Orel Deváté legie

Římskou Británií zmítají nepokoje Devátá legie se vydala na mlhou obestřený sever Británie – a nikdo o ní už nikdy neslyšel. Čtyři tisíce mužů zmizely a s nimi i jejich standarda – orel. Tuto záhadu nikdo nedokázal objasnit… Marcus musí vypátrat, co se stalo s jeho otcem, který ztracené legii velel. Vydává se proto do neznámé země na nebezpečnou výpravu a nikdo nepředpokládá, že se z ní ještě někdy vrátí. Orel Deváté legie je považován za jednu z nejlepších knih pro mládež vydanou ve dvacátém století. Po celém světě se jí prodal více než milion výtisků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/69783/orel-devate-legie-69783.jpg 462

Orel Deváté legie (1.)

The Eagle of the Ninth (1954)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, BB art

Kniha Orel Deváté legie

Peleus
04.02.2018

Jedna z knih, kdy dlouho váhám s hodnocením .
Většinou se snažím známkovat (ač je to samo o sobě z principu dosti subjektivní) v rámci žánru, tj. nesrovnávám komiksy s autobiografiemi a kuchařky s osobním rozvojem. V případě Orla deváté legie se nabízí otázka, o jaký žánr se vlastně jedná?

Nemusím dlouze koumat. I kdyby to neuváděl samotný vydavatel, snadno se pozná, že jde o čistokrevnou knihu pro děti a mládež‎. Minimum krve, bezzubé souboje, jednoduchá mluva, nula intrik, "bezkontaktní" vztahy mezi muži a ženami, všudypřítomné štěstí přející mladým hrdinům neznalých jadrného vyjadřování patřícího ke kastě válečníků, o jejichž osud se čtenář téměř nebojí.

Pakliže hledáte knihu, po jejíž přečtení se vás ratolest nebude ptát, proč a co znamená, že "pobili zbylé muže, zkušeně znásilnili ženy a zapálili vesnici" (Nepřátelé lidstva, Mika Waltari), jste na správné adrese. Jestliže pátráte po dospělejší beletrii na téma Británie a Římská říše, pátrejte dál.

Gi-Gi
25.06.2017

líbilo se mi to, nebylo to o tom, že bych to zhltla ale cetlo se dobře, je jednoznačné, že příběh je pro mládež

Slugterra
26.04.2017

Skvělá kniha, dobře se četla

alena7008
04.04.2016

Napínavý děj

Many.Suchánek
27.11.2015

Kniha se mi velice líbí nemám ji však jěště dočtenou. Mohlo tam však být více akce , ale na to že ji napsala žena je kniha suprová.

Temný snílek
29.08.2015

Povedený historický román pro mládež, který má napínavý děj, jen tu není zase tolik akce. Kniha však není moc dlouhá a příběh je zajímavý, takže se čte velmi snadno.

adolf.smid
18.09.2013

Tato kniha je velmi ale opravdu velmi zdlouhavá.
zatím jsem ji nedočetl , ale je to obrovský rozdíl od filmu.
Není to žádná ´´řežba´´ ale zdlouhavý příběh ,
proto se těžce čte a chce to čas než se do ní člověk
začte a začne chápat významy slov.

Kreatorka
06.06.2013

Tato kniha je spíše dětským románem. Ale klobouk dolů, na to že tento román napsala žena. Není to vůbec jedna z nejhorších knih, ale pokud jste zvyklí na hl krve a sprosté nadávky, tak tady opravdu moc nepochodíte. Prostě je to román pro mládež. :-)

zfilmováno starověký Řím

Rosemary Sutcliff