Krásni

Krásni https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259559/bmid_osklivi-krasni-TiH-259559.jpg 4 149 27

Oškliví série

Tally je konečne krásna. Jej výzor je dokonalý, jej oblečenie je úžasné, jej frajer je totálne sexi a ona je najpopulárnejšia, nová krásna. Má všetko po čom túžila. Ale za všetkou zábavou - nekončiacimi večierkami, high-tech luxusom a úplnou slobodou - je ťaživý pocit, že niečo nie je v poriadku. Niečo dôležité. A potom dostane Tally správu zo svojej škaredej minulosti. Musí sa rozhodnúť či chce zabudnúť, alebo bude bojovať za svoj život, pretože autority nemajú v úmysle nechať na žive nikoho, kto vie o Dyme a starých škaredých.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Pretties , 2005

rm
15.04.2013 5 z 5

Mno, já nechci porovnávat díly, zvlášť když mě čeká ještě další, ale mě se zatím oba díly dost líbily.

Kate.S
14.03.2013 3 z 5

Nevím, jestli se mi to líbilo více jak první díl. Přišlo mi to tak na stejné úrovni. Dá se také říct, že se tam toho moc neděje. Na začátku mi trochu vadilo, že v každé druhé větě je slovo "epesné". Přiznávám, že konec mě trochu překvapil. Tally mi stále není příliš sympatická. V tomto dílu jsem měla nejraději asi Zaneho.

rusalka1
08.01.2013 3 z 5

Z tejto knihy mám zmiešané pocity, začiatok bol v pohode ale neskor sa to dosť ťahalo a preto som knihu odložila a asi polroka som po nej nesiahla. Teraz som ju však chcela dokončiť a nevychádzala som z úžasu... toľko prekvapivých zvratov som nečakal. Takže si myslím že 3 hviezdičky sú hodnotenie tak akurát . Iba vďaka koncu si prečítam aj ďalší diel. :)

Monisek.B
09.11.2012 4 z 5

Druhý díl mě pohltil a kromě začátku se mi snad líbil ještě víc, než jeho předchůdce. Je tu mnohem více překvapivých zvratů než v první části série a tím je kniha hrozně zajímavá. Pořídila jsem si i následující dva díly, tedy hurá do čtení! :-)

TessDragon
01.09.2012 5 z 5

Á moje velmi oblíbená sága. 1. díl mě naprosto pohltil. 2. byl snad ještě lepší. Zane nebyl špatný, ale k Tally se mi prostě hodí víc David. Shay se mi tu zdála jak original Barbie girl ;D.Ten slovník jako epesný atd. byl rozhodně originální, takové zpestření. Škoda, že to tak dopadlo s Davidem a Tally, ale rozhodně se těším na další díl. :)

honajz
05.07.2012 3 z 5

Druhý díl začíná zajímavě, ale brzy ztratí dech. Hodně věcí je recyklovaných z dílu prvního. Naopak šance dozvědět se víc o fungování světa krásných je nevyužitá, protože popis je redukován je na večírky, chlast a hmotné pohodlí. Pak se ale dozvíme, že jsou tu i doktoři a dokonce sklárna (!), což už vůbec do sebe nějak nezapadá. Jak tedy svět krásných funguje? Není finančně náročné něco takového provozovat? Jak funguje místní ekonomika, když se nevytvářejí žádné hodnoty, jen konzumní spotřební zboží, za které se neplatí? Ty operace asi také něco stojí. Zkrátka otázek o fungování světa krásných je příliš mnoho. Zatímco Kouř si člověk dovedl představit jako nějakou středověkou vesničku, zde to chtělo propracovat. Podobně i příběh a charaktery – co bylo u prvního dílu originální a děj rozvíjelo, to je zde podáno křečovitě a zdržuje. Stále ještě je to nadprůměr, ale potenciál nebyl moc využit.

Hanyuu-hime
18.09.2011 3 z 5

Přijde mi, že je to o něco povedenější než první díl. Bavilo mě to, i když mě ze začátku slovník "krásných" dost vytáčel a např. na takové slovo "epesný" budu alergická asi už na pořád :D
Ale je to poměrně pěkná knížka a s radostí si přečtu pokřačování.