Osmnáct pod nulou

Osmnáct pod nulou
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492500/bmid_osmnact-pod-nulou-N3a-492500.jpg 4 937 937

Fabian Risk série

Třetí temný případ detektiva Fabiana Riska z bestsellerové série mrazivých severských thrillerů Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vypadalo to na nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrzlé, a to déle než dva měsíce. Avšak někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před dvěma dny živou a zdravou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Arton grader minus , 2016

Lucijáš276
23.10.2019 4 z 5

Musím s pravdou říct, že jsem předešlé dva díly nečetla, takže tato kniha byla pro mě premiérou. Nicméně byla fajn, ale možná bych spíš radši jeden souvislý děj..

PetraVlckova
20.10.2019 2 z 5

Asi pujdu taky proti proudu. Knizka me moc nebavila. 2 nesouvisle deje. 88% bych urcite nedala.

knihomolka_eli
20.10.2019 5 z 5

Dočítané :-) bavila ma viac ako Deviaty hrob...vyhovuje mi autorov styl pisania, jeho knihy ma vzdy tak vtiahnu do deja, ze ich necitam dlhsie nez 1-2 dni. Tu bol fakt dobry, celkom realny pribeh. Kniha bola plna napatia. Paci sa mi, ze v kazdej casti sa v podstate vedu dve vysetrovania, dva pripady, v dvoch krajinach...aj Dunja mala velmi zaujimavy a zial mozno az prilis realny pripad na tuto dobu. Nemozem sa dockat Motivu X, potrebujem vediet, co sa dalej stane s Dunjou...a tiez ako sa vyriesi vec s Theom, ktory sa dost vymyka spod akejkolvek kontroly rodicov a to na com sa zucastnil v tejto knihe je uz fakt cez. Tazko povedat ako si s tym rodicia poradia. Tiez ocenujem zaver a ze Fabian konecne prekonal sam seba...a neskoncilo to ako v poslednej knihe. Tiez ma zaujima ako si Fabian poradi s tym, co v zavere objavil :-( musim cim skor navstivit kniznicu :-) uz tam mame aj 4.diel :-)

Ondra_P
19.10.2019 5 z 5

Opět vynikající, stejně jako předcházející 2 knihy. Příběh pěkně propletený s předchozími díly a závěr vnadí na díl další - už se těším! Doporučuji.

Enxinka
16.10.2019 4 z 5

Mam pocit, ze se autor vydal mnoha smery soucasne - dejova linka s Theodorem a Dunjou me neuspokojila, pripada mi nedoresena. Tak snad na to v dalsim dile bude pamatovano :)

Dani25
07.10.2019 2 z 5

Pôjdem proti prúdu. :( Bola som sklamaná, do polovice knihy som sa nútila čítať, potom sa to síce rozbehlo, ale ten záver tiež zvláštny.

Lenama18
03.10.2019 4 z 5

Začátek knížky jsem se ne a ne pořádně začíst ale tak od čtvrtky to chytlo spád a bylo to super. Další díl koupím určitě neboť jsem zvedava jak to dopadne v soukromi Dunji i Fabiana a podle poslednich stránek které vás trochu navnadi na dalsi knizku to vypada že se máme na co těšit.

LuluBird179
02.10.2019 5 z 5

Ahnhem je lepší a lepší. Poslední třetinu knihy jsem četla dlouho do noci - nedalo se od příběhu odtrhnout!

Ihivanka
01.10.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Autor opět nezklamal. Těším se na další díl.

rodak
30.09.2019 5 z 5

Do třetice super .Je to jako když sleduju akční film.Tolik děje,tolik jmen, různých odboček a přitom kniha drží pěkně vcelku.Hodně časté použití pohnutky pachatele a co ho k tomu vedlo zde originálně pojaté.Jen ta Sonja mi stále vadila.

Hadroska
27.09.2019 4 z 5

Výborná zápletka, už se těším na další...

Árie15
21.09.2019 5 z 5

Kniha předčila moje očekávání a přečetla jsem ji prakticky za víkend.. Lepší než dvě předchozí a těším se na další..

Gibis
18.09.2019 5 z 5

Velmi dobrý, napínavý thriller, který vás nenechá vydechnout ani na chvíli. Také velmi drsný, obzvlášť vyšetřování brutálních vražd bezdomovců, kdy se pachatelé předbíhají ve zhovadilosti, jak nejbrutálněji zavraždit tu špínu, která podle jejich slov přece vadí každému. Člověku až běhá mráz po zádech.
Jen teda nevím, na co mají ve Švédsku a Dánsku nadřízené, protože Fabian ani Dunja snad neposlechli ani jeden rozkaz a stejně si udělali, co chtěli sami :)
A ve finále mě velmi překvapil Theodor, který projevil více odvahy, než kdy předvedl jeho otec, drsný policajt.

janastok
17.09.2019 4 z 5

Podle mě lepší než předchozí díly. Genialita pachatele trochu moc, ale to nic neubírá na napínavosti a čtivosti knihy. Být autorem, již bych opustila Fabiana a jeho rodinu, zdá se mi, že jsou už úplně vytěženi. Zajímavější jsou Dunja nebo Malin. Ale podle závěru knihy se máme v dalším díle nač těšit.

harena
15.09.2019 5 z 5

Další severská detektivka s Fabianem Riskem, tentokrát si mi líbila víc, než druhý díl. Se svým týmem a se svou často indisponovanou šéfovou se Fabian snaží dopadnou vraha, který své oběti zmrazuje a kterých je bohužel stále víc a víc. Občas mi vyšetřování připadalo malinko přitažené za vlasy, takové školácké chyby snad ve skutečnosti policajti nedělají. Ale aby to nebylo tak jednoduché, tak souběžně s tím probíhá další pátrání po pachatelích brutálních útoků, které vede Dunja - známe ji z minulých dílů. Mnohem více se tu také spisovatel zabývá soukromým životem Fabiana a dalších. Rozhodně se podařilo napsat detektivní příběh napínavý a místy až mrazivý. Doporučuji číst díly postupně od prvního. Další díl vyjde o vánocích, určitě si ho přečtu.

Niu
14.09.2019 4 z 5

Pro mne krapet složité hodnotit Ahnhemovy knihy. V celku je případ zajímavý, napínavý, s hlubokými bolestnými kořeny. Ale ... Děj je takový rozvláčný, rozštěpen do několika směrů (Dunja, Malin, Theodor) a přitom konec je až moc rychlý. Četla jsem s odstupem od předchozích dílů, proto mi chvíli trvalo, než jsem si připomněla, co se dělo. Každopádně, měla jsem naprosto svíravý pocit při čtení příběhu Dunji, proto jsem zvědavá, jak se v dalším díle vypořádá s bývalým šéfem. Já nevím, je to provázané s životy vyšetřovatelů, což se mi líbí, ale tady to bylo až moc na úkor vlastní detektivní části. Jo a Sonja, ta mě štve, je to opravdu nejotravnější postava v sérii.

jana0345
12.09.2019 4 z 5

Ahnhemovy knihy považuji za nadstandard žánru, nicméně u téhle knihy byl rozjezd trochu pomalejší. Překvapily mě školácké chyby vyšetřovatelů. Ovšem nakonec vše odpuštěno, závěr mi přišel ok a hlavně jsem moc ráda, že Ahnhem nakonec nezapomněl na případ nevyjasněného znásilnění z Oběti bez tváře. Těším se na pokračování.

tulip131
11.09.2019 4 z 5

Tak tady se to pořádně zamotalo a to jak vyšetřování Fabiána, tak druhé linie Dunji. Příběh postaven na slušné zápletce. Bavilo mě to. Ta preciznost pachatelů, důvod proč to všechno dělali. Už se těším na další díl, kde se rozlouskne prohřešek Thea, rodinný život Fabiana, činy Molandera a osud Dunji.

Berta099
08.09.2019 5 z 5

Super kniha ????

Lokina
01.09.2019 4 z 5

Jako předchozí díly se mi i tento líbil. Opět autor dokázal vymyslet chytré, chladné a bezcitné vrahy. V knize nechybí ani plno zvratů, díky nimž chcete vědět, jak to bude pokračovat dál.
Nevadila mi ani příběhová linka s Dunjou, kterou mám ráda a těším se na její pokračování v dalším díle.
Jen ten konec je trochu uspěchaný, jinak tenhle díl mě bavil a poslední kapitolou mě navnadil na nadcházející díl.

Stefan Ahnhem
švédská, 1966