Světlonoši

Poslední římské jednotky odpluly z Británie a ponechali ji jejímu osudu. Země se otřásá občanskou válkou a hrozbou invaze Sasů. Velitel Aquila opouští svou jednotku a vrací se k rodině, ale jeho domov i všechno, co miloval, teď leží v troskách. Následující léta prožívá v bezpočetných bitvách, za neustálého strádání. Nakonec jeho život ovládne pouze jediné – touha po pomstě… Světlonoši přináší napínavý a poutavý příběh, který získal Carnegieho cenu. Třetí kniha uzavírá oblíbenou řadu příběhů z římské Británie, jejichž autorkou je jedna z nejuznávanějších autorek knih pro děti a mládež, Rosemary Sutcliffová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96226/svetlonosi-96226.JPG 3.913

Orel Deváté legie 3.

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, BB art

The Lantern Bearers, 2010

Kniha Světlonoši

Alex.Barunka
10.06.2014

Námět knihy je dobrý, ale celá kniha na mě působila strašně utahaně a někdy až nudně.
Knize chyběla jiskra a připadalo mi, že autorka neuměla vystihnout okamžik překvapení.
Hlavní hrdina byl "suchý" a nevýrazný.
V příběhu mi hodně chyběla reálnost.

Dašička
23.10.2012

Čtivá kniha o sjednocování Británie.... pro mě celkem neznámá historie, ale je to psáno poutavě a zajímavě. Na předchozí "volný" díl nenavazuje.... Není tam tolik bojů, takže je to vhodné i pro čtenářky:)) Neviděla jsem první díl v kině, v knihovně měli zatím jen druhý a třetí díl, přesto doporučuji všem k přečtení:)

Rosemary Sutcliff
britská, 1920 - 1992