Osudná léčba

Osudná léčba https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97668/mid_osudna-lecba-bhz-97668.jpg 4 211 28

Angela a David Wilsonovi jsou oba lékaři. Jejich život v Bostonu je plný stresu, neustálých honiček v práci a stísněných poměrů doma. Není divu, že když dostanou nabídku z hezkého novoanglického městečka Bartletu, láká je to z chaosu velkoměsta pryč. Bartletská nemocnice navíc nabízí lepší plat, pěknou přírodu okolo, výhodnou půjčku na koupi domu… je tedy rozhodnuto. Po čase se ale ukáže, že všechno není tak idylické, jak doufali. Davidovi pacienti nevysvětlitelně a zdánlivě bez příčiny umírají, nový systém financování zdravotnictví jde navíc leckdy proti zájmům nemocných, z Angelina šéfa se nakonec vyklube mnohem méně sympatická postava, než to na počátku vypadalo… To ale není nic proti tomu, co začnou tušit později - že v pozadí záhadných úmrtí nemusí stát neznámý virus, ale něčí úmysl. Wilsonovi si s hrůzou uvědomí, že za poklidnou sousedskou atmosférou maloměsta je tiché spiklenectví, ne-li spoluvina. A když se po hlavě vrhnou do vyšetřování případu, zjistí, že mají proti sobě i místní policii. Přesto v pátrání pokračují…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Fatal Cure , 1993

danka13
28.05.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, napínavá až do samého závěru.

rasputin
25.05.2014 4 z 5

Snad jen to překotné a lehce naivní rozuzlení na konci mě trochu vadilo.

Laf
01.12.2013 4 z 5

Velice dobře se to četlo a o napětí není nouze. Určitě stojí za to si ji přečíst :)

rtesarova88
06.05.2013 5 z 5

Výborný, jako všechny od tohoto autora. Napínavý děj.

rose
25.03.2013 4 z 5

Standardní „Cookovina“, kde se střídá napětí s méně napínavými „úřednickými“ partiemi. Je to tak dobře namíchané, že se příběh hezky posunuje dopředu. Ten konec už je trošku předvídatelný, ale i tak je to dobré počtení. A ještě jeden poznatek jsem si z téhle knížky odnesla – to, co Cook popisuje, se , řekla bych, právě děje u nás. Tím nechci říct, že někdo vraždí pacienty, ale ta změna v myšlení tu je. Normálně do komentářů neopisuju citáty, ale tohle stojí za to:.
„V celonárodním významu tahle epizoda ukazuje, kam směřuje reforma zdravotnictví (..) Pokud se tenhle případ dostane na veřejnost, mohli by lidé začít uvažovat, kam to spějeme. Dobré ekonomické úvahy se nemusí vždy krýt s dobrými medicínskými úvahami. Péče o pacienta musí nutně utrpět, pokud se bude vedení zdravotnických zařízení příliš soustředit na ekonomické myšlení. Naše zkušenost (..) je extrémním případem toho, co se stane, když se byrokrati dostanou k moci ve zdravotnictví“.
Nic vám to neříká? Já ve zdravotnictví pracuju, mě to oslovuje docela dost.

kika 13
02.03.2013 3 z 5

Detektivní román plný drsných scén.

Renda
16.12.2012 2 z 5

Opět detektivní román opět z lékařského prostředí, ale tentokrát dost nezáživný, těžkopádný.

guru
07.08.2012 4 z 5

Síce opäť podľa Cookovej predlohy, no napätie sa dalo krájať.
Len mi príde škoda, že sa Cook akosi preorientoval od sci-fi, a už nedáva do svojich diel fascinujúce vízie možného vývoja lekárstva.