Ostrý řez

Ostrý řez https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490567/bmid_ostry-rez-E9l-490567.png 4 443 127

Případy Lincolna Rhyma série

Čtrnáctý případ Lincolna Rhyma V New Yorku řádí vrah s velmi neobvyklým modem operandi. Pronásleduje zamilované páry a zabíjí je při chystání svatby, třeba při výběru prstenu. Rhyme se Sachsovou začnou okamžitě konat, ale pokaždé když odkryjí nějakou stopu, jako by se vrah na oplátku přiblížil k nim. A pak upoutá jeho pozornost prsten, který dal Lincoln Amélii. Na tom šperku je cosi zvlášť přitažlivého… Mohl by dvojici legendárních vyšetřovatelů stát symbol jejich společné budoucnosti život?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Cutting Edge , 2018

misaC
02.05.2019 4 z 5

Dlooouho mi trvalo než jsem se začetla, ale problematika diamantů, jejich prodej, zpracování, broušení atd. mě docela zaujala.

KaiShun
15.04.2019 4 z 5

Klasicky Deaver jak ho známe z dřívějška, příběh plný zvratů a zase se něco nového naučím, tentokrát z diamantového průmyslu, za mě plny počet a potěšil mě i závěr jež napovídá o čem by mohl byt další díl, tik ťak, tik ťak

Arwen777
04.04.2019 5 z 5

Stará dobrá Deaverovská klasika. Po slabším předcházejícím dílu je opět zpátky obvyklý rámec příběhu a známé prostředí New Yorku. Líbí se mi, že každý díl zabírá jiné prostředí, o kterém se čtenář dozví zajímavé informace. A diamanty jsou víc než zajímavé, jsou tajemné a překrásné. Děj je napínavý, při popisech úniků plynu mi běhal mráz po zádech. Je pravda, že zápletka je trochu překombinovaná, tolik nastražených a najatých padouchů, ale dedukce jsou jako vždy překvapivé a chytré. Jsem ráda, že se série dostala zpátky na svou úroveň a těším se na další díl. Jedna kniha za rok je úplně akorát.

kap66
26.03.2019 4 z 5

"Absurdní, jistě. Plán se mohl kdykoliv sesypat jako domeček z karet. Ale existovala jistá pravděpodobnost, že by mohl vyjít."
Úvahy jednoho ze záporáků jsou totožné s mým pocitem z Deaverových knížek. Pokud přistoupíte na menší pravděpodobnost až nepravděpodobnost téměř všech důležitých složek příběhu (geniální mozky na obou stranách spravedlnosti, bezchybná profesionalita, všemocnost vědy, morálka či amorálnost a úchylnost v čisté podobě, zápletka několikanásobně zapletená), vyjde to: zaujme vás a bude vás bavit. Navíc jsou Amélie a Lincoln dvojice, kterou jde lehce si zamilovat.
Já jsem zrovna ten případ, který na to přistoupil, i když v posledních dvou dílech pro mě toto schéma začíná být slabinou. Deaver navíc - zřejmě záměrně – ostře řízl do jednoho schématu, které mě naopak bavilo velice: skládání střípků a jejich propojování (jsem asi jediná, které tu chyběla tabule!). Napětí zase občas umenšil tím, že něco vysvětlil sám a předběhl vyšetřovatele.
Pro toto všechno má moje čtvrtá hvězdička růžky také ostře seříznuté :-).

c.svetlana
15.03.2019 5 z 5

Nejvíc mě nadchl konec - zmínka o Hodináři...je to pro me příslib, že třeba ten další Alexův případ by mohl plynout tak, jak to bylo v této sérii na počátku:)

Eva88
12.03.2019 3 z 5

Do čtení jsem se musela nutit, četla jsem 4 měsíce, což je na Deavera opravdu moc. Po každém novém Lincolnovi jsem měla pocit, že právě ten díl, který jsem právě dočetla, je ten nejlepší. U tohoto dílu to neplatí. Ale je pravda, že posledních 200 stran vynahradilo slabší rozjezd. A ten konec! Úžasný, nečekaný. Těším se na další díl.

LuluBird179
11.03.2019 3 z 5

Tak nějak se mi po všech těch severských krimi těžko vrací k americké krimi... Linc je opět skvělý, ale asi zůstanu u těch seveřanů :-)

veveronka
09.03.2019 3 z 5

Mám pocit,že se musím do čtení nutit,moc postav a občas jsem se ztrácela

Vincenzoci
06.03.2019 4 z 5

Pro mě první kniha z celé této série (Případy Lincolna Rhyma), takže nemůžu porovnat s ostatními díly. Jinak se mi to velmi líbilo, zápletka ke konci začala být až moc (a zbytečně) komplikovaná, celkově byl konec slabší. Nicméně doporučuji!

