Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331871/bmid_osm-Was-331871.jpeg 4 3083 778

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

Terezita
12.07.2017 4 z 5

Dost čtivá, bavila mě, ale přece jenom mi tam něco chybělo. Chvílemi hodně předvídatelná, to se ovšem dá očekávat. Lepší než Bábovky se mi rozhodně nezdála, za přečtení ale stojí.

nikola2817
11.07.2017 5 z 5

Radku Třeštíkovou mám moc ráda a její předešlé knihy se mi líbily (kromě Dobře mi tak-ta mě nebavila). Osmička nezklamala. Četla se dobře, svižně, byla napínavá, postavy byly dobře propracované a vyloženě jsem si hledala každou volnou chvilku, kdy knihu budu moct číst.

AlenaV
11.07.2017 5 z 5

Pěkně se čte. Má to spád.

p.pavlina
11.07.2017 4 z 5

Velmi zajímavé, nemohla jsem se odtrhnout. Opět super konec k zamyšlení.

Roberta
11.07.2017

Libilo. Precteno ve vlaku (pulka) a na chate (druha pulka), takze za dva dny. Podle me ctiva kniha, ktera zaujme.

Cindova
10.07.2017 3 z 5

Nesdílím nadšení ostatních. Do knihy jsem se musela vyloženě přemáhat, než se mi povedlo začíst a cca 50 stran mě vůbec nebavila. Mnohdy jsem si říkala, kdo je z postav ten největší psychopat. Nakonec knihu hodnotím jako průměrné letní čtení na koupák. Po Bábovkách jsem očekávala něco podobně odlehčeného.

Adris
09.07.2017 4 z 5

Výborné to bylo. Skvělá zápletka.

Márinka
09.07.2017 3 z 5

Kniha plná vášní, která však působí chladně. Recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/viewegh-v-suknich-8272

tereza8
09.07.2017 4 z 5

Přečteno za tři dny. Asi zatím nejzajímavější knížka autorky, je vidět posun vpřed. Líbí se mi originální styl, jakým Radka píše - to asi ze všeho nejvíce. Zajímavá je i psychologie postav, i když některé části a souvislosti jsou až zbytečně křečovité a nevěřila jsem jim. Detektivkou je Osm však jen okrajově.

bumbrlik
09.07.2017

Zdravim všechny ctenare, knihu jsem docetla a trochu tapu, proc vlastne OSM???? Jak jste to pochopili vy prosim? diky

JanaKonečná
09.07.2017 odpad!

Chybí mi toho dost: sdělení, přesah, neotřelý příběh, inspirativní vidění světa nebo poetika. Stejně jako v rozhovorech z toho čiší prázdnota, banalita. Ale poslední dobou nacházím i české autorky píšící o několik úrovní výš a přitom jejich knihy nejsou určeny primárně intelektuálnímu publiku (jako třeba texty Daniely Hodrové). Třeba Proč všichni odcházejí Z. Dostálové nebo Jezero B. Bellové jsou knížky, které zůstanou v myšlenkách dlouho a přitom se čtou jedním dechem.

petra5585
09.07.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, nemohla jsem přestat číst. Ale ten konec? Chci vědět víc...

Eve_linnka
08.07.2017 4 z 5

Maj brouci šulína?" zeptá se zničehonic Bruno. "Cože?" "No šulína, jestli maj." "Jakého... co?" Meda přestane čmárat, protože tohle ji zajímá. "Ty nevíš, co je to šulín?" zeptá se Míši. Vím, co je to ... a vůbec, přestaňte, tohle se nahlas neříká."

Hanilelai
07.07.2017 4 z 5

Kniha je vynikajici,co se týče vykresleni mezilidskych vztahů, kde hlavni roli hraje laska k jedne ženě. RT ma bohatou slovni zásobu a používa v textu spojeni slov, ktera jsou v beznem hovoru typická. Navodi tak prijemnou,
nenásilnou atmosferu pribehu. Oceňuji u ní, ze je empaticka a neodbyla ani jednu z postav příběhu (snad jen - proč se Honzuv otec stěhuje do Košic?). Rada čtu detektivky a tato kniha jí neni v pravem slova smyslu. Byť čtenář do posledni chvíle vaha, která ze dvou žen mohla mít větší motiv☺ Postavy detektivů jsou jen jakýmsi "křovím" , snad abychom měli pocit, ze jsou zde jasně dane hranice, které uz překročit nelze. Ale ten, kdo se pokusil zabít stejně nakonec zůstává volný...tak jako konec příběhu. Jedinou výtku mám - přijde mi nelogické, když M. opět nabyde paměť, ze neudělá to, co se od ní čeká, tj. proč neuda pachatele pokusu vraždy? V zaveru uz působí spíše jako psychopatka a urcite by zvolila tuto variantu. Vyřešila by si tím elegantně způsob,jak se dostat na místo, o které celou dobu usiluje (a otazka, jak to vezmou ostatni z rodiny by mohla byt otevrena). RT ji misto toho posadi do letadla směr sever...ale i tak ma kniha velké kouzlo a dostane vás! Nakonec vám přijde svým způsobem sympatický každý a přejete si, ať je pachatel radši někdo mimo, třeba ten úchyl☺

Kuku2
05.07.2017 3 z 5

Kniha byla spise prumerna. Trestikovou mam moc rada, ale pribehy mi neprijdou nicim vyjimecne. Skoda toho zakonceni, ktere mi prislo nedotazene.

Samsullka
05.07.2017 5 z 5

Mě se tedy líbila hodně. Jen mi trochu připadá, že autorka neumí moc knihu zakončit. Stejně jako u Bávovek.

Edith98
04.07.2017 2 z 5

Pořád pořádně nevím co si o této knížce mám myslet.Mozna proto,ze normálně čtu jiné knížky,možná proto,že jsem moc mladá abych chápala tuto problematiku nebo možná právě naopak proto,že moc dobře vím jak osud dokáže zatočit se životem. Ikdyz mě kniha přímo nenadchla a ke čtení jsem se musela nutit,což se mi nestává ji pořád nemůžu dostat z hlavy a ikdyz se jedná dá se říct o ženský románek udělal si v moji hlavě svoje místečko ve kterém pořád vrtá a vrtá.Protoze který z nás se aspoň v jedné z postav z knihy nenašel?

kytarka
04.07.2017 5 z 5

Kniha mě bavila. Moc se mi líbí od autorky styl psaní. Za mě super. Taková detektivka nedetektivka.

marketa8548
04.07.2017 5 z 5

Hodne ctiva kniha. Myslim, ze se nam autorka snazila nastinit problemy vztahu a napred jsem si rikala, ze celkem nerealne, ale staci se podivat do kolonky Krimi v CR a myslim, ze zas tak daleko od pravdy autorka vlastne vubec nebyla. Osm bylo jine nez Babovky a svym zpusobem jedinecne mezi tematy.

mariva
04.07.2017 4 z 5

Bábovkami jsem nebyla zrovna nadšená, proto jsem ani od nové knihy moc nečekala a byla jsem příjemně překvapená. Knížka se dobře četla, příběh byl zajímavý, i když mluvit o knize jako o detektivce je hodně přehnané. Všechny postavy v knize jsou ale nějakým způsobem divné, takže se mezi nimi nenajde ani jedna sympatická.