Polib mě

Polib mě https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492199/bmid_polib-me-kOa-492199.jpg 4 494 110

Osobní strážce série

Ivy by nikdy nečekala, že hned první den na Floridské univerzitě přejde přes cestu svému muži snů. Ryan MacCain není jen sexy, drzý a tajemně potetovaný – k tomu všemu ho na koleji ubytují ve vedlejším pokoji… Každý pohled jeho zelených očí, každý náhodný dotyk jí rozbuší srdce. Ale stejně jako Ivy není ani Ryan tím, za koho se vydává. Jako bohatá dědička je totiž Ivy na univerzitě inkognito. A Ryan je její tajný osobní strážce.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Kiss Me Once , 2019

MilackovaN
21.11.2022 5 z 5

Jsou knihy, které ačkoliv mají přes 400 stránek, máte je přečtené během pár hodin. Příběh odsýpal rychle, postavy mi byly sympatické, Ryan upřímně možná trochu více (jen teď nevím, zda proto, že je to kluk).

Wajny
19.11.2022 4 z 5

Na knihu Polib mě jsem narazila na instagramu, a hned jsem ji začala číst, protože univerzitní prostředí, osobní strážce a zakázaná láska je přesně něco pro mě!

Rozjezd knihy byl perfektní - vtipné momenty, vzájemné poznávání, hašteření a jiskření mezi hlavní hrdiny. Bohužel okolo 100 strany nastal zvrat - příběh se začal točit v kruhu, nikam nepostupoval a byli omílány pořád dokola ty samé situace. Co mě naštvalo byla zbytečně násilná zápletka, která na mě vůbec nepůsobila věrohodně. Konec byl až moc natahovaný, přišlo mi to zbytečné, protože bylo jasné, jak to dopadne a hlavně mi to přišlo trochu odfláknuté.

Seznámení Ivy a Ryana bylo skvělé, i přestože bylo postavené na obří náhodě, tak mě zaujalo!

Hlavní hrdinku Ivy jsem chápala, že chtěla utéct před svým životem a cítit trochu svobody. Občas mi ale přišla hodně rozpolcená. Na jednu stranu hrozně sluníčková až naivní, která dělá nelogické rozhodnutí a na druhé straně "rebelka", která má vše na háku.
U Ryana mi některé věci úplně neseděli, hlavně jeho věk, pořád jsem si ho představovala staršího.

Příběh se mi líbil, ale prostě mi v něm něco chybělo (nebo spíš přebývalo), ale jako oddechové čtení na večer doporučuji.

Mistylady
15.11.2022 5 z 5

I když je námět zakázané lásky trochu klišé, způsob, jakým ho autorka pojala, se mi líbil.

Ivy je střelené, malé torpédo. Je veselá, upřímná a šťastná, že konečně může volně dýchat. Bohatství její rodiny ji neustále drželo ve zlaté kleci a teď dostala příležitost studovat na univerzitě zcela sama. Jedinou podmínkou byl bodyguard, ale s tím se Ivy dokáže vyrovnat. Co je jeden chlápek v porovnání s kolejí, kamarádka, večírky, školou, kluky, ale hlavně svobodou.

Ryan chce otci dokázat, že se pro práci v jeho agentůře narodil. Jeho otec si přeje, aby vystudoval vysokou školu, ale Ryan vidí smysl svého života úplně jinde. Jeho prvním úkolem je chránit Ivy na vysoké škole. To není zrovna to, co si představoval, ale ví, že když dokáže ochránit rozmazlenou, bohatou holku, pak mu otec svěří něco většího. Jaké je jeho překvapení, když Ivy vůbec není taková, jakou čekal.

Knížka je veselá, vtipná, psaná v lehkém, hravém tónu, pomalu se rozvíjející láska mezi hlavními hrdiny se táhne celým příběhem. Držíte pěsti jim oběma, nejde si vybrat, koho z nich máte radši, oba mají v životě svoje problémy, se kterými se perou každý po svém.

Kuci12
06.11.2022 3 z 5

(SPOILER) "Možná nedostaneme pokaždé to, co si přejeme, každopádně nás ale potká to, co potřebujeme." Tahle knížka Vám dá to si přejete i co potřebujete. Dávku romantiky, klasickou zápletku zakázané lásky a samozřejmě happy end. Podle anotace jsem si myslela, že Ivy nebude tušit, že Rayn je tím, kdo jí chrání, ale nijak mi nevadilo, že to tak nebylo.

maluck
31.10.2022 3 z 5

Romantická odpočinková kniha z vysokoškolského prostředí, kde se dva mladí (..náctiletí) lidé, i přes počáteční jiskření, brání z určitých důvodů navázat vztah. Postupně se blíže poznávají a nakonec si připustí, že bez sebe nemůžou být.
Místy byl příběh dost naivní, ale vzhledem k věku hlavních postav, to bylo přiměřené.

pogmanka
28.10.2022 2 z 5

Koupila jsem si knížku a přečetla jsem ji sice rychle, ale proti jiným romantickým knížkám, mě to prostě tak nechytlo, nebylo tam něco navíc, kvůli čemu bych chtěla číst dál. Nezanechalo to ve mně nějaký velký dojem. Takže bych to hodnotila jako oddychovku, která neurazí, ale také nenadchne.

adela.hol
21.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha mě zaujala anotací a obálkou, ale jako celek mě zklamala. Sice se četla dobře, ale čekala jsem něco jiného. Podle popisu jsem si myslela, že Ivy nebude vědět, kdo Ryan je a že v tom bude právě ta zápletka, kdy ho bude nenávidět za to, že ji lhal. Ano, bylo by to klišé, ale nevadilo by mi to.
Jenže ono to bylo přesně naopak. Oba věděli, kdo je ten druhý vlastně hned, a kdyby je tehdy nevyrušila ta sekretářka, tak by asi hodinu po prvním setkání stihli snad téměř všechno a ještě na veřejnosti.

Také mi trochu neseděl Ryanův věk. Myslím, že na takovou práci by byl potřeba někdo starší a zkušenější. Stačilo by třeba i jen pět let víc s tím, že by byl jakože v posledním ročníku studia. A další, s čím jsem měla problém, byla chemie hlavních hrdinů. Já jsem ji tam vlastně neviděla. Připadalo mi to v těch scénách hrozně na sílu, že po sobě tak strašně touží a nemůžou.

A poslední, co musím poznamenat, tak že jsem v průběhu čtení začala být alergická na spojení "protočil/a panenky". Nebyla snad jediná kapitola, kde by to nepadlo.

Ještě uvidím, jestli se pustím do druhého dílu. Ale méně stran by možná nebylo na škodu.

Red-haired
17.10.2022 3 z 5

Studium na univerzitě, osobní strážce, zakázaná láska… to je vše, co v této bichli najdete, ale tentokrát mi to na dobrý příběh tak úplně nestačilo.
Kniha vůbec není špatná a věřím, že spoustu romantických duší potěší. Ivy s Ryanem jsou totiž sympatické postavy, kterým určitě budete fandit. Rozjezd byl naprosto perfektní, i když měli hrdinové dost dlouhé vedení, a pár věcí logicky vůbec nedávalo smysl, bylo to čtivé a prvních 100 stran vás skvěle vtáhlo do čtení. Časem ale začal být příběh dost repetitivní a neustálé opakování popisu studentského života mě začal dost nudit - Běžíme na přednášku, kafe a snídaně, další přednáška, zpět na pokoj, něco k jídlu, párty, zaspání, opětovný spěch na přednášku, kafe a jídlo… jo, pořád dokolečka bez nějakého většího účelu. Tak si tak s nadsázkou říkám, že už mám těch vysokoškolských romanťáren možná plné zuby a nebylo by od věci dát si pauzu, ale taky neuškodilo by knihu buď zkrátit, nebo místo zbytečných popisů každodenního života rozvinout příběh.
Velké plus je opět za krásnou obálku, v tom německé romanťárny opravdu vynikají, a další plus za vedlejší postavy Alexe a Jeffa, ti byli fajn zpestřením celé knihy.
Nakonec hodnotím 3,5*/5*, není to nic zázračného, ale dokážu si představit, že bych byla nadšená, kdybych už nečetla 50 skoro stejných knih.

zaandulee
16.10.2022 4 z 5

Tak z námětu knihy (i když je neoriginální) jsem byla nadšená - zakázaná láska. Kniha se dobře četla, miluju, že autorka psala kapitoly z pohledu obou postav, to mi u knihy vždy zlepší náladu a i hodnocení.

Co se týče hlavních postav, tak mě skoro celou knihu iritovalo, že Ryan na jednu stranu Ivy chce, ale pere se s tím a já pořád nevím důvod proč! Když vše bylo vysvětleno, jeho chování bylo už pochopitelnější, celkově mi přirostl k srdci. Ivy nebyla špatná hrdinka, ale určitě najdu v daném žánru spoustu lepších.

Celkově knihu hodnotím pozitivně, konec se mi zamlouval. Jsem zvědavá jaké bude pokračování, jelikož je zde napsáno, že je to ze série Osobní strážce.

libuse6749
07.10.2022

Přesně tak si představuji čtení, ze kterého bych byla nadšená, když mi bylo sladkých -náct. Prostředí vysoké školy, mladá studentka přející se osamostatnit, náhodné střetnutí s fešným mladíkem, láska na první pohled….a jedno velké ALE. Nesmět do zamilovat.

Líbila se mi vzájemná chemie mezi hlavními hrdiny Ivou a Ryanem…ach, to jiskření, mrazení i husí kůži chce zakusit každý puberťák. Dále mě bavili vtipné přestřelky, bláznivý jídelníček Ivy i pohádkový konec.
Suma sumárum pohodové sladké čtení, které mě nezklamalo ani jako dospělou.

dooky
05.10.2022 3 z 5

Z knihy jsem celkem zklamaná. Příběhů z vysokých škol je v poslední době na mě až příliš, ale tady mě nalákala anotace. Těšila jsem se na slow burn, ale v podstatě na sebe téměř vlítli během pár prvních stránek. Vůbec mi nesedl příliš mladý a nezkušený bodyguard. Očekávala jsem původně někoho vyzrálejšího a profesionálnějšího. Nějak jsem mu tu jeho funkci nedokázala věřit. Celé to bylo takové ploché a vůbec jsem necítila chemii mezi hlavními postavami. Mrzí mě to, čekala jsem od této knihy daleko více, ale zkrátka mi nesedla.

Gabetka
03.10.2022 4 z 5

Milá, naivní, roztomilá četba vhodná k odpočinku a přihlouplému úsměvu. Na začátku jsem těžce dávala Ryanovu tupost, že si nedal dvě a dvě dohromady (co je to za bodyguarda?), ale pak už jsem se vezla na vlně svižné četby, kde se toho sice až tak moc nestane, ale chemie mezi postavami funguje skvěle a jejich slovní přestřelky baví. Konec mohl být propracovanější. Líbily se mi náznaky toho, že život v bohatství je zároveň život ve zlaté kleci, kde jste jen majetkem a neustále vás někdo hodnotí.

Zuzana215
02.10.2022 3 z 5

Prvních 100 stran bylo wow..cítila jsem nějaké emoce , ale při 3/3 knihy jakoby se vypařila..
Nebyl to úplně špatný příběh, ale do budoucna by to chtělo trochu zamakat :)
Ryana bych trochu postaršila, protože tady to úplně nevědělo..

Kudík
30.09.2022 3 z 5

Předně mě zaujala anotace a obálka, ale přesto jsem mírně zklamaná. Nevím, dle hodnocení jsem čekala něco víc, i když to co jsem dostala není úplně špatné, jen to zapadne v rámci průměrnosti. Potetovaný a opiercingovaný bodyguard, proč ne? Ale přesto mi dost věcí u Ryana v rámci jeho povolání nesedělo a osobně bych jej uvítala o něco staršího. Samotná Ivy byla jiná (avšak podobná) kapitola. Přišlo mi, že dělá dost věcí pro to, aby se "něco" stalo, ať již byla poznána, anebo unesena. Rodiče a přátelé v podání Jeffa a Alexe už bylo moc velké klišé. Přesto 3,5*.

adelka32
29.09.2022

Kniha ma na začiatku zaujala ale v polovine ma prestala bavit. Niečo podobne bolo sfilmovane a hlavnu ulohu tam hrala Kate Holmes a volalo sa to Láska na hlidani. Takže som si knihu odložila a uvidim či sa k nej ešte vratim.

NikolaSkop
28.09.2022 4 z 5

Ja vam nevim, ale me proste prijde ze uz jsem tenhle pribeh jednou cetla. Celou dobu jsem vedela co tam bude a jak to bude. Pritom jsme knihu nemela mezi prectenymi takove trosku deja vu.. Co se tyce knihy tak se mi libila, celkove i pribeh ALE bohuzel tam pro me nebylo nic noveho. Ja vim asi trosku zvlastni recenze ale nemuzu ze sebe nejak vymacknout zadne dojmy..

Verunka926
24.09.2022 4 z 5

Romány z vysokoškolského prostředí mám moc ráda, navíc ještě hl. hrdinka z bohaté rodiny. Velmi mě bavila ta rebelská stránka Ivy a její odvaha a odhodlání jít si za svými sny, přestože s nimi třeba její rodiče nesouhlasili. Celou dobu mě příběh bavil, a i když jsem z knihy po dočtení nadšená, myslím, že z tohoto žánru jsem už četla pár lepších.

Saryinka
21.09.2022 2 z 5

Námět je to skvělej. Dalo se z toho vyždímat daleko víc, ale jinak to stálo za nic. V té knize se absolutně nic nestalo.
Přečetla jsem to až do konce, ale bylo to docela utrpení.
Škoda.

Miška935
14.09.2022 4 z 5

Začátek knihy me neskutečné chytl, ale potom jak se to vyvíjelo mi to přišlo nudné, opakující se same přednášky. Ale jako nakonec hodnotim celkem kladně. Od nějaké 300 strany me opět zase chytla a četla se sama. Neurazi, nenadchne

Pavcas76
14.09.2022 3 z 5

Neurazí, nenadchne, četla jsem lepší ( a že jsem toho v tomhle žánru přečetla fakt hodně). Nestává se mi často abych přeskakovala stránky, jen abych už to měla za sebou. Ale zas to nebyl úplnej průšvih.

Stella Tack
německá, 1995