Greenfingers
04.03.2019 3 z 5

Kniha mě zajala hlavně informacemi o diamantech. Jinak zápletka zajímavá, ale zdálo se mně to poněkud překombinované.

moničina
02.03.2019 2 z 5

Veľmi slabý a nudný diel, ľutujem vyhodených peňazí.

aalma
21.02.2019 5 z 5

Deaver patří mezi mé oblíbené spisovatele.Tato kniha nezklamala, i když mám pocit,že první díly byly napínavější.Ke knihám jsem se dostala na přeskáčku,stále ještě nemám vše přečtené.Těším se na další díly,at už nové nebo dávno napsané.

Kerberos
20.02.2019 3 z 5

Slabší díl,mám pocit,že se Deaver nějak vypsal a Amélie a Lincoln nemají už tu jiskru.Taky nevěřím jejich lásce,protože se k sobě nechovají jako zamilovaní.

Janovan
19.02.2019 3 z 5

Pro mně o něco slabší než minule. Knížka by byla čtivější, kdyby jinak zajímavý (až na konec, kde překombinovaný) ději očistil od drhnoucího představování postav a dalších ne zcela relevantních výkladech (křížovky). Jinak pěkně vykreslené prostředí obchodování s diamanty a kriminální linie příběhu.

TeaPeter
15.02.2019 3 z 5

Po vyloženě mizerném minulém díle se vrátila alespoň průměrná deaverovka. Když jsem psal svůj příspěvek ke knize Sběratel kůží, tak jsem ani netušil jak strašnou věštbu jsem vyslovil: S panem Halem budeme mít tu pochybnou čest se sejít ještě nejméně jednou. Dnes musím opravit na \"dvakrát\". Autor ho totiž tak nějak mimochodem narouboval i do této knihy, i když, po pravdě řečeno, to vlastně ani nedávalo smysl. Autor se zjevně rozhodl, že tuto sérii přetaví v osudový souboj dobrá a zla, toho dobrého a toho padoucha, Holmese a Moriartyho nebo jak se všechny ty motivy nesmiřitelných protikladů jmenují. Podle mého názoru je to nejen únavné, ale sérii to vyloženě škodí. Deaver má na víc.

lenkakebulka
14.02.2019 4 z 5

Lepší než minule, ale na první knihy stále nemá :-(

beruska
14.02.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, velmi mne zaujalo vyprávění o diamantech, dozvěděla jsem se spoustu nového v této oblasti.. A Lincoln Rhyme s Amélií mne zkrátka baví :) ...
Jen mně nesedělo opětovné napojení na Hodináře, četla jsem ho už dávno a představovala bych si jiné vyústění děje :) ... Ale nejsem pan spisovatel a nemohu mu mluvit do děje :) :D ... Přesto ráda tuto knihu doporučuji a budu vyhlížet další díl s touto sympatickou dvojicí :) ...

Aleen
06.02.2019 5 z 5

Jako vždy: geniální vyšetřovatel, geniální shromažďování důkazů, geniální dedukce, několik velmi nečekaných zvratů a pár čekaných. Padouši, kteří si zaslouží jen to nejhorší, kolegové, za které je třeba se stavět, protože jsou to vždy klaďasové. Je to šálek mé kávy, ten Deaver. A jako vždy jsem se dozvěděla i něco nového z oboru, o kterém jsem nic moc nevěděla - diamanty nejsou jen věčné....

koki.veru
04.02.2019 5 z 5

Další suprový díl s Lincolnem a Amélií. Opět přečteno jedním dechem a když už si myslíte, že knížka bude pomalu končit, tak se objeví další zápletka :) Už aby byl zase další díl :)

kuruteku
01.02.2019 4 z 5

Tak pozitiva: dozvěděl jsem se o těžbě, zpracování a kráse diamantů, seznámil jsem se s kašmírskou komunitou v USA. Negativa: asi je to nějaký všeobecný trend, který nám, věrným čtenářům, připadá přinejmenším nešikovný - každý detektiv má svého hlavního "zloducha", vše souvisí se vším a nic není tak, jak vypadá. Až moc neuvěřitelně. Takže se ztrácí radost z objevování, protože lze tušit od začátku, že věci nejsou tak, jak jsou. Nemá to pak vedlejší účinky a nehledáme souvislosti i tam, kde opravdu nejsou?