Otče náš

Otče náš https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424529/bmid_otce-nas-H6T-424529.jpg 5 4 4

Otče náš je modlitba, ktorú sám Ježiš naučil svojich učeníkov, keď ho prosili: „Pane, nauč nás modliť sa.“ V knihe Otče náš pápež František verš za veršom vysvetľuje Pánovu modlitbu na základe otázok, ktoré mu kladie Marco Pozza, katolícky teológ a väzenský kaplán v Padove. Modlitba Otče náš zahŕňa všetky aspekty ľudského života, a preto sú aj otázky Marca Pozzu a odpovede pápeža Františka pretkané starosťami a nádejami mužov a žien dnešných čias. Pápež František však neostáva na rovine teórie alebo konštatovania. Jeho odpovede sú plné viery, životných skúseností a optimizmu. Prinášajú jasné smernice pre život, aby sme mu vedeli dať zmysel a cieľ. Kniha vznikla na základe rozhovorov medzi pápežom Františkom a Marcom Pozzom v Dome svätej Marty pre taliansku televíziu TV2000.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Spolok svätého Vojtecha (SSV)

La preghiera del Padre nostro , 2018

veneta
30.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha! Útlá a "výživná". Pro každého věřícího takřka povinná četba - kéž by :-)

Lenka339
07.07.2021 4 z 5

Útlá, ale svým obsahem velmi zajímavá kniha. Čtivě napsaná i pro obyčejného čtenáře bez teologického vzdělání.