Otka: Ošklivá tlustá kamarádka

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260492/bmid_otka-oskliva-tlusta-kamaradka-3AG-260492.jpg 4 438 106

Sedmnáctiletá Bianca Piperová je cynická a loajální a zdaleka si nemyslí, že je mezi svými kamarádkami ta nejkrásnější. Je taky moc chytrá na to, aby skočila na lep sladkým řečičkám školního hezouna Wesleyho Rushe. Bianca ho vlastně nenávidí. A když jí dá tu nepěknou přezdívku, vychrstne mu colu přímo do obličeje. Ale doma to teď nestojí za nic a Bianca touží po rozptýlení. Což dopadne tak, že Wesleyho políbí. A co hůř, líbí se jí to! Při pokusu se z toho nějak vykroutit se z ní a jejího úhlavního nepřítele stanou „kamarádi s výhodami“. Což se samozřejmě brutálně nevydaří. Wesley neumí moc naslouchat a jeho život taky stojí za starou belu. A Bianca si s hrůzou uvědomí, že do kluka, kterého nenáviděla, začíná být trochu zamilovaná.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The DUFF: Designated Ugly Fat Friend , 2010

Kudík
08.10.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Naštěstí jsem ji četla již dříve, a to hlavně před filmem, který je až na popis DUFF o něčem úplně jiném. Osobně si myslím, že film může i odradit od čtení knihy.
Bianca a Wesley jsou sympatické postavy. A jak to dopadne (i přes Tobyho) je předvídatelné.

Ivulka90
04.10.2019 2 z 5

Tahle kniha mě teda moc neuchvátila - četla jsem ji na doporučení s tím, že je to vtipné, odlehčené, žádná červená knihovna (tu čtu jen v rámci sázky a modlím se, aby byl konec - ale to je jedno). S výše zmíněnou charakteristikou jsem souhlasila první 2 stránky, pak už to bylo naprosto jasné, žádné velké překvapení a konec byl stejně přeslazený jako turecký med. Takže za mě prostě žádnej tuzex, ale uznávám, že jako jednorázová oddechovka dobrý.

Haňulilinka
21.09.2019 5 z 5

Musím říct, že se mi kniha líbila víc než film.

__Vev__
07.09.2019 4 z 5

Pěkná knížka. Humor Bianci se mi líbil. Pokud jste ale viděli film dříve , mohli byste být lehce překvapeni. Film a kniha se totiž téměř neztotožňují, ale i přesto jsou oba na velmi dobré úrovni.

K.Lara
19.08.2019 5 z 5

Bianca má Wese, já mám tuto knížku. Pokaždé, když chci utéct, odreagovat se, zasmát a nemám žádnou novou knížku, ráda se vracím k této. Protože mě prostě baví.

knihomolka27
29.07.2019 5 z 5

Postavy jako je Bianca mě vždycky dostanou. Strašně jsem se u toho nasmála hlavně u toho jak se dobírali s Wesem a taky u Biančiny fáze vzteku.

Ivka14
13.01.2019 4 z 5

Kniha mě velice bavila,byla vtipná a i smutná,když procházela Bianca rozvodem,ale hlavní je ,že jsem si Biancu a Wesleyho úplně zamilovala.

Brambu
26.09.2018 3 z 5

Tohle mě bavilo. Je to taková ta klasická zaláskovaná romance pro teenagery, ale i tak to bylo krásný a kouzelný. Hlavní hrdince je 17 let a její rodiče prochází rozvodem. Do toho drama s kluky a malé sebevědomí udělají svoje. Jen se obávám, že to není moc výchovné.

Evka3814
16.08.2018 5 z 5

Musím říct že tuto knihu jsem úplně zhltla. Dost jsem se u ní nasmála,pěkný příběh trochu ze života.

Tenebien
16.07.2018 4 z 5

3.5 hvězdičky
Docela jsem si knížku užila. S filmem to nemělo nic společného a i proto to bylo prostě mnohem lepší. :-)

Tánička11
06.07.2018 3 z 5

I když mi knížka pomohla v ohledu, že kamarádky by měli stát při sobě a tím pádem jsem trošičku se odhodlala a napsala svojí nejlepší kamarádce s kterou jsme zrovna nemohli najít společnou řeč,

přesto tato kniha je průměrná i když příšerně čtivá. Chichotala jsem se smála a připadala si jak správná puberťačka, co čte senzační romantický román pro holky, jenže i přesto na takový téma je tisíce knih a tahle se lišila jedině hlavní postavou a pár odchylkami děje.

P.S.: Nápad na Otka (Ošklivá Tlustá KAmarádka) mi přišel skvělý.

Maaruska1
27.06.2018 2 z 5

Bylo to nenáročné, milé, ALE knih na toto téma je hodně a tak je poměrně těžké něčím vyčnívat.
Vlastně jsem si dojem zkazila sama, očekávala jsem více kritický a cynický pohled na svět - podle názvu... A místo toho? Další holka, který se roztřepou kolena jen co ten kluk vejde do místnosti.
Už ani nevím jak to dopadlo. Rychle nabyl, rychle pozbyl. Nic mi to nedalo a velmi rychle jsem na ni i zapomněla. Zkráceně. ČEKALA JSEM VÍC!

natynka4
13.04.2018 5 z 5

Absolutní paráda. Pro teenagery naprosto vhodné. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Popisuje dnešní život mládeže a jsou zde i zvrhlosti. Rozhodně ANO

Magdyla.8
02.04.2018 4 z 5

Super oddychovka jen na pár dní. Příběh hlavní hrdinky byl plný sarkasmu a neodolatelných kluků a normální problémů na střední škole. Četlo se to jednoduše a samo.

ZNellyZ
15.03.2018 5 z 5

Film DUFF je úplně něco jiného než tahle kniha. Skvělý děj, ironické a sarkastické věty hlavní hrdinky a neodolatelný děvkař Wesley, který hlavní hrdince dává prostor, aby její sarkasmus vynikl. Knihu jsem měla za chvilku přečtenou a četla se nádherně!

Ažula
07.03.2018 4 z 5

Příběh moc hezky pojatý. Líbí se mi nápad Otky. Do knížky jsem se zakousla a nepustila, ačkoliv jsem předtím viděla film, který je sice pojatý trošičku jinak, ale byl také pěkný. Popravdě nemám, co bych vytkla. Plné hodnocní nedávám jen z toho důvodu, že mám prostě jen pár lepších knížek.

lucie2952
29.12.2017 2 z 5

Mě tedy kniha nenadchla. Dle recenzí o popisu jsem čekala úplně něco jiného. Přišlo mi to takové nemastné, neslané... Jo, vtipný to místy bylo, ale mě to prostě nezaujalo a Bianca mi místy lezla na nervy... Za mne tedy velké zklamání

Dakarianna
19.10.2017 5 z 5

Nebyla to obyčejná YA knížka. Byla naprosto jiná, se šílenou hrdinkou a jejím cynismem. Celé to bylo takové vtipné a smutné zároveň. Knížka se pěkně čte, není co vytknout.

Christianne.K
12.10.2017 4 z 5

Takže...knížka se mi docela líbila jen jsem asi od čtvrtiny věděla jak to dopadne:) Ušlo to. Četla jsem už lepší knížky, ale nebyla špatná.

Ayen
05.10.2017 2 z 5

Jak se vyjádřit. Knihu jsem dostala jako dárek, takže to nebyla úplně má volba. Mé pocity a názory na knihu se s každou kapitolou měnily. Chvíli jsem si říkala jestli je Bianca psychicky normální, a po chvíli jsem ji zase litovala. Občas mi lezlo na nervy její chování a to zejména, když se vyjádřila k tomu, že veřejné projevy lásky jí přijdou nechutné a ona přitom dělá horší věci.
To je další věc. Nevím jak je to v reálném světě, ale nelíbí se mi, že se v dětské literatuře píše o tom, jak se holka vyspí kde s kým a jen tak!
Jinak velice oceňuji, že se v knize řešily problémy, jako například alkoholismus a podobně. Příběh vás donutí zapřemýšlet.

přátelství zfilmováno rodinné vztahy střední škola pro dospívající mládež (young adult)

Kody Keplinger
americká, 1991