Ostrov poslušnosti

Ostrov poslušnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189542/bmid_ostrov-poslusnosti-nXU-189542.jpg 3 306 83

Pokud jste četli Padesát odstínů a červenali jste se…, tak tuhle knihu raději ani neotvírejte. Natalie Bowenová má něco přes dvacet. Žije v Londýně, mnozí jí závidí, ale její osobní život je jedna velká katastrofa. Muži se nedokáží vyrovnat s její úspěšnou kariérou a Natalie se pomalu smiřuje s tím, že nikdy nenajde opravdové štěstí. A pak se doslechne o luxusním víkendovém středisku zvaném Ostrov poslušnosti. Tam prý člověku ukážou rozkoše, jaké si ani nedokázal představit. Natalie se nejprve trochu lekne, ale brzy v ní převáží touha dozvědět se víc. Možná je to jedinečná příležitost, jak se konečně posunout z místa... A tak v sobě potlačí strach a přihlásí se. Brzy po příjezdu se setká s okouzlujícím, i když poněkud rázným Simonem. Ten muž je zvyklý dostat vše, o co si řekne. A Natalie pochopí, že konečně potkala sobě rovného.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

The Haven of Obedience , 2000

Janadvorackova
27.05.2019 1 z 5

Půjčila mi to kamarádka s nadšením a tím, že je to "lepší než Padesát odstínů" - mimochodem hodnotím oboje stejně). Hm, asi mě chtěla potrestat :), mrška jedna, mňáu. A já - zvědavka - jí na to skočila.

Je to v mnohém úplně stejné (hrdinka je divná a sexuální praktiky jak na kolotoči). Furt jsem měla před očima scénu ze Slunce seno... "Ó, bože, ó bože, už budu, už budu."
V případě příběhu jde ale o opak.

Hlavní hrdinka Natálie je zpruzelá z toho, že jí to ve vztazích neklape a furt tak jako nechápe, proč od ní chlapci prchají. Její kamarádka mezitím prožila vzrušující (doslova) víkend na jakémsi Ostrově, kde se naučila, jak si uspořádat sexuální život.
Jenomže Ostrov je děsně tajné místo, o kterém se NESMÍ mluvit a NIKDO o něm neví. Ale ten, kdo tam byl, může doporučit některého ze svých známých a navrhnout mu účast. Zajímalo mě velmi, jak to kámoška zařídí, aby to Natálii zaujalo, když vlastně nemá vědět, o co jde.
No, vyřešila to úplně blbě, jako by žádné tajemství neexistovalo.

Natálie, v sexu dominantní, v práci dominantní a celá nadšená z toho, že jí na nějakém místě z tohoto vyléčí, odjela hned na dva víkendy, aniž by věděla, co se tam s ní bude dít.
A děly se věci.
Bohužel na začátku jsem měla jasno, jak to dopadne.

Praktiky jsou popisovány jednoduše a představitelně. Ale omrzí to, i přestože má kniha poměrně málo stran a dá se přečíst rychle. Přistihla jsem se, že od prostředka už slušně přeskakuji.
Pobavilo mě, i přes takovou známou výrazovou stálost popisnou, že se v textu několikrát nekompromistě objevila věta o tom, "jak se mu postavil pták." Oproti ostatnímu výrazivo jako pěst na oko. To jakoukoli představivost dočista zabíjelo a rozechvívalo mě to smíchem, nikoli touhou.

No a teďka by to chtělo raději spíš nějakou hnusnou bitku slizkých emzáků, než grupáč oslizle neznámých lidí, který mi konceptem, i když vím, že tam ti lidé jeli dobrovolně, připomínal spíš skupinové znásilnění.
Asi mám prostě jiné představy :).

Safira7
22.05.2019 5 z 5

Pane bože, úžasné ????

Angelika92
21.03.2019 5 z 5

Kniha není přímo z červené knihovny. Je to hlavně psané na téma BDSM. Řekla bych, že lepší jak 50 odstínů šedi.

MonaLisa42
22.01.2019 1 z 5

Musím přiznat, že toto není můj šálek kávy. Kniha byla celkem čtivá, a tak jsem ji přečetla během jednoho dne. Děj tu není skoro žádný, romantika mi tu taky scházela. Celá kniha byla pouze o sexu. Vypadá to, že hlavní hrdinka nemá pomalu žádné přátele a zajímá ji jenom práce a sex. Nedokázala jsem se do postavy pořádně vžít.

Česneksmedem
17.10.2018 4 z 5

Při čtení vás tahle knížka
rozvibruje blízko bříška.
Navnadí hned velkou silou
hupsnout na to s milým, milou.

LadyHip
24.09.2018 4 z 5

Při knížkách jako je tahle musíte vypnout očekávání příběhu, zápletky, reálnosti postav a užít si atmosféru a děj. Přečetla jsem toho - troufnu si říct - dost, a tohle mi přišlo originální. Bezpodmínečnou poslušností si podle mě autorka ušetřila spoustu starostí s hlavní hrdinkou a v jednotlivých scénách to fungovalo a dodávalo tomu šťávu..
Zkrátka - tahle "literatura"má dle mého jediný účel a to pobavit. A to se povedlo.

Boby17
17.09.2018 3 z 5

Tak jsem po dlouhé době zabrousil do žánru literatury, který normálně nečtu. Docela se to jako pohádka 18+ dalo - všichni bohatí a úspěšní, vnadami na těch správných místech obdařené ženy a muži s nadpozemskou výdrží, prostě každý má svých všech pět pé. Jenom se jim v dlouhodobých vztazích nedaří, jak by se patřilo. A tak si zaplatí tučnou sumu za MBA kurz sexu na tajuplném místě. A ejhle, stačí dva víkendy (některým jen jeden) a všechno rázem funguje. Nebudu pokrytecky tvrdit, že jsem byl pohoršen, když jsem nebyl. Za průměr dávám tři hvězdy a souhlasím s komentářem trudoše.

trudoš
10.08.2018 3 z 5

V rámci žánru solidní průměr, protože když už nic jiného, je to pouze o tom jednom. Až jsem získal dojem, že mi unikl skutečný smysl života, vzhledem k tomu, že veškerou svoji energii nevkládám do sexu. Na druhou stranu, nečekal jsem nic zásadního, a proto jsem byl ve výsledku spokojen. Stále lepší, než kdyby se autorka pokoušela o nějakou absurdní zápletku o rozervaných milionářích a jejich neviňoučkých sekretářkách. Tohle je přímočará pornografie oproštěná o vulgarismy, v níž pro erotické hrátky není možnost věnovat se něčemu jinému, přičemž i romantická linie se sem vešla jen tak tak. Dělá se to shora, zdola, zleva, zprava a prakticky celých dvě stě stran. Zpočátku se ještě Marině Andersonové daří zaujmout nápaditostí, od jisté chvíle však ustrne na motivech submisivity a dominance, což právě není můj ranní šálek soulože. Obdivovat ovšem musím sexuální apetit, poněvadž během jednoho víkendu stihnout takové množství rozkoše, o mnohonásobných orgasmech nemluvě, to se hned tak nevidí.

ivca6341
19.07.2018 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Jakmile se začtete, tak už se od knihy neodtrhnete.

jaroiva
27.05.2018 5 z 5

Prostě si užijte čtení a neřešte zbytek :)

Darami87
10.03.2018 3 z 5

Nehorázná čuňačinka, při které jsem se skvěle pobavila :D

Michelle.Bee76
23.12.2017 4 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Přečtena na jeden zátah.

Evka3814
08.12.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, pěkné se četla

Andrée
14.11.2017 3 z 5

Teda, co všechno se dá stihnout za víkend. Tomu se mi nechce ani věřit, ale takové hodně oddychové počteníčko to bylo. Varování!: Kniha není určena pro fanynky Jane Austenové.

1259
13.07.2017 5 z 5

Velmi, velmi erotické čtení. Jako za mě se to moc líbilo, ale vím, že si to najde i odpůrce. Ale já mezi ně nepatřím.

MíšaS.
26.04.2017 5 z 5

Jsem se snad i začervenala :) Skvělá oddechovka, ale ne hloupý brak.

Thrawn89
17.02.2017 odpad!

Obsahově na úrovni videa z redtube, tam to ale má člověk alespoň s vizuálem...

Sarka14
26.01.2017 4 z 5

Čte se to příjemně a jedním dechem. Místo děje se autorka zaměřila spíše na popisy erotických scén kde nám ukázala jak velkou má fantazii. Nebo zkušenost :-) Jako oddechovku bych to rozhodně doporučila.

dee95
23.10.2016 4 z 5

Čte se přejemně, ráda se k ní vracím. Je to opravdu jen taková oddechová četba když člověk potřebuje takzvaně "vypnout hlavu". Ale stoprocentně je to "psané porno" - erotika je od začátku až do konce. Žádný moc velký děj, ale jak říkám super oddech. A obdivuji autorčinu erotickou fantazii.

_INCOGNITO_
08.06.2016 3 z 5

Clovek od podobnych knih prilis cekat nemuze, proto me prijemne prekvapilo, jak sveze jsou zde skloubene situace pro 'reseni problemu' u daneho jedince. Ve vysledku je z celeho pribehu jasne, ze jde o podani libivejsi pornografie v psanem podani s etiketou, ktera se podoba draze kupovanemu dousku vina.