Osm smrtelných hříchů civilizace

Osm smrtelných hříchů civilizace https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24449/mid_osm-smrtelnych-hrichu-civilizace-1ws-24449.jpg 4 133 27

Za osm smrtelných hříchů, kterých se moderní člověk dopouští a které budou jednou příčinou jeho pádu, považuje autor: Přelidnění země, ničení životního prostředí, závod člověka se sebou samým, ztrátu schopnosti prožívat city, genetický úpadek, rozchod s tradicí, rostoucí poddajnost lidstva k doktrínám a zbrojení atomovými zbraněmi.... celý text

Literatura světová Filozofie Ekologie, živ. prostředí
Vydáno: , Academia

Die acht Todsünden der zivilisierten Menschheit , 1973

ThonT
14.12.2015 4 z 5

Z větší části stále aktuální kniha, vzbuzující k zamyšlení na sebou samým i nad civilizací.

TheRaven
23.06.2015 3 z 5

No já nevím. Že s Lorenzem nelze než nesouhlasit bych asi neprohlásil, a v některých případech mi podpora jeho názorů připadá jak silně nepromyšlená póza. Ale on sám zdůrazňuje, že některé jeho postřehy mohou být kapku přehnané a máme mu odpustit s přihlédnutím k celku, což nakonec činím. Je totiž pravda, že Lorenzovy postřehy jsou na jednu stranu zajímavé a mnohdy až geniálně trefné. Na tu druhou si nemohu pomoci a občas si za těmito řádky představuji žlučovitého strejdu, kázajícího v páté cenové, který spíše než přítomnost hodnotí také svou minulost. 70%

m.gena
12.03.2015

zajímavý pohled etologa na nás samé, obzvláště když je jím právě Konrad Lorenz , pro mě jeden z nejlepších pozorovatelů chování zvířat. A pokud opravdu věříme to co načal Darwin, tak nemůžeme úplně nesouhlasit s touto knihou.

Nina2410
28.02.2013 5 z 5

vyborna kniha pre vsetkych co sa len trochu zaujimaju o to, kam speje nasa zapadna civilizacia, Odpoved sa dozviete v knihe a len napoviem, ze to nie je nic pozitivne.

bookworm
29.01.2013 5 z 5

Tvrdé slová na adresu ľudstva, predovšetkým západnej civilizácie, ktoré ani po 40 rokoch nestratili na aktuálnosti. KL veľmi priamo a bez okolkov kritizuje konzumnú spoločnosť a problémy, o ktorých sa akosi "nepatrí" hovoriť, nazýva pravými menami. Je to aj na dnešné pomery veľmi odvážna kniha!

hanta
12.10.2011 5 z 5

Jak by tady v Československu bylo krásně, bez těch všudypřítomných reklam. Alespoň v něčem jsme to Rakousko dohnali. Kniha, se kterou většina lidí nedokáže souhlasit.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

S Lorenzem prostě nelze nesouhlasit.