Ostrov búrok

Ostrov búrok https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371852/bmid_ostrov-burok-kLr-371852.jpg 4 198 45

Strhujúci román o špiónovi, ktorý sa po splnení úlohy dostane na ostrov, na ktorom žije starý námorník, obsluhujúci maják, a dvojica - muž mrzák z vojny a jeho žena so synom. Iróniou osudu je to práve táto žena, kvôli ktorej sa už nikdy nedostane domov a už nikdy nedostane ďalšiu úlohu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Smena

Eye of the Needle , 1978

Klarinet
08.08.2018 2 z 5

Die Nadel...tak toho potkat nechci ani po 2. světové válce. Dobrý film s Donaldem Sutherlandem. Fiktivní armáda a spousta zajímavostí a osudů vás nutí číst napínavý špionážní román. Ale na jedno přečtení.

Boboking
07.05.2018 4 z 5

Velmi čití, nekomplikovaný špionážní příběh. Četl už několikrát.

Evaho73
04.04.2018 5 z 5

Dobre spracovaný vojnový román o chladnokrvnom nemeckom agentovi, ktorý sa zaoberal vyzvednou činnosťou.
Musím iba chváliť štýl akým Ken Follett knihu napísal, kde sa mu opäť geniálne podarilo skĺbiť históriu s fikciou a dej je správne vygradovaný tak, aby čitateľa udržiaval v neustálej pozornosti.

Iveta22
28.02.2018 5 z 5

Přestože se jedná o starší knihu, nezklamala. Poutavý děj až do konce.

syskas
25.02.2018 4 z 5

Vzhľadom na to, že jeden web neoprávnene používa naše profily a komentáre ku knihám, som sa rozhodla nehodnotiť slovne žiadne knihy. Ukážka tu:

kn23
28.01.2018

Prva kniha od neho,ale urcite nie posledna.mozem len odporucat.

Schamila
08.01.2018 4 z 5

Moc zajímavý příběh, neúnavný špión a odvaha ženy, to vše v další knize pana Folletta z válečného prostředí v Anglii. Ani tentokrát nezklamal, za mě doporučuji.

MichelleS
16.11.2017 4 z 5

Líbilo se mi to, i když jsem totálně mimo svůj žánr. Především scény z bouří odříznutého ostrova.

Kerberos
28.06.2017 5 z 5

Dobrý špionážní román

Atanone
27.04.2017 5 z 5

Prozatím jediná kniha,kterou jsem od Folletta četla,pro začátek to nebylo špatné. Četla jsem ji kdysi dávno ve slovenštině (Ostrov búrok) a pak ještě jednou,když vyšla česky.
Těším se na další.

rockin
24.01.2017 3 z 5

Pro mě Follettův průměr. Nečetlo se mě to tak lehce, jako jeho ostatní knihy.

misa_k
12.08.2016 5 z 5

Musím říct, že mi přišlo, že se děj tak nějak vleče, ale ten konec, který jsem zhltla bez přestávky, mi zas připomenul, proč Kena Folletta čtu :)

edisek83
16.07.2016 2 z 5

Musela jsem se velmi přemáhat, abych knihu dočetla. Ostatní knihy od Folleta zbožňuji, ale tahle nebyla můj šálek čaje.....

Adjunkt
11.02.2016 5 z 5

Další výborná Follettovka.
Obzvlášť závěr vás nenechá odpočinout - srdce buší, hltáte stránku za stránkou a třesete se jaký bude konec. . . :-)

IYv
04.02.2016 5 z 5

výborné, stálice mé knihovny a úplně jiný Follett než Pilíře věků atd.

Kamil2
02.02.2016 5 z 5

Po Kavkách další skvělá kniha, jejíž finále mi spolehlivě zvedlo tepovou frekvenci :-) Vůbec nechápu, že i když jsem přečetl stovky knih, Ken Follett mezi nimi doposud chyběl...

lbunny
02.11.2015

První z knih Kena Folletta, kterou jsem asi před 20 lety četla a která mi vlastně objevila tohoto autora. Když mi ji otec doporučil ke čtení, tak jsem si říkala ... no to teda zase bude nuda a ještě k tomu z války..., ale klobouk dolů, akční špionážní thriller, který se čte jedním dechem. Tati, díky :-)

tuldas
27.09.2015 4 z 5

dobře se četlo,,závěr byl dramatický

kyslikova
10.08.2015 3 z 5

Moc příjemné čtení.

Heřmis
20.02.2015 5 z 5

Skvělé počtení. Děj odsýpá jak na drátkách a nedá vám vydechnout. Hlavně ve finále už jsem měl nervy na pochodu, jak to vlastně všechno dopadne. Výborně napsané a čtivé.