tatam, ani o něm pes neštěkne a tak jsem si nějak vzpoměla, že Ańa vlastně řešila i nějaké vztahvé peripetie...
nu což..nic převratného jsem nenašla, žádná myšlenka mě nějak neoslovila..Aňu mám jako herečku ráda, kniha na tom nic nemění...doporučuji jako jednohubku k odpoled. kafi a kochejte se zejména obrázky :)
za mně nejlepší "kapitolky" : list tatínkovi z Karlových Varů (to jako fakt se takhle paří ?? no fajn...) a pak pár hezkých těhu/maminkovských pocitovek...(ale když už potřetí mele to samé, tak je toho zase moc...snad mi rozumíte...)
vracím do knihobudky...

chaera
22.09.2019 2 z 5

Do knihy jsem se pustila bez jakýchkoliv očekávání. Čte se to dobře, rychle, párkrát jsem se nad fejetony i pousmála. Jenže témata se v jednom kuse opakují a za polovinou už jsem měla nutkání knihu odložit, protože jsem se zkrátka nudila. I přesto jsem ji ale zdárně dolouskala až do konce - podruhé už však po knize nesáhnu. 2.5/5

ttpnkov
07.09.2019 4 z 5

Jako herečka je Aňa bravurní. Jako fejetonistka je skoro stejně tak dobrá. Musím říct, že jsem se během čtení zasmála i zasmutnila. Pro mě velké překvapení, ke kterému se dost pravděpodobně budu vracet.

NicolMark
29.08.2019 4 z 5

Fejetony vycházející v časopise jsem nesledovala, a hlavně jsem o nich ani netušila – takže pro mě byla tato kniha takové překvapení. Tím, že se nejedná o souběžný příběh, tak se motivy a témata ve fejetonech občas opakují. Ale to už je úděl souboru, poskládaného z časopisových sloupků – čteme o všem a o ničem.

V textech se Aňa odevzdává – popisuje svůj život, zkušenosti, myšlenky, přání i sny. Prezentuje se jako obyčejná, normální žena s běžnými problémy a zároveň s pozitivním pohledem na svět. Některé věty mi vykreslily úsměv na tváři, jiné mi naopak vehnaly slzy do očí. Možná bych ocenila, kdyby se Aňa více otevřela a tolik neskrývala – ale tím by se ztratilo kouzlo svižnosti a lehkosti. Za mě to bylo příjemné čtení.

PS: Některé věty se mi doteď vybavují v mysli, a asi tam i dlouho zůstanou.

domino1701
24.08.2019 4 z 5

Vtipné fejetony herečky, docela jsem se pobavila, kniha mě překvapila :). Nádherné ilustrace a celkové vizuální provedení knihy. :)

Jonna
19.08.2019 3 z 5

Kniha mne mile překvapila, nečekala jsem nějaké hlubokomyslné úvahy, a autorka se jich i tu a tam dopustila. Spiš asi osloví ty, kteří už něco mají za sebou, případně mají děti. Místy jsem se nudila, měla jsem pocit, že zhruba po půlce, dvou třetinách, už nemá autorka co říct, ale natahuje to, aby to vyšlo na knihu. Nejlepší na celé knize je její vizuální stránka.

Evka27
13.07.2019 2 z 5

Kdysi jsem četla Teri Hatcher a to byla hrozná slátanina. Od té doby moc nevyhledávám rozumování hereček, ale dalo se to. Moc se mi líbily ilustrace i zvláštní vazba knihy.

tabaluga
07.07.2019 3 z 5

Takové oddechove čtení, fejetony rozdělené do pěti let, kdy autorka zažívá různé okamžiky, které ji ovlivňují...přišlo mi to jako povídání především o lásce, která má sto různých podob..grafická stránka knihy mne nadchla...

oblakaknih
05.07.2019 3 z 5

Knihu P. S. jsem začala číst bez jakýchkoli očekávání. Kdyby ji neměla doma moje mamka, nikdy si jí nevšimnu.
Příjemně mě překvapila.
Tento typ knihy jsem četla v květnu (Jakub Kohák – Kůly v plotě). Ta se mi líbila o něco víc.
Styl psaní mi moc vyhovoval. Díky tomu, že jsou fejetony krátké, se kniha četla skvěle a rychle.
Nejspíš bych si ji užila více, kdybych byla starší.
Kniha je nádherně zpracovaná, doplněná skvělými ilustracemi.

BuchtaMaková
03.07.2019 2 z 5

Mě knížka nesedla. Celkem o ničem. Témata jednotlivých fejetonů mi nic nedaly, často nudily.

adorjas
30.06.2019 2 z 5

Knihu som počúvala ako audioknihu na dovolenke pri šumení mora a sledovaní turistov opaľujúcich sa na slnko. A presne tak to bolo aj s knihou, namiesto deja dostanete úlomky života prešpikované pocitmi, ktoré sú vyvolávané u autorky. Oddychové, príjemné- niektoré jej fejtóny som zahliadla v Elle, ale nezaujali ma a preletela som ich. V audioknihe bola atmosféra lepšia.

magdalena0650
16.06.2019 5 z 5

Kniha s oblými rohy. Plná krásných barevných obrázků. Fejetony, jeden přibližně na 3 stránky. O životě a tak. Pro mě milé, osvěžující čtení, když mám jen chvilku. Ve svém žánru pro mě rozhodně za plný počet hvězdiček.

Kaja01
22.05.2019 3 z 5

Dle mého názoru ideální kniha na poslouchání, když chcete vypnout. Poslouchala jsem ji během cvičení a dělala mi příjemnou společnost.

pige
14.05.2019 2 z 5

Neurazí, nenadchne.
Ideální knížka na dovolenou, kapitoly/fejetony jsou kratičké.
Abych byla spravedlivá, občas text donutí k zamyšlení i o tom, co je v životě nejdůležitější, co bývá často opomíjeno a vnímáno jako samozřejmost. Není to pouze o tom napsaném, ale spíše o emocích, které text ve čtenáři vyvolá.
Ilustrace jsou geniální. Moc milé, veselé a laskavé.

anetvitt
14.05.2019 4 z 5

Kniha mě úplně náhodou zaujala v knihkupectví svým obalem .. mám dvě děti a je úžasné jak jsem se v některých pasážích sama našla. Kniha je milá oddechovka pro zamyšlení i pobavení :)

DeninkaK
08.05.2019 4 z 5

Kniha, po které jsem sáhla v knihovně náhodou, Aňu nijak v českém rybníčku nesleduju. Ale knížku jsem přečetla během jednoho dne a byla potěšena.Milá slova i vtipné poznámky. Za mě krásná oddechovka.

mau
07.05.2019 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a bylo to milé poslouchání, přestože jsem o generaci jinde.

Peleus
07.05.2019 2 z 5

Nízké hodnocení a dojem z knihy "Ó, Bože!" jsou způsobeny naprostou neshodou cílové skupiny (tedy mě) a knižního tématu jdoucího ruku v ruce s osobitým stylem vyprávění.

Skutečně jde o vyprávění někde na procházce s kočárkem mezi dvěma dobrými kamarádkami, a to o životě se skoky do minulosti, příběhy z přítomnosti, zamyšleními o budoucnosti. Jestliže se vám líbí styl, kdy se povídá o drobných nejistotách typu - mám slovanské boky, radostech - miluji manžela s dětmi, dětských vzpomínkách a naivních otázkách - tak ten náš táta má pindíka, jo?, zřejmě vás kniha bude bavit. Je to přesně ten případ, kdy úspěšná žena chce ukázat, že v jádru je stejně obyčejná praštěná holka jako Vy, vy, i vy tam vzadu!, čímž podle mě cílí právě na svoje fanoušky.

Nezáviďte mi úspěch, mějte mě rádi/y!

A já Aňu Gaislerovou mám rád. Nebo jinak. Nemám důvod si o ní myslet cokoli špatného. Pouze nemám rád P.S. Toť vše.

prvotina česká literatura ze života Magnesia Litera

Aňa Geislerová (p)