Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331871/bmid_osm-Was-331871.jpeg 4 3083 778

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

meduzka123
22.07.2017 5 z 5

Knihu celkově hodnotim velmi kladně... děj mě zaujal, sedí mi její styl psaní a jak se prolínají osudy hrdinů, některá pasáž mi přišla dlouhá, ale to se najde u každé druhé knihy. To bych odpustila. Ale co mi vadilo byla absolutní absence odhalení zápletky! Lehce je naznačené co se stalo, ale žádné vysvětlení a to je za mě hrozná škoda. :-(

pdoubkova
22.07.2017 2 z 5

o stupen lepsi nez Babovky, ale stejne, nic extra to neni, opet roman pro zeny 30+, propletenec, kazdej s kazdym, ani jeden normalni vztah, postavy jsou tak strasne nesympaticky (vsechny, do jedne), ze vam asi tak po 50 strankach zacne bejt uplne jedno, kdo Misu postrelil, ptz si to krava zaslouzila, je znat, ze je Trestikova dlouho na matersky, jelikoz nikdo jiny nerozepise etudu s parkem v rohliku na celou stranku

cely koncept ze se preskakuje do minulosti a do soucasnosti a do minulosti a do soucasnosti a vlastne je to detektivka, tak trosku vysetrovani (policejni prace zabira asi 2 stranky, vic se dozvime o policajtce Serede a jejim hubnuti) na me spis pusobi dojmem, ze autorka psala, psala, ale uz se ji to nechtelo radit, davat dohromady, tak budeme delat, ze to tak chtela

Dimas
21.07.2017 2 z 5

Příběhy lidí, kteří "milují" až k smrti. Autorka je prostě můj šálek kávy!

betule3
20.07.2017 4 z 5

Kniha mě opravdu zaujala, i když jsem se bála, že to nebude nic pro mě. Odlišný styl psaní mi nevadil, naopak se mi kniha četla lépe. Jednu hvězdičku ale strhávám (stejně jako spousta čtenářů) za uspěchaný konec, kde bych uvítala více informací.

jitka5151
18.07.2017 5 z 5

Už Bábovky mě bavily. A tato kniha byla také bezva. Styl psaní autorky mi prostě sedí.Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

JanaJane
17.07.2017 1 z 5

Zase jsem si naběhla. Po Bábovkách opět další "mnoho povyku pro nic".Věhlasná reklama, ale skutek utek´.

Laime
17.07.2017 1 z 5

Ne. Byl to pro mne po nedočtených Bábovkách druhý neúspěšný pokus, není to můj šálek čaje. Styl autorky mi nesedí, mám z toho pocit, jakoby se mi cizí ženská, se kterou se vlastně ani nechci znát, snažila neúnavně namluvit, že je moje kámoška. Původně jsem ji chtěla přibalit k moři, ale budu muset sáhnout po něčem jiném.

... dodatek... při psaní komentáře jsem si říkala, že možná ještě vyměknu a do třetice budu zvědavá na další nekonečnou "zajímavost všedního dne" o vejci (v Bábovkách kradená kolečka z chlebíčků, tady už se trochu přitvrdilo s původem... ) a ejhle, na FB na mě včera vybafla story o dalším vajíčku. No sláva, mám to za sebou, já už ten marketing nějak přeperu:-)

Laviedete
17.07.2017 4 z 5

Četla se dobře, styl mi seděl, líbilo se mi pozvolné napínání příběhu. Ale konec mi přišel useknutý. Čekala jsem větší detektivní rozplétání případu. Za mě 80%. Na dovolenou fajn knížka.

Pozde
17.07.2017 5 z 5

Radka Třeštíková je skvělá vypravěčka a "Osm" to opět potvrzuje. Příběh je řemeslně výborně postavený a rozhodně se nebudete nudit. Líbí se mi, jak používá současnou češtinu a vůbec - přečtěte si to :o).

Adusa68
17.07.2017 5 z 5

První knížka od Radky Třeštíkové, kterou jsem četla a já jsem rozhodně nadšená. Líbilo se mi to napětí až do konce, kdy nebyla jasné, kdo to hlavní hrdince vlastně udělal. Nejvíc ovšem oceňuji to vykreslení postav, kdy se mi poprvé u knížky stalo, že jsem nesnášela hlavní hrdinku (většinou s nimi sympatizuji, ale tady to opravdu nešlo). Knížka je krásně čtivá a zhltla jsem ji za 3 dny. Těším se až si přečtu další knihy od této autorky.

sestricka1
17.07.2017 2 z 5

ale jo, číst se to dalo. Začátek byl dobrý, střed zdlouhavý, místy nudný a konec....no, přečtěte sami:-) čekala jsem rozhodně víc

akinomV
16.07.2017 4 z 5

Dobrá letní oddechovka, asi se mi to líbilo i víc než Bábovky.

PetraBery
16.07.2017 3 z 5

Klasickou detektivkou kniha opravdu není, jedná se příběh, který odkrývá vztahový propletenec hlavních hrdinů - bohužel ani jeden z nich mi není sympatický. A to je pro mne kámen úrazu. Kniha je čtivá, líbí se kompozice knihy i typická dlouhá souvětí. Ale znovu bych knihu nečetla a z předchozích autorčiných knih u mě vede To prší moře.

beat.ea
16.07.2017 5 z 5

Nejdřív musím zmínit, že kniha přečtena během dvou dnů (a kdybych měla ten první den víc času, tak by to snad bylo za jeden!:) )
Třeštíkové styl mi prostě fakt sedl. Jediné, co mě trochu rozčilovalo bylo to občasné "dopadne to tak a tak, ale to oni ještě neví"
Ačkoliv se jedná o knihu s detektivní zápletkou, nejde ani tak o to, "kdo to udělal a proč", přestože to čtenáře samozřejmě taky zajímá. Věc, na které je celá kniha vlastně postavena, která jí dodává celé to kouzlo, jsou postavy. Tak skvěle propracované a uvěřitelné postavy, jejichž chování lze chápat a vcítit se do něj. Žádní černobílí hrdinové a oběti, prostě lidi. Lidi, kterým v jednu chvíli máte chuť dát pěstí a ve druhou je obejmout a utěšit. Úplně stejně jako sobě. V tom se podle mě skrývá ten hnací motor knihy, to co ji žene kupředu a proč to spolu všechno tak pěkně funguje.

annettka1098
16.07.2017 4 z 5

Za mne moc hezká kniha. Není to prostě klasická detektivka, jako na detektivku bych na to ani nepohlížela. Je to prostě román s lehkou detektivní zápletkou. Ti, kdo jsou milovníci detektivek to si odsoudí, nebude to jejich šálek kávy. Jde o krásné oddechové čtení.

Zuzana08
15.07.2017 5 z 5

Mě kniha nezklamala. Na dovolené splnila to, co měla. Lehké, odděchové čtení.

Daenerys
15.07.2017 5 z 5

Ano a ještě jednou ano! Tahle parádička mi neskutečně sedla. Styl psaní báječný! Aspoň pro mě, chápu ta rozporuplná hodnocení, je tak osobitý, že se nemusí zalíbit každému. Nicméně já byla uchvácena, nucena číst každou volnou chvilku.

orson
15.07.2017 5 z 5

Letos asi jedna z nejlepších knih. První kapitola čtenáře hodí do děje, má trochu zmatek v postavách, ale i přesto si udělá svůj názor na to, kdo je ten špatnej a kdo hodnej. Pak následuje skok v čase a začne se vše rozplétat a gradovat. Postavy jsou krásně propracované.

Norizna
13.07.2017

No,nevím...čte se dobře ,ale stejně jsem na rozpacích...

Leenah
13.07.2017 5 z 5

Na novou knihu Třeštíkové jsem se těšila, je to moje v pořadí třetí kniha, co jsem od ní četla (zatím marně čekám, až se v knihovně uvolní To prší moře). Její styl mě zatím nepřestává bavit - dlouhé věty, pohledy různých postav, neustále se tam něco děje a nic tam není navíc. Snažila jsem se všímat každé drobnosti, aby mi něco neuteklo :) Jinak vykreslení postav opět skvělé - tentokrát ale nebylo koho litovat, každý měl svůj díl na celkovém neštěstí... Přečteno během dvou dnů